Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A ja sobie chwalę podawanie PP nad zasyp węgla, Pali się 12h, komora czysta, brak dymu, suchy wymiennik, czego chcieć więcej :)

Myślę , że producent więcej wie niż pisze o swoich kotłach. A może heso tam doradza :) ( pozdrowienia dla Henryka )

Tak czy inaczej będę bronił tej konstrukcji, w jak się uda to w przyszłym tygodniu delegacja na Podkarpacie :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest linka do mojego palnika, powietrze wtórne podaje z tyłu za tą kształtką tak jak producent MPM'a.

stoi tam sobie luźno by było łatwo czyścić, ale szczerze mówiąc nie ma takiej potrzeby, coś tam wpadnie popiołu ale na pewno nie zatka wlotu PW. (SPRAWDZONE CAŁY SEZON, więc nie ma się co o to martwić )

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/5274-innowacje-w-kotle-zasypowym-czyli-jak-wyeliminować-smołę/?p=206609

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś trzy lata temu na sąsiednim forum rozkminialiśmy taki projekt,

może ktoś pamięta? :)

post-38532-0-93140200-1423551029_thumb.jpg

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?195149-Ekonomiczne-spalanie-paliw-sta%C5%82ych&p=5231119&viewfull=1#post5231119

 

przypomniał mi się jak wstawiliście przekrój poprzeczny tego DS MPM'u

wstawiam dla inspiracji producenta co do drzwiczek załadowczych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

resq mam dwa pytańka do ciebie

1. czy ta zjeżdzalnia w komorze załadowczej nie będzie powodowało zawieszanie się drzewa?

2. czy ta szczelina przy niskich temperaturach palenia i przy paracy w podtrzymaniu nie będzie powodowało zalepiania smołą, której przy takim paleniu nie da się uniknąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam trzy pytania dotyczące tego kotła:

 

1. Czy kocioł nadaje się do spalania węgla razem z drewnem ?

2 Jak kształtuje się jego cena ?

3. Czy można w takim kotle grzać w lecie CWU i czy jest to bardziej uciążliwe niż w zwykłym kotle górnego spalania.

Edytowane przez lukk9314
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resq dzięki za odpowiedz. Przy węglu nie ma tyle smoły, co przy drzewie wiec może to być jakieś rozwiązanie ale jak się chce mieć uniwersalny kocił na węgiel i drzewo to chyba jest lepszy przekrój tego MPM. Nie wiem czy zerknąłeś ostatnio na stronę Kalvisa ale oni wprowadzili też rurke zasysającą spaliny z komory załadowczej ale od strony drzwiczek załadowczych i dodatkowo dorobili przegrodę odymiającą.

Odnoście kotła MPM jeżeli o mnie chodzi to ja bym zostawił ten ostatni przekrój i zobaczył jak się on będzie sprawował w pracy i jakie będą opinie użytkowników na jego temat.

Odnoście grzania wody użytkowej to ja grzeję w dolniaku o budowie podobnej kotła zgody 15kW przez cały okres letni (od maja do września) i nie ma problemu idzie mi na to ok1m3 drzewa poskładanego miękkiego (osika, wierzba)

Edytowane przez pigeon8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma się co zastanawiać ( to jak z lekami dla własnego bezpieczeństwa piszą, że używać od 12 roku życia i producent ma spokój)

a poza tym kto grzeje wodę w kotle do 95oC?

 

dzisiaj producent na stronie może napisać 95 a jutro 90 ( papier wszystko przyjmie, zdrowy rozsądek już nie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,czy można palić w takim kociołku cyklicznie bez szkody dla kociołka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny raz kociołek MPM DS ewoluował tym razem schemat pojawił się na stronie producenta.

Producent ładnie rysuje czy też produkuje kotły zgodne ze schematem?

 

Doprowadzenia powietrza wtórnego ciągle nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko,czy można palić w takim kociołku cyklicznie bez szkody dla kociołka?

Oczywiście, że można. Tylko trzeba sie liczyć z krótszą żywotnością elementów ceramicznych. Cykliczne rozgrzewanie i stygnięcie im nie służy. 

Mam w kotle zrobione samodzielnie: palnik szamotowy, wyłożenie komory załadowczej szamotem i kanał dopalający z płyty ceramicznej. Jak na razie, drugi sezon codziennego rozpalania drewnem i nic nie pękło. Tylko płyta ceramiczna powoli znika od stapianego i stygnącego popiołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm jestem właśnie przed wyborem kotła. Głównie będę palił sosną i troche brzozą dlatego potrzebuje kocioł z dużą komorą o mocy około 14 kw jak myślicie brać ten czy może jakiś bardziej sprawdzony typu hef czy dakon? Ale one chyba mają mniejszą komore...

Edytowane przez piotrek3218
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , testował ktoś już ten kocioł DS MPM ?

 

Nie zdziwię się jak producentem jest Pan Jastrząb :). Specjalnie założył temat, walnął tekstem czy ktoś testował już ten kocioł i tyle Pana Jastrzębia widzieli ;).

 

Panie Jastrząb, niech Pan dorobi opcjonalne mocowanie dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.