Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przeróbka Wadliwej Instalacji


KubaSko

Rekomendowane odpowiedzi

Zamieściłem ten post w innym temacie (przeróbki wadliwie wykonanych instalacji) ale tam robi się małe zamieszanie więc postanowiłem napisać nowy temat. 

Mam przerobić błędnie wykonaną instalację. Podstawowe błędy jakie ja widzę to:

- obejścia pomp zainstalowane tak że zawory różnicowe są w poziomie

- nieprawidłowy montaż naczynia wzbiorczego, przez co trzeba często dopuszczać wodę do układu, nie mówiąc o bezpieczeństwie

- źle zamontowany zawór mieszjący do podłogówki ( w zasadzie nigdy zaworu tego typu nie instalowałem, zawór Herz Calis z głowicą z kapilarą), proszę o pomoc czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć zasadę jego działania i prawidłowe podłączenie), zamieściłem schemat proponowany przez firmę Herz, rozważam też przerobienie tego tak że wstawię termostatyczny zawór mieszający afriso ATM 343 i osobną pompę.

Problemem dla mnie jest poprowadzenie rury bezpieczeństwa do kominka ponieważ wiąże się to z kompletną demolką zabudowy kominka, myślę nad pozostawieniem kominka tak jak jest na schemacie z prawej strony z tym że bez rury bezpieczeństwa i chwilowym zakazu jego używania do czasu zamontowania go poprawnie ( inwestor chce go na wiosnę wymienić na inny i wtedy będzie okazja do tej przeróbki).

Proszę o ewentualne porady. Pozdrawiam 

post-42382-0-82369200-1418049236_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Najbardziej mi odpowiada propozycja Kiminero. Na grzaniu cwu z kominka i tak mi nie zależy, nie wiem dlaczego klient zrobił sobie taką krzywdę i zamontował kominek z płaszczem i kocioł na paliwo stałe, w końcu to tak naprawdę te same źródła ciepła :) A gdybym troszkę uprościł ten schemat, tak aby jak najmniej demolki wprowadzić w domu. Załączam schemat. Pozdrawiam

post-42382-0-36657300-1418195584_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle, w przypadku dwóch źródeł ciepła do naczynia otwartego muszą być doprowadzone osobne rury bezpieczeństwa (od góry) i jedna wspólna rur wznośna do powrotu od dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.