Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nietypowy Problem Z Podłogówką.


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem podłogówkę - dużą ponad 240m2 na 2 poziomach z kotłem gazowym, podłączenie wprost bez mieszacza, tylko sprzęgło + 2 x pompa 
Inwestor zażyczył sobie uruchomienia przed zalaniem betonem - OK.

Spisany protokół odbioru z wymogami ze strony Inwestora i Wykonawców - Ja i firma od wylewki

 

W którym jak byk między innymi stoi stoi :

Inwestor zobowiązuje się do codziennej pielęgnacji wysychającej wylewki
Wykonawca ogrzewania zobowiązuje się do nadzoru nad wygrzewaniem wylewki po min 30 dniach od daty wylania.

 

Całe szczęście, że zapłacił.

 

Zalano w czwartek - w poniedziałek tel Inwestora - "Proszę przyjechać, z tą instalacją i wylewką jest coś nie tak"

Przyjeżdżam, ten od wylewek też , a tu wszystko dosłownie w proszku - cała wylewka popękana w kawałeczkach ok  5x5cm

 

Panie -coś Pan narobił?

 

"Nic, tylko Żona miała mieć w sobotę projektantkę od kuchni, więc załączyłem po zalaniu grzanie aby szybko wyschło - nie przekraczałem 55C, jak pan zalecał."

Teraz Pan Inwestor  chce to poprawić , a to tylko łopatą idzie wybrać.

Napisałem jednostronne wycofanie gwarancji na instalację podłogową + zdjęcia i czekam na nastepny ruch Inwestora.

Podobno ma zalewać żywicą z matą szklaną

 

Czy komuś trafił się taki przypadek?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej niech sam napisze, że nie dotrzymal warunków odbioru i samodzielnie przyczynił się do zniszczenia posadzki. Tak w razie gdyby się mu przypomniało coś za jakiś czas. Co na piśmie to dowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu są dwie oddzielne sprawy - uszkodzenie posadzki, ale to nie mój problem, tylko betoniarza i co będzie się dziać z rurami OP w takim spękanym betonie - podałem że będzie naprawiał żywicą.

Inwestor chce iść w takie rozwiązanie, choć koszt wysoki, a rury mają zostać.

Choć między nami mówiąc ta naprawa będzie praktycznie tyle samo kosztowała co nowa wylewka ( robocizna i materiał ) i nowe rury ( materiał).

 

Teoretycznie nie byłoby sprawy, lecz jest problem : demontażu spękanego betonu - to ok 50t , 17m3 wylewki - kto i za ile , oraz naprawienia izolacji cieplnej i robocizny położenia nowych rur.

 

Na razie czekam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zywica na ogrzewaną podłogę? Tu powinien wypowiedzieć się producent żywicy. Kolejna sprawa to czy na ta żywica bedzie warstwą wkończeniową czy jeszcze coś na niej będzie i to też pytanie do producenta żywicy. Wiem że nie wszyskie nadają się do klejenia na niej płytek.  Można by spróbować wylewką samopoziomującą (pewnie warstwa poniżej 1cm by wystarczyła) najpierw wzmacniając pęknięcia.Tu nie było by problemu z warstwą wykańczjącą , każde płytki można na nim kleić.  Według mnie najlepszym rozwiazaniem jest nowy jastrych, Niestety za głupotę się płaci, tu ważne że nie zaplacisz Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot sobie chłop narobił...A wystarczyłoby, żeby zadzwonił do wykonawcy podłogówki i wylewki przed uruchomieniem ogrzewania.

 

W mojej opinii, jest to sytuacja, w której jedyna zgodna ze sztuką naprawa to wymiana wylewki i rur + naprawa izolacji pod ogrzewaniem (demontaż gruzu siłami kilku "fizycznych" + 2 kursy wywrotki na wysypisko - czy to aż taki duży koszt?)

 

Rozwiązanie podawane przez mak ma sens po gruntownym odkurzeniu i usunięciu mniejszych cząstek gruzu (wylewka samopoziomująca zapewne byłaby w stanie "wejść" w przestrzeń między pozostałymi większymi kawałkami), jednak przypuszczam, że z punktu widzenia inwestora problemem byłoby podniesienie poziomu podłogi nawet o ten 1cm (mogą wystąpić progi między pomieszczeniami) stąd pomysł zalania żywicą... Tylko czy to się będzie poprawnie zachowywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą żywicą to nie mój pomysł, ja dla takich działam mam głęboki  sceptycyzm, na podłodze miał być gres.

Ja podejrzewam, że do Świąt nic się nie wykluje.

Jak temp ujemna złapie to nic się nie zrobi - ani z żywicą, ani z innymi wylewkami.

Inwestor umie liczyć, i pewnie będzie jednak zrywał tą wylewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką wylewkę powinno się przykryć folią zaraz po wylaniu i podlewać przynajmniej przez 7 dni. Przy tych warunkach przynajmniej przykryć folią na ten okres. Proces hydratacji został zatrzymany przez wygrzewanie. Ta wylewka nadaje się do skucia. Nie pchaj się @sambor w żadne żywice. Pęknięcia powinny być poklamrowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz spotkałem się z podobną sytuacją, mianowicie inwestor wynajął przemysłowy osuszać powietrza żeby wyciągnąć wilgoć technologiczną. Efekt taki sam, wszystko spękane a w dalszej konsekwencji ruchoma, niestabilne. byli różni specjaliści i nikt nie chciał się podjąć naprawy rzeczy nienaprawialnych. bo przecież każdy nacisk tylko pogarsza sprawę. koniec końców wszystko posprzątali i wylali nową wylewkę. za głupotę trzeba płacić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie się śmiać, ale dwukrotnie zastosowałem zasadę ograniczonego zaufania do klienta poprzez "zaplombowanie" pompy podłogowej. Odpiąłem kabel od sterownika, owinąłem wokół pompy i całość okleiłem papierową taśmą malarską. Na to flamastrem w poprzek taśmy jak byk "NIE URUCHAMIAĆ DO data". Standardowo instrukcja jak wygrzewać wylewkę po tej dacie.

Czasem od razu widać z jakim klientem ma się do czynienia... Jak zerwie taśmę, to już tak samo jej nie zawinie by napis się "zgadzał" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest decyzja Inwestora.

Zrywa wszystko i od nowa będzie kładziony styropian, fole, rury i oczywiście nowa wylewka .

Teraz coś przebąkiwał o anhydrycie - bo lepszy, bo szybciej schnie itd...

A jak w listopadzie namawiałem co na anhydryt to była prosta gadka - "Panie, pan mnie z torbami chcesz puścić, wszyscy mają beton i jest dobrze!"

 

I tak to jest że skąpy 2x traci- drugi raz cała inst podłogi wraz ze styropianem, demontaż starej wylewki - ok 20ton betonu i styropianu + wywóz  + nowa wylewka - jak anhydryt to sama wylewka ok 18-20tys.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dla ciekawych - dzisiaj odbyło się oficjalne uruchomienie ogrzewania podłogowego , podpisano gwarancję, zapłacono i cacy.

Ale z powodu "nadgorliwości" Inwestora budowa stała przez ok 6 msc.

Jedyny plus, że jednak teraz Inwestor wybrał anhydryt.

 

Oby nigdy więcej takich pomysłów - patrz post #1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.