Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Tak Strzela/puka W Piecu?


kleofas88

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę ustawić głośniej dziwiek i posłuchac, co tak puka/strzela w kotle? Czasem sie tak zdarza, wydaje mi sie ze przy ostrym ogniu/ciagu ale temperatura tutaj nie ma nic do rzeczy. Spotkanie sie cieplejszej wody z chlodniejsza? Nie wiem czy to moze miec zwiazek ze zalaczam czasem pompke od 60stopni i woda sie miesza, aczkolwiek nie dzieje sie to od razu po zalaczeniu ale po 10-15stu minutach nawet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak samo jak pale na ruszcie awaryjnym w kotle z podajnikiem.myślę że jest to związane z za wolnym odbiorem ciepła z kotła.i miejscowe podgotowanie wody. U mnie pomagało jakb pompka przelaczylem na drugi bieg.co ciekawe przy paleniu na podajniku problem nie występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą pompką mozliwe, bo włączyłem ostatnio na pierwszy bieg zeby chodziła non stop, wcześniej było na dwójce przez dwa miesiące, i chyba tez sie cos takiego działo, ale przy duzo, duzo wyzszej tempteraturze, wiec Twoja teoria z pompka i ze zbyt malym odbiorem ciepla jest wielce prawdopodobna. Dzieki za sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda się gotuje w którymś miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

co tak puka

To puka twoj aniol stróz  zeby zaczac palic jak czlowiek w tym kotle najlepiej od gory wtedy napewno nic nie bedzie pukalo ,a tak na powaznie to moze byc kawitacja , miejscowe wytworzenie sie pary wodnej  ;)  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to super ze palisz od gory ,trzeba albo zwiekszyc przeplyw jak radza powyzej albo troche schamowac z tym ostrym paleniem ,właciwie to nie wiadomo jaka masz instalcje czy 4ry D ,,3 D moze gdzies sie dlawi odbior ciepla  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pieca wychodzi rura 2'' ale idzie przez pompke która jest na 1''. dzis tez byla podobna sytuacja, rozgrzewam ostro piec do 65 C, wtedy wlaczam pompke na pierwszy bieg, z tym ze dzis juz przy 65 C znow ten odglos, na wysokosci srodka pieca, tu gdzie akurat pali sie najbardziej, wiec wlaczam pompke na 3 bieg zeby przezucila, temperatura spadla do 48 C ale dalej stuka w piecu, po 15-20 minutach ustalo, za ten czas temperatura podniosla sie juz do 60-65 C bo tak pale i dałem na 1wszy bieg. Troche to dziwne, ze 65C i woda sie gotuje miejscowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.