Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Tech Defro - Usterka Problem Z Nadmuchem


mjmisza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwracam się do osób mogących znać podobny temat. Mam problem ze sterownikiem firmy TECH (oznaczenia AG 15-50kW jest to jakiś model ST....). Od początku sezonu mam problem ze sterowaniem dmuchawą WPA-117. Sterownik był w serwisie producenta - TECH i wszystko było podobno sprawne (w ich teście). Po powrocie z serwisu cały czas problemy.

Nakręciłem specjalnie film, aby zobrazować co się dzieje. Podłączyłem zamiast dmuchawy żarówkę 40W i voltomierz i widać jak faluje napięcie na wyjściu dmuchawy przy sterowniku.

 

Dmuchawa na krótko 230V chodzi pełną parą, kondensator przy dmuchawie wymieniony 0,68uF 400V, kable zasilające wymienione, wentylator startuje ale przerywa i nie może wkręcić się na pełne obroty. Swoją drogą ciekaw jestem ile jeszcze tak pochodzi. Co może być nie tak, co mogło się uszkodzić TRIAK? 
Gwarancja niestety skończyła się w marcu 2014 i czuję że muszę radzić sobie z tym sam, a nie stać mnie na nowy sterownik za 650zł!!!

 

Poniżej film:
https://www.youtube.com/watch?v=XCWTRHeO4lA

 

Kocioł DEFRO Eko Komfort 15kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybys chcial mam Defro AG LUX PID do sprzedania (chodzil jeden sezon) wylaczysz PID i masz dwustana dotykowy stan idealny, a jak dokupisz dmuchawe i czujnik spalin to bedziesz palil z pidem, zobacz moj link to taki sterownik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje bo dostalem Defro K1P ktory jest juz zamontowany i pracuje w AG LUX PID jest najnowsze dostepne oprogramowanie, sterowniczek pracowal rewelacyjnie, posiadam jeszcz modol zaworu 4D ST61 (pracowal z LUXem) i niezalezny sterownik bodajze posiada nr 430 albo 431 z duzym wyswietlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.