Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana Starego Kotła Wiszącego


Refugee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od kilku miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem 100metrowego domku. Posiadam kocioł gazowy wiszący bardzo stary, szacowany na około 30 lat, niebardzo wiem jakiej firmy nawet bo ciężko coś odnaleźć i doczytać, ale ma zasilanie oraz powrót wody po dwóch bokach kotła a wyziew umieszczony prawie centralnej na tylnej ścianie. Dostałem za "grosze" vaillanta ecotec plus 618 i chciałbym go wstawić w miejsce starego. Problem polega na tym żew starej instalacji mam zamontowaną pompę chyba na zasilaniu za zbiornikiem wzbiorczym a  ten vaillant ma już w sobie wbudowaną pompę jeśli się nie mylę na zasilaniu ale to będzie przed naczyniem wzbiorczym. Czy wystarczy usunąć starą pompę i wszystkio będzie działało jak należy czy zmiana umiejscowienia pompy wedle naczynia wzbiorczego nie narobi mi kłopotów?

Drugie pytanie trochę z innej beczki: czy zużycie 1,5m3 gazu przez godzinę pracy kotła na pełnych obrotach to taka norma? Czy jest sens w ogóle wymieniać ten stary kocioł na vaillanta 19kW? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem dzisiaj czasu żeby wdrapać się na strych ale wydaje mi się ze jest to układ otwarty, czy to oznacza że nie mogę takiego kotła zamontować do układu otwartego? Musiałbym wymienić naczynie? Ogólnie tutaj wielkich mrozów nie ma, może jednak poczekać aż ten stary się sypnie? Jak narazie cały czas działa,w sumie wszystko co stare trzyma się dłużej.  Może jeszcze gdzieś znajdę jakąś tabliczkę znamionową żeby sprawdzić czy jego moc jest odpowiednia na rozmiary mojego domu.  A co do tego zużycia, czy z reguły przelicznik 10kw na 1m3 gazu w godzinę się sprawdza jeśli kocioł chodzi na "pełnym gazie"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie miałem dzisiaj czasu żeby wdrapać się na strych ale wydaje mi się ze jest to układ otwarty, czy to oznacza że nie mogę takiego kotła zamontować do układu otwartego? Musiałbym wymienić naczynie? 

 

Obecnie większość kotłów gazowych musi być instalowana w układzie zamkniętym. Naczynie wzbiorcze przeponowe (do instalacji zamkniętych) oraz pompa znajduje się już w kotle więc nic nie musisz wymieniać. W Twoim przypadku jedynie musisz odciąć otwarte naczynie i wstawić odpowietrznik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.