Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Setlans Eko Plus 17 Kw


bejek81

Rekomendowane odpowiedzi

No to się kolego rozpisałeś.

Jeśli oczekujesz pomocy to napisz konkretnie jaki masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!użytkuje ten piec od zeszłego roku tj.X.13 cała zima była dla mnie koszmarem palenia i próby ustawiania.Tak naprawde wolałem palić na ruszcie zastępczym.Teraz zacząłem próby ustawiania na nowo,coś jakby lepiej,ale nie wiem czy to to.Nie wiem dokładnie ile powinien wynosić czas grzania,a ile podtrzymania?Moje ustawienia to temp.zadana 50 stop.czas podaw.10s,przerwa 50s,dmuchawa 50%,histereza 2 stop,Ciepła woda 50 stop.,kocioł-boj.10 stop.histereza 2 stop.Przedmuch co 3 min.na 60s.dmuchawa 60%.Czasy na tych parametrach to 20 min.podtrzymanie i 15 min.grzanie.Bojler 200l,pow.użytkowa to ok.140m2,podłogówka ok 100m2.Proszę o rade i opinie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wilchelm doświadczony forumowiczu bywasz tu jeszcze? Ja też jestem szczęśliwym właścicielem Setlans Power - i nijak nie mogę uzyskać właściwego spalania ( spieki, spieki...). W może na forum są jeszcze inni właściciele takich kotłów - odezwijcie się.

Pozdrawiam i czekam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
W dniu 11.01.2016 o 09:24, setlek napisał:

Wilchelm doświadczony forumowiczu bywasz tu jeszcze? Ja też jestem szczęśliwym właścicielem Setlans Power - i nijak nie mogę uzyskać właściwego spalania ( spieki, spieki...). W może na forum są jeszcze inni właściciele takich kotłów - odezwijcie się.

Pozdrawiam i czekam

Może się pochwalisz swoimi ustawieniami ?ile groszku ci bierze jaka powierzchnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dla tych ktorzy chca go kupic! korzystajcie z doswiadczen innych. NIE KUPUJCIE TEGO DZIADOSTWA. Najpierw problemy z ustawieniem ale jakoś sobie poradziłem po 3 mcach. Po dwóch tygodniach od uruchomienia rozsypał się deflektor-nie podlega gwarancji. Do końca sezonu rozsypał się drugi od producenta. Przy czyszeniu rozsypały się płyty szamotowe( nie wiem jak się nazywają fachowo). Dowiedziałem się najpierw od pracownika producenta że pieca się nie czyści a później że może za mocno palę (nigdy nie było więcej niż 65 bo nie było takiej potrzeby). Szkoda nerwów i pieniędzy. Lepiej poszukać czegoś innego nawet jeśli jest trochę droższy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.