Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Cwu Szybki Spadek Temp.


luka80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

posiadam dwa piece, Defro na drewno i Junkersa D.F. gaz + zasobnik SOLTER 260 PW2
mam problem z wodą użytkową, podgrzana do temp. 60* przez piec Defro przez noc temp spada do 50* bez jakiegokolwiek użycia wody (mycia czy kompieli), przy ostatnim teście wyłączyłem pompke cyrkulacyjną i sprawa ma sie podobnie.
przez pierwsze pół roku woda podgrzewana piecem Defro do 60* wystarczyła na 2 doby przy 3 osobach, palone było w piecu co drugi dzień, natomiast w tej chwili wystarczy na zaledwie jeden dzień i to nie zawsze.
po pół roku podgrzewania wody drewnem podłączyli mi gaz i tutaj wszedł piec gazowy, w tym momecie zacząłem zauważać te duże spadki temperatur, nie wiem czy to zbieg okoliczności czy cos innego
zasobnik ma dwie wężownice, górna podpięta pod piec gazowy dolna pod drewno
prośba o pomoc co może byc powodem takich spadków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czy ci obieg kotła gazowego nie zabiera ciepła? Może się zdarzyć, że po wyłączeniu grzania, górna wężownica rozprowadza grawitacyjnie część zakumulowanego w zasobniku ciepła. Sprawdź, czy masz zawory zwrotne za pompami ładującymi bojler, a najlepiej wrzuć zdjęcia lub schemat jak to jest razem pospinane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Głupie" pytanie: czy nie przełożyłeś przypadkiem (lub instalator) czujnika temperatury CWU do innej (wyższej) tulei pomiarowej?

 

Poza tym to trudno coś sensownego napisać. Jedno, to zaizoluj te rury. Drugie, napisz jak to funkcjonuje jako całość. Kiedy korzystasz z Defro, kiedy z Junkersa. Spróbuj też po wyłączeniu grzania bojlera sprawdzić obie wężownice (ręką), czy na pewno stygną do temp otoczenia. Jeśli wcześniej ucieczki ciepła z zasobnika nie było i problem zaistniał nagle, to coś się musiało zmienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujniki temperatury CWU junkersa i defro są spięte i zamocowane w górnej mufie zasobnika, co do rur to się właśnie zabieram za izolację tego.

ale chyba juz wpadłem na to co wychładzało mi wodę, była to chyba jednak cyrkulacja cwu, w poprzednich testach wyłączałem pompę ale nigdy nie zamykałem zaworów, wynika z tego że grawitacyjnie był zały czas obieg i wychładzał mi wodę w zbiorniku, na tą chwilę udało mi się zatrzymać te nagłe spadki temp. ( wyłączona pompka i zamknięte zawory cyrkulacji) już temperatura nie spada nagle przez noc 10*, ale niestety trzeba chwilę zaczekać na ciepłą wodę, wiem że to wcześniej działało z cyrkulacją i takich spadków nie było, instalator przy uruchomieniu kotła gazowego wypuszczał wode z obiegu, może to coś zmieniło? bo cholera nie mam już pomysłu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.