Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzejniki Grzeja Tylko Na Górze. Wymiana Zaworów Coś Da?


hubertp99

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam instalacje CO skladajaca sie z pieca 14 kW bez dmuchawy, niestety palone od dolu (od góry się nie da), pompy, dwóch grzejników żeliwnych, trzech mniejszych stalowych i dwóch aluminiowych, przy których to wystąpił problem. Mam je zamontowane może od tygodnia i grzeją tylko górą. Próbowałem różnych "myków" typu przykrecić inne grzejniki, ustawilem pompe na najwyzszy bieg, ale to na nic. Przy tych grzejnikach mam zamontowane zawory 1/2 cala, nie wiem jak sie one fachowo nazywają, działają na takiej zasadzie, że zakrecając kurek zbliża się taki tłok do drugiej ścianki zaworu i blokuje przepływ. Problem chyba leży w tym, że te zawory mają za małą przepustowość, przynajmniej ten powrotny. Wydaje mi sie, że zawór kulkowy 1/2 cala, dzięki swojej budowie, może uzyskać większą przepustowość. Czy to prawda? Da coś wymiana zaworów na kulkowe? 

Dodam jeszcze, że do końca grudnia będzie nowy piec z troche większą mocą, dmuchawą, sterownikiem i palony od góry.

Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!.Gdybyś wrzucił na forum dwie fotki z tego zaworu na zasileniu i z rurki na powrocie z grzejnika.Być może na powrocie jest zaworek i nim jest przydławiony przepływ przez grzejnik.Jeśli jest  to należy odkręcić zaślepkę i śrubokrętem,lub kluczem imbusowym odkręcić go tylko nie całkowicie bo "potop".Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Może go spiłowac czyms i całkiem tę srube na imbus wykrecic, żeby jej nie było w ogóle?

 

Wykręcenie dławika z zaworu spowoduje duży problem z jego uszczelnieniem.

 

Jakie zawory znajdują się na pozostałych grzejnikach ? 

W jaki sposób zostały podłączone nowe grzejniki oraz jakimi średnicami rur ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Polecam jeszcze przepłukanie filtra znajdującego się przed pompą.Zwróć uwagę na moment gdy włącza się pompa- powinien być słyszalny głuchy "stuk".To znaczy ,że zawór różnicowy się zamknął (działanie prawidłowe).Jeśli się nie zamknie, część grzejników nie będzie grzała (lub słabo)-zwłaszcza te położone na poziomie kotła.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takiego stuku właśnie nie ma ostatnio. A był, na 100% pamiętam. I co z tym fantem można zrobić? Filtr pod pompą czyściłem już z tydzień temu. Za niecały miesiąc będzie wstawiany nowy piec, więc na pewno coś się zrobi, zeby ten zawór działał, jak trzeba. A póki co można coś na to poradzić? W reszcie grzejników są właśnie kulowe zawory. Przy tych są takie, bo takie dostaliśmy przy kupnie grzejników.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, problem rozwiązany. Zawór różnicowy sie zaciął. Tutaj na forum jeszcze przeczytałem, ze taki zawór się powinno wymieniać co 3 lata około. Mój ma już z 6, po prostu sie zużył. Musiałem go troche "obić" i puściło tę kulkę wreszcie. Jednak nie zawsze się otwiera. Jak będzie robiony piec, to koniecznie wstawie nowy zawór. Wszystkim dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.