Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria Pieca Keller


iwodar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o pomoc może ktoś z Państwa miał podobny przypadek otóż jestem właścicielką pieca Keller kws 15 piec posiadam od 5 lat w między czasie wymieniałam ślimak, piec czyszczony jest regularnie, nigdy ten piec nie działał tak jak powinien ale wczoraj w nocy nagle przestał pracować piec jestem sama i nie wiem czy znajdę kogoś kto mi pomoże zdiagnozować cóż to może być zatem muszę szukać rozwiązania na własną rękę może kupię jakąś część zamienną szanowni Panowie czy macie jakieś pomysły co mogło stać się z tym powiedzmy piecem. Będę zobowiązana za jakąkolwiek pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa przepraszam nie napisałam wcześniej konkretnie przestał pracować ślimak nie podaje paliwa sam piec pracuje tzn wydaje dźwięki i nadmuch jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim proponuje sprawdzić zawleczke. To jedna z częstych usterek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedna sprawa przepraszam nie napisałam wcześniej konkretnie przestał pracować ślimak nie podaje paliwa sam piec pracuje tzn wydaje dźwięki i nadmuch jest.

najprawdopodobniej zerwane jest zabezpieczenie przeciążeniowe ślimaka(zawleczka albo klin,to zależy od modelu kotła)

Jest to na końcu za motoreduktorem.

Proponuję niezwłocznie zadzwonić do znajomych,którzy mają kotły z podajnikiem i jest kawałek mężczyzny w domu ^_^ lub do instalatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Jezeli silnik motoredutora(podajnika) nie pracuje albo buczy to albo walnal sterownik kotla albo kondensator ktory znajduje sie w puszcze przylaczeniowej silnika. kosztuje 8 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybki odzew jednakże to nie zawleczka ten temat juz przerabiałam kilka razy na początku jak tylko kupiłam ten piec więc od razu to sprawdziłam z tym kondensatorem to nowość dla mnie a czy orientujecie się Panowie czy jestem w stanie sama wymienić ten kondensator i czy to diabelstwo jest dostępne od ręki ?

Zastanawiam się jeszcze nad kwestia samego silnika czy uszkodzony kondensator nie powodował by braku reakcji ze strony dmuchawy ? Bo u mnie dmuchawa działa dźwięk wydaje też normalny ? Zastanawiam sie czy ślimak mógł sie jakoś zblokować - no ale to pewnie zerwało by zawleczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Kondensator mozna dostac w sklepie z czesciami elektrycznymi, elektronicznymi, elektromechanicznymi. Nazywa sie kondensatorem rozruchowym. Ale warto byloby zeby ktos kumaty zweryfikowal rodzaj usterki. Jezeli sterownik daje zasilanie na wyjsciu to jak wspomnialem problem jest w silniku i pierwsza sprawa do sprawdzenia bedzie wlasnie rzeczony kondensator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.