Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Piecem Defro Duo 20 Kw


Marbest

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam powazny problem ze swoim układem C.O. Dom jest nowy, jesszcze nie zamieszkany, ocieplony (15 cm styro + dach wełna 25 cm), 3 szybowe okna itd. Metraż 247 mkw powierzchni całkowitej (użytkowa 200 mkw + garaż z grzejnikiem i kotłownia). Piec Defro Duo 20 kW. Serwisant z tej firmy stwierdził, że jest to za mały piec na ten dom- nie bardzo mu wierzę. Ogólnie problem polega na tym, że piec nie osiąga temperatury zadaneh. Co prawda raz udało mi się ją osiagnąć przy skręconym zaworze 3d do minimum, jednak po delikatnym przestawieniu na 3, temp pieca spada i jest problem z nadrobieniem strat. Grzejniki są ciepłe, ale nie gorące. Spotkałem się już z opiniami, że zawór 3d jest źle zainstalowany i w ogóle w tym piecu powinien być 4d. Załączm fotkę instalacji. Może ktoś ma pomysł co jest nie tak?

post-61040-0-73922100-1418721024_thumb.jpg

post-61040-0-09354400-1418721032_thumb.jpg

post-61040-0-62146000-1418721039_thumb.jpg

post-61040-0-32812400-1418721044_thumb.jpg

post-61040-0-73951100-1418721049_thumb.jpg

post-61040-0-57004200-1418721057_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze termometry mają dość dużą różnicę odczytu - 65 sterownik, 72 piec.

Rurki w kotłowni niezaizolowane - niby niewiele, ale zawsze to straty.

 

Jeżeli budynek stał jesienią nieogrzewany, wówczas mury są zimne, wilgotne (wilgoć z prac wykończeniowych) - trzeba to solidnie wygrzać (i wietrzyć), co pochłonie sporo energii, wymaga więc i poważnego palenia (jaką masz temperaturę w budynku?).

 

Piec wystarczy z powodzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł nie działa na dotyk, każda zmiana nastawy zaworu powoduje dopływ większej ilości chłodnej wody, na co kocioł reaguje z opóźnieniem. Poza tym pierwszy sezon więc dużo wilgoci, musisz mocno wietrzyć, grzać i znów wietrzyć spalając nawet dwa razy więcej węgla, ale w nastepnym sezonie juz spalanie będzie dużo niższe. Kocioł masz nawet za duzy na taki dom z takim ociepleniem. Skoro nie osiąga zadanej, to może nastawy są złe, węgiel kiepski. Podaj ustawienia kotła, typ węgla, którym palisz, jak masz groszek mega ekstra ultra z marketu to niestety takie rzeczy mogą się dziać, bo on jest bardzo często ultra tylko z nazwy. I nie dziw się, że przy 45 na kotle i zaworze na 3 otwartym masz letnie grzejniki, one mają 70% wody z powrotu więc zimnej a tylko 30% dociera tej z kotła, jak ustawisz na 6 czy 7 zawór to poczujesz róznicę. Tak zrób i daj kotłowi czas na reakcję, temp. spadnie może dość znacznie ale po godzinie dwóch powinna sie ustabilizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi. Nastawy ćwiczyłem już przeróżne przez 2 tygodnie. Najczęściej czas podawania około 12-15 sekund, przerwy 45-55 sekund, siła nadmuchu 10-30%. Ekogroszek myślę, że mam dobry - Pieklorz Piekary- droższych nie było. Zdaję sobie sprawę z tego, że budynek nie jest jeszcze wygrzany, jednak martwi mnie, że piec nie utrzymuje temperatury, tymbardziej, że według Was kociołek ma spory zapas. Próbowałem również palić przy ustawieniu zaworu 3d na 5-6 - efekt podobny...Róznica na termometrach także mnie zastanawia- czyżby odczyt był z dwóch różnie umiejscowionych czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie które powinieneś zadać sobie  (a może hydraulikowi) to jaką funkcję ma pełnić zawór 3D? Może pełnić funkcję regulacji temperatury zasilania, ale pompa powinna być za zaworem na zasilaniu. Może pełnić funkcję ochrony kotła przed niską temperaturą powrotu ale wtedy 3D powinien być na powrocie a pompa też na powrocie pomiędzy 3D a kotłem. Przy montażu jak na zdjęciu nie pełni żadnej wymienionej funkcji, pełni funkcję rozdzielającą tylko po co? Ktoś kto Ci wspominał że 3D jest błędnie zamontowanymiał rację. Kolejna sprawa to średnice rur są mocno zaniżone też nie wiadomo po co? Rura do naczynia z pp też jest do wymiany (ma być średnicy wew 25  a pp 25 ma średnicę wew ok 17 mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręce mi już opadają. Najgorsze jest to, że ciężko będzie mi wyegzekwować poprawienie instalacji przez tych, którzy ją wykonali, bo oczywiście przekonani są o swojej bezbłądności i całą winę tej sytuacji widzą w wadliwym piecu, a poza tym nie wierzę już w ich kompetancje, skoro dopuścili sie takich nieprawidłowości! Chciałem się wprowadzać jeszcze w tym roku, ale obawiam się, że do tego nie dojdzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy znacie może kogoś z okolic dolnego śląska, kto przeprowadziłby mi ekspertyzę, na podstawie której będę mógł żądać zwrotu poniesionych za przeróbkę kosztów od firmy monterskiej, która spartaczyła moją kotłownię?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisaliśmy na forum Muratora że instalacja skopana. jak nie chcą poprawiać postrasz może trochę chłopaków. jesli cała reszta w domu tez tak wygląda to nie zazdroszczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Mam powazny problem ze swoim układem C.O. Dom jest nowy, jesszcze nie zamieszkany, ocieplony (15 cm styro + dach wełna 25 cm), 3 szybowe okna itd. Metraż 247 mkw powierzchni całkowitej (użytkowa 200 mkw + garaż z grzejnikiem i kotłownia). Piec Defro Duo 20 kW. Serwisant z tej firmy stwierdził, że jest to za mały piec na ten dom- nie bardzo mu wierzę. Ogólnie problem polega na tym, że piec nie osiąga temperatury zadaneh. Co prawda raz udało mi się ją osiagnąć przy skręconym zaworze 3d do minimum, jednak po delikatnym przestawieniu na 3, temp pieca spada i jest problem z nadrobieniem strat. Grzejniki są ciepłe, ale nie gorące. Spotkałem się już z opiniami, że zawór 3d jest źle zainstalowany i w ogóle w tym piecu powinien być 4d. Załączm fotkę instalacji. Może ktoś ma pomysł co jest nie tak?

 

Jeśli spalasz poniżej 80 kg / dobę to znaczy, że kocioł za słaby nie jest - poważnie.

 

"w przypadku węgla o przykładowej wartości opałowej 25MJ/kg oraz sprawności kotła 80% prawidłowe zużycie węgla jest następujące:

przy zapotrzebowaniu mocy 20kW - 86kg/dobę "

 

 

Proponuję sprawdzić szczelność palnika i dać znać ile kg / dobę spala obecnie kocioł oraz czy na palniku są spieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.