Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Vaillant Vuw Pl 200-2/5 - Cieknie


MoHardcore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Remontuje dom i na jesień musiałem spuścić wodę z instalacji CO. Przyszła zima (w sumie to grudzień) i napełniłem instalacje, odpowietrzyłem ( każdy grzejnik na maks i odkręcałem odpowietrznik, ale szczerze mówiac nie "czułem" żeby leciało powietrze...od razu leciała woda). Przychodzę dziś na "robote" i chcę załączyć grzanie a tu ciśnienie na piecu 0bar. No nic... napełniam i zaś odpowietrzanie (to samo, od razu woda) a spod pieca cieknie (kropelkuje). Patrze i widzę że cieknie z jakiegoś zaworu (myślałem, że to zawór bezpieczeństwa bo kiedyś niechcący ktoś napełnił do 3bar i właśnie stamtąd kapało, lecz teraz kapie cały czas - przez cały dzień napełniałem kilka razy, średnio co godzine i nakapało około 500ml do wiaderka. Piec wyłączyłem i pojechałem do domu. Ciśnienie cały czas spada do 0bar po około godzinie/półtorej.

Z tego cieknie:
https://drive.google.com/file/d/0B6ndxrJdXD5mRzI1THpyQ2tfRkk/view?usp=sharing
 

Może będzie miało to coś wspólnego z tym: kiedy pracuje pompa, słyszę w rurach koło pieca strzelanie... coś jakby ziarenka piasku. Czy to może być powietrze?
Dodam, że grzejniki były całe ciepłe, są to grzejniki płytowe. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odetnij kocioł od instalacji i zwal z niego wodę i nadmuchaj naczynie wzbiorcze do około 0.8-0.9 bara i przestrzel kilka razy zawór bezpieczeństwa. Następnie otwórz zawory na powrocie i zasilaniu c.o i dopusc wody do poziomu 1.2-1.5 bara i odpowietrz kocioł i powinno być ok. Jak nadal będzie kapac to zawór bezpieczeństwa do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.