Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomoc W Instalacji C.o I Cwu


karas220288

Rekomendowane odpowiedzi

Mam prośbę, może ktoś mi podpowiedzieć czego brakuje w moim schemacie?

1. Ogólnie instalacja ma działać na grawitacji ( gdzie jakie mam rury puścić). Jeśli się nie uda grawitacyjnie, to gdzie dać pompkę.

2. Piec to kuchni węglowa polskiej produkcji, czy uciągnie te 4 grzejniki i bojler 80 l? Priorytet to ogrzanie łazienki ( 6 m) i boilera,

3. Jak wyżej, zacznę instalację od boilera i 1 grzejnika w łazience, jakto rozwiązać abym w razie zapasu mocy mógł dołożyć kolejne grzejniki.

4. Na rysunku są opisane zawory, są to zwykłe kulkowe, latem odcinam grzanie grzejników, a na boiler nie zaszkodzi też je dać chyba, jeśli potrzebne jakieś filtry i inne zawory proszę wskazać mi gdzie je dać.

5. Naczynko mabyć na strychu, z tym że miałbym problem z dostaniem się na ten strych (nademną ktoś mieszka i nie mogę wbić się z rurą), czy wystarczy jak naczynko podwieszę pod sufit a przelew dam do kanalizacji

Naczynko byłoby  około 0.5 m wyżej od boilera.

6. Jak dobrać grzejniki do pomieszczeń

 

Co do mieszkania, ocieplone, metraż i ściany na rysunku.

Nie mam kotłowni, a w mieszkaniu nie postawię pieca c.o (w ostateczności pieco kuchnię) lub jakiś piecyk kaflowy z podkową pożadniejszą.

Tak jak pisałem, priorytet to ogrzać łazienkę i wodę w boilerze, w pokojach są piece kaflowe.

 

 

post-59482-0-26051100-1417908125_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.