Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe W Domu Szkieletowym I Schemat Co.


dodde

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jak widać po moich ostatnich postach jestem połączeniem laika z amatorem odkrywcą ;)
Mam dom drewniany i mam zamiar zmodernizować istniejącą instalacje CO. Obecnie opiera się ona o grzejniki , ale chcę zrobić podłogówkę. Ta z betonową wylewką nie wchodzi w grę , ponieważ za ciężka . Dlatego szukam w miarę rozsądnego rozwiązania, aby zamknąć się w rozsądnych kosztach . Materiały jednak chcę użyć dobrej jakości więc nie o to mi chodzi w temacie. Chodzi mi o metodę .
na rys1 przedstawie metodę , nad którą myślę, a poczytałem o nim na jednym ze szwedzkich forum .Głownie chodzi o wagę całej instalacji podłogowej , dlatego taka metoda. Komercyjne metody różnych firm znam , więc nie potrzebuje wiedzy na ten temat. Raczej szukam ludzi , którzy tak jak ja próbują robić coś samemu (a wiem ,że tu  takich dużo) aczkolwiek zdaje sobie sprawę z tego ,że w Polsce może ta metoda być mało popularna lub wręcz niepopularna :) Jeśli jednak znajdzie się ktoś kto ma takie rozwiązanie, to proszę o opinię. Na podłogę mam zamiar położyć płytki .
Na rysunku nr2 poproszę o ocenę mojego schematu . W schemacie CO chodzi mi o stworzenie dwóch obiegów niezależnych .(zezwalam na zamieszczanie zmian na schemacie ) :)
Pozdrawiam. Przemek

post-56824-0-83631600-1419614436_thumb.png

post-56824-0-31344500-1419614758_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.