Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

jestem nowa na forum i zielona w sprawach ogrzewania gazem.pisze ponieważ może ktoś z forumowiczów bedzie w stanie pomóc.

Kupiliśmy dom w którym było ogrzewanie podłogowe.Jak się okazało właściciele poprzedniej zimy nie spuścili woduy z rur i otła.Więc podł piec i część ogrzewania podłogowego.Kupiliśmy nowy piec, wymieniliśmy wadliwą instalację w podłogówce i grzejemy 1,5 mca.Chodzi tylko podłogówka. Ale coś się dzieje z ciśnieniem na piecu.  w przeciągu 3 tygodni ciśnienie spadło z 2 do 1,4 nie wiem czy to normalne.Już raz dopuszczaliśmy wody do 2  cały czas jest tendencja malejąca.Co to może oznaczaś i jak sobie z tym poradzić.Prosze życzliwe osoby o wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przepraszam za moje pytanie, ale jak sprawdzić ciśnienie w takim naczyniu?

I mam jezcze  jedno pytanie i liczę na pomoc...ciśniene na kotle w przeciągu 12 dni spadło z 2 do 0,4-codziennie spada o około jedną kreskę, jak pisałam wcześniej uprzedni właśiciele nie spóścili wody i nie grzali w zimę co zaskutkowało nieszczelnością podłogówki.Część, która bła wadliwa wymieniliśmy, mimo tego ciśnienie w dalszym ciągu spada..I tu mam pytanie czy taka kamera termowizyjna wychwyci WSZYSTKIE PĘKNIĘCIA W UKŁADZIE? nawet te które jeszcze nie ciekną?hydraulik powiedział nam, że woda mogła uszkodzić pętle ogrzewania od środka i nawet po roku mogą pojawić się przecieki.czy ma to sens? czy w naszym przypadku należałoby wymienić cały układ ogrzewania podłogowego?prosze poradźcie coś sensownego bo już zgłupieliśmy.Pic mamy nowy czy możliwe, że jest jakoś źle skalibrowany? jak to sprawdzić?help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj coś więcej na temat kotła - jaki model, jakie naczynie przeponowe , jak duża ta podłogówka - bez tego trudno odpowiedzieć.

Może jest uszkodzone naczynie - ciśnienie w naczyniu przeponowym jest sprawdzane manometrem  do kół samochodowych - na naczyniu jest wentyl taki jak do kół samochodowych i tam też się uzupełnia ciśnienie powietrza - jak kolega już pisał w poście #2 przy zimnej instalacji  w naczyniu przeponowym powinno być ok 1,5 bar.

Pozdr.

PS

Z podłogówki nigdy nie spuścisz wody do końca, zawsze zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

piec kupiliśmy vissmana vitodens 100, naczynie przeponowe zamieściłam na zdjęciu-nie wiem dlaczego na zegarze ma ,,0,,, podłogówka jest w kuchni, na korytarzu, troszkę w łazience na dole-łazienka ma 4mk , kotłownia i rozrzucone jest troszeczkę w garażu. W sumie jakieś 60-70mkw.Piec grzeje od pazdziernika.Podłaczona jest tylko podłogóka, która podzielona jest na 4 ,,sektory,,Ciśnienie spada systematycznie. Piec trzyma temperature 53 st.Poprzedni właściciele nie grzali ostatniej zimy, nie spuścili też wody i część podłogówki uległa zniszczeniu.Przed uruchomieniem nowego pieca wymieniliśmy wadliwą część.W domu nie widać żadnych przecieków, a mimo to ciśnienie spada...My jesteśmy zieleni, posiłkujemy się wiedzą hydraulika, który u poprzednich właścicieli kładł ogrzewanie podłogowe. On też powiedział nam, że być może powstały w układie jakieś peknięcia, ktore jeszcze nie przeciekają ale może uwidocznią się w najbliższym czasie-nie koniecznie w tym sezonie grzewczym.Chcieliśmy zeskanowac podłoge kamerą termowizyjną, ale wątpimy czy to ma większy sens.Prosimy o jakieś wskazówki, może hydrauik wprowadza nas w błąd...prosimy o podpowiedzi    co należy w aszej sytuacji zrobić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To naczynie na zdjęciach jest od zimnej wody , zabezpiecza bojler .

Natomiast od grzania podłogi powinno być naczynie czerwone, kocioł o którym piszesz ma swoje naczynie, ale  może ono być za małe , gdyż ma tylko 8l pojemności i firmowe ciśnienie wstępne 0,75 bar.

Naczynie znajduje się  kotle , pod pokrywą u góry po lewej stronie, taki prostokątny , płaski zbiornik - to raczej czynność dla serwisu,

jeżeli jest w porządku to niestety trzeba szukać przecieków w reszcie instalacji.

aby określić czy naczynie w kotle wystarczy jest potrzebna wielkość grzanej podłogi w m2.

Dodatkowo sprawdź czy nie ma wycieków przy belkach rozdzielaczy podłogówki.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witajcie,

pisze znowu, ponieważ może coś podpowiecie.

Zeskanowaliścmy cała podłogówkę kamerą termowizyjną. Niestety wskazała ona tylko miejsce potencjalnych wycieków-nic na 100%.W nektórych miejscach petle były bardziej rozdęte i czerwone. Dół domu ogrzewany jest tylko za pomoc podłogówki, natomiast na górze uruchomione zostały grzejniki. Po 2 dniach od dopuszczenia ciśnienia do 2,2 ciśnienie spadło do 0,2!! i jeden grzejnik był zimny. Dobiliśmy ponownie ciśnienie do 2,2 i po 2 dniach było to samo -ciśnienie na piecu 0,2. Ponieważ nie mieszkamy jeszcze w tym domu, zakręciłam na górze wszystkie grzejniki, zmniejszyłam temp. na piecu i cciśnienie spadło z 1,4 do 1,0 w przeciągu tych 2 dni. Czy jest w tym jakiś sens?czy temperatura na piecu może mieć wpływ na ubytek ciśnienia?przy wyłączonych grzejnikach ciśnienie nadal spada...co tu robić???poradzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu przydałaby się normalna próba ciśnieniowa instalacji, bez kotła - nabić całą inst no do 2,5 bar, niech postoi na zimno przez 2-3 h i będzie widać  czy spada ciśnienie, ew można próbę  podzielić na 2 etapy - osobno parter, osobno piętro - wtedy wyjaśni się  szczelność instalacji.

Osobna sprawa - próba ciśnienia z kotłem i inst do rozdzielaczy .

 

Coś musi nie  wytrzymać i pokazać ubytek ciśnienia. najprawdopodobniej to będzie w obrębie kotła np naczynie przeponowe lub zaw bezp ew inny element kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że może być awaria naczynia może być też przeciek na instalacji, chociaż jeżeli dzieje się tak od listopada to przeciek powinien się pokazać (przynajmniej teoretycznie bo gdy jest przeciek na parterze bez piwnicy i przy słabym betonie to woda idzie w ziemię i właściwie nie znajdziesz przecieku). Najlepsza jest propozycja kol. Sambora i próby instalacji  a potem instalacji z kotłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być wszystko - brałeś specjalistę od termokamery , weź dobrego hydraulika , niech zrobi tą próbę ciśnieniową i wtedy wiesz wszystko.

 

Może się  okazać że wszystko będzie ok, ale np jest za  małe naczynie w kotle - wtedy trzeba dobrać dodatkowe naczynie przeponowe do instalacji CO.

 

Oczywiście przed próbą ciśnienia trzeba odpowietrzyć grzejniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to cieknie na rozdzielaczach . Co gorsza na ciepłej instalacji trudno to wykryć bo zazwyczaj odparuje albo wejdzie w peszla . Poszukał bym nacieków na przyłączach  w skrzynkach rozdzielaczy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.