Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Piecem I Z Kominem


szoku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tutaj nowy wiec jeszcze raz dzien dobry wszystkim . Mam małe problemy z  moim nowym centralnym , otóz gdy pale w piecy ( drzewo wegiel ) z pieca wycieka mi taka woda z weglem ( czarna maż ) i w srodku w kotle porobiły sie takie małe grudy smoły i jak piec jest zimny nie idzie tego wyczyscic rownież jak otwieram drzwiczki aby podrzucic to dym bucha w moim kierunku . Mam rownierz problem z kominem , kominiarz doradził mi zeby przedłuzyc komin tylko nie wiem jaka rura najlepiej czy ze zwyklej blachy czy jakas inna , na zdjeciu zamieszczam jak wyglada moj komi dodam jeszcze ze komin mam nowy schiedla 180 mm . Wiem ze jak na pierwszy raz duzo problemow a le pomożcie

post-60799-0-60832400-1417800991_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.czysteogrzewanie.pl - poczytaj tam jak zmniejszyć kocioł szamotem i zacznij palić od góry. Na taki domek potrzebujesz nie więcej jak 5-7KW, A ty masz 20. Zmniejsz szamotem palenisko do wymiarów nie większych jak 20x20 cm, zasyp węglem i zapal od góry. To powinno rozwiązać problemy.

 

P.S. Dwa grzejniki mogą odebrać ile??? 2,4 - 3 KW? A Twój kocioł może wyprodukować 20, a jak nie może, to produkuje smołę i wodę właśnie, bo mu się nudzi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralne robiła mi firma z krosna ( jedna z lepszych ) i oni wszystko dobierali i na 8 pokoi ( łacznie 6 grzejnikow ) doradzili taki piec , z pieca leci to mazidło tylko jak rozpalam pozniej jest juz ok a co do komina to co radzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Centralne robiła mi firma z krosna ( jedna z lepszych ) i oni wszystko dobierali i na 8 pokoi ( łacznie 6 grzejnikow ) doradzili taki piec , z pieca leci to mazidło tylko jak rozpalam pozniej jest juz ok a co do komina to co radzicie

skoro robili to profesjonaliści (sugeruję się po określeniu "jedna z lepszych") to najlepiej wykonać do nich telefon, wyjaśnić sprawę, poczekać na rozwiązanie problemu i.... cieszyć się ciepełkiem w nowym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

skoro robili to profesjonaliści (sugeruję się po określeniu "jedna z lepszych") to najlepiej wykonać do nich telefon, wyjaśnić sprawę, poczekać na rozwiązanie problemu i.... cieszyć się ciepełkiem w nowym domu.

Lepeij nie. Bo najlepsi specjalisci zaczna dalej cos projektowac, ulepszac. 

A zrobic tak jak koledzy pisza. Zmniejszyc moc kotla i palic od gory.

Tu masz odpowiedz co daje ci tak mocny kociol

http://czysteogrzewanie.pl/zakupy/co-za-duzo-to-niezdrowo-dobor-mocy-kotla-weglowego/

 

A tu masz skutki, ktore wystapia dzieki temu co powyzej

http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/smola-i-sadza-atakuja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałeś, że palisz drewnem. Ten piec się do drewna nie nadaje. To świetny piec do węgla i o ile dobrze pamiętam koksu. Jeśli firma zrobiła Ci instalację to masz gwarancję i rękojmię - korzystaj z tego, aczkolwiek jeśli na 130m2 ocieplonego domu doradzili Ci kocioł 20 kw to powinni barany paść (do Beskidu mają niedaleko) a nie instalacje projektować. Ciekawe co jeszcze wyrzeźbili??? ;( Od komina się odczep. Jest ok., tylko kolejny konował (tzn. tutaj kominiarz) chce Cię wydoić, chociaż należałoby napisać wyd.... ć, domyś się co chciałem wstawić po środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywny komin jest ten co jest nizej , czy mogłby mi ktos napisac czy to jest piec gornego czy dolnego spalania ogniwo s6wc classic  i niby na stronie ogniwa pisze ze mozna w nim palic drzewem i weglem ( tutaj sie nie wymadrzam ) tylko szukam rady co mam robic dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor, popatrz na zdjęcie domu - komin, a nawet kominy są o.k. Ogniwo s6wc i s7wc to górniaki i dlatego napisałem o paleniu od góry. Problemem jest przewymiarowany kocioł i brak odbiorów - obecnie nie więcej jak 3 KW na kocioł 20 KW. 

 

Szoku - popatrz na schemat wrzucony przez Sambora - kocioł jest o.k. - odczep się od niego. Zainwestuj w cegły szamotowe za 30-40 zł i kup trochę węgla. Na te dwa grzejniki starczy 100-150 kg ma miesiąc (kup workowany). 

 

Ja w tej chwili robię u siebie CO. Mój największy problem na chwilę obecną to właśnie zapewnienie odbiorów z kotła, bo nie mam wszystkich grzejników. Kocioł stałopalny nie może pracować na 5-10% mocy, a na drewnie to prawie zawsze powinien iść pełnym gwizdkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wyjasnie o tych grzejnikach na dole mam 3 pokoje ( 3 grzejniki ) 2 korytaze ( 2 podlogowki ) kuchnia ( podlogowka ) lazienka ( grzejnik i podlogowka )klatka schodowa ( grzejnik ale mały )  i na gorze mam 4 pokoje ale w dwoch sa tylko grzejniki .Moze powinienem to wczesniej napisac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej napisałeś, że masz tylko dwa grzejniki. To się może zdecyduj... :P A tak poza tym nie zmienia to faktu, że na 130m2 ocieplonej chałupy starczy 8-10 kw, a jak dobrze ocieplonej (tak jak u mnie) wg. www.cieplowlasciwe.pl to nawet 6 kw. Tak więc Twój kocioł jest w najlepszym wypadku 2,5 - 3 x za duży. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie róbcie koledze mętliku w głowie. Na razie macie zerowe pojęcie o ociepleniu i ogólnie o budowie domu a jedynie co się dowiedzieliśmy, że są 2 grzejniki na piętrze, że instalacje +dobór kotła robiła ekipa cymes no i że kolejny kominiarz ekspert doradził przedłużenie komina (gdzie pewnie sadza prawie zjadła prześwit komina :) ).

Co do zapotrzebowania na cieplo to nie ferujmy tu jednoznacznie, że kocioł jest za duży bo na zdjęciu widać, że to jest nowy dom (może dopiero co zamieszkany) i jeszcze jest np. dom nie osuszony...

Bo już pisać o tym mi się nie chce, że kolega pali drewnem (mokrym?) i do kotla ma podłączoną podłogówkę :) bez bufora.

Ps. Mam brata z podobnym domem ~170m2, z kotłem (dolnego spalania wg. wujka eksperta hydraulika) GS 17kw no i wiem jak wygląda wnętrze kotła przy paleniu drewnem (nawet na 70oC - zawór 4d) i przy zerowym w zasadzie dostępie powierza do spalania. Komin nie wiem jak wygląda w środku ale widać, żę kwasówkę już powoli coś zjada (bo kawałek wystaje ponad dach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec tak dom nie jest nowy dom jest cos kolo 50 lat i jest budowany pustak lepik i pustak ( jak to dawniej ) a co do komina to sprawdze dzisiaj , ogolnie palone w piecu jest kolo tygodnia (od nowosci centralnego ) a co to znaczy ze kwasowke powoli cos zjada czy moze to tez byc wina ze grzeje tylko na same grzejniki ( nie ogrezwam na razie cieplej wody ) , bo narazie dom jest nie zamieszkały . A co do przedłuzenia komina to chciałbym przedłuzeyc z tego tez wzgledu ze cały dym wylatjacy obija sie o pokrycie dachu tak naprawde do szczytu brakuje z 1.5 metra na zdjeciu wyglada to troche inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro cierpisz na nadmiar kasy, to przedłużaj komin. Obecnie masz sytuację z rys. 3 Sambora i w niczym to nie przeszkadza. Napisałem Ci już, że Twój problem to brak odbiorów z za dużego pieca. Tak więc rób jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego posłuchaj rad tych kolegów ,bo oni wiedzą co piszą.zacznij od zmniejszenia paleniska szamotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogłby mi ktos napisac jak palic w piecu zeby jak najmniej chodzic podrzucac , poniewaz dojscie do kotłowni mam przez podworze . Moj piec to ogniwo s6wc 20kw z miarkownikiem ciagu . Czy wylot dymu do komina powinien byc ustawiony na 1/2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.