Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Syberyjski.

Ale w sumie wziąłem groszek, bo na podajnik i do domu do dakona potrzebowałem. Generalnie wyszedł mi po 540 zeta, bo dostawca nie miał dla mnie zamówionego sortymetu 

(miał 0-25mm, >25MJ, popiół w okolicach 10% - 446 tona) i poszedł po kosztach. Cena normalna to obecnie poniżej 580 zeta na placu.

Cena dobra bo transport niedaleki 28 zeta/ tona.

Ot takie śląskie ceny w środku Mazowsza.

Dla porównania transport czeskiego z kopalni Most wychodzi do mnie powyżej 150 PLNów.

btw czytałem że część Twoich dostawców idzie na sprzedaż do JSW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że zrobiło się gorąco na forum. Sprostuję swój post. Domek ma powierzchnię 35m2 z poddaszem mieszkalnym więc napisałem poniżej 50m2. Najpierw zamierzam go troszkę przebudować i ostatecznie ocieplić styropianem 15cm ponieważ domek zbudowany jest z żabinki gr.10cm. W saloniku będzie zamontowany mały kominek 10KW,ale wiem jak szybko do tej pory wychładzało się gdy przestałem palić. Może po dociepleniu sytuacja się zmieni,jednak przez 10-12godzin nieobecności nikt mi temperatury w domku do 23*C nie podtrzyma więc pomyślałem o takiej właśnie zwykłej instalacji C.O. z kotłem zasypowym. Ponieważ to jest domek R.O.D. więc nie ma możliwości włączenia 2 taryfy,brak gazu i nie ma pewności,że nie będzie przerw w dostawie prądu. Aby tam zamieszkać w zimie musiałbym wykopać studnię głębinową i zamontować hydrofor (w planach). Pozatym wolałbym kocioł węglowy lub na eko groszek niż na miał. Takie są niestety moje warunki mieszkaniowe oraz (pewne zabezpieczenie na przyszłość). Ale lepsze to niż marznąć pod mostem. Tak więc prośba o wyrozumiałość.

Planujesz umieścić kocioł w przybudówce do domu. Zastanawiałeś się, co będzie jak pójdziesz do pracy, a tu wyłączą prąd? Albo jak kociołek wygaśnie i podmarznie? Dobre pytanie ... :o

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z płaszczem wodnym. Albo malutki Per Eko KSW 5 kW. Tudzież cos mini na pelety, np. sas mini eco ale tu moc trochę większa. Opcjonalnie mały kociołek, bufor i ostrzejsze palenie z gromadzeniem ciepła w buforze, który potem go odda przez kilka godzin. Do następnego rozpalenia wystarczy. Cięzko dobrac cos na paliwo stałe dla tak małej powierzchni, bo albo kocioł i komin zajedziesz w kilka miesięcy, albo stracisz masę ciepła kominem. Piec typu koza Cie nie interesuje jak rozumiem. Bo można jeszcze postawic piec kaflowy i zrobic tzw. podkowę ale to koszty troche wyższe niż zwykły zasypowy i grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No taki Per Eko KSW 5 kW. pewnie by mi przypasił tylko co jeśli mi prąd wyłączą lub piec wygaśnie a kotłownia (mała kanciapka) nie jest ocieplona ? Kominek z płaszczem ? Może godzinkę potrzyma i co dalej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kominek z płaszczem wodnym.

Młodzieniec, nie wiesz co mówisz. Nie wpuszczaj człowieka w maliny. Mam kominek i obecnie ciągnę CO. Kominek nie zapewni Ci stałopalności powyżej 4 do 5 (max) godzin. Potem ziąb.... Do tego kotłownia w salonie... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gaz. Dowiedz się w zakładzie czy mogą Cię podłączyć. Awaryjnie koza, może piecokuchnia? Jak będzie przybudówka, i koniecznie chcesz kocioł, to można rozważyć i bufor, tylko nadal pytanie - czy przybudówka ochroni to przed zamarznięciem jak kocioł wygaśnie? Czy ups wytrzyma 8 godzin? Jaka będzie temperatura i wilgotność w pomieszczeniu, w którym będzie stać ups i bufor? Gdzie będziesz trzymać węgiel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko gaz. 

"domek R.O.D. więc nie ma możliwości włączenia 2 taryfy,brak gazu i nie ma pewności,że nie będzie przerw w dostawie prądu."

z gazu to tylko chyba wchodzi w rachubę gaz z butli LPG co przy domku z małą akumulacją ścian i temperaturą zadaną miałoby jakiś sens (tylko tu już większy $ wchodzi w rachubę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Uczepiliście się gazu... Gaz kompletnie odpada. Kominek będzie zwykły do 10 KW,ale tylko do jesiennego przepalenia i do ozdoby a mi potrzebny jest stały poziom temperatury. Kanciapkę mogę również ocieplić. Powierzchnia przybudówki to 200x150x 200cm wysokość.Piec podczas palenia ją ogrzeje a w razie wygaśnięcia przez 2-3 godziny temperatura pomieszczenia nie spadnie chyba poniżej zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lion, kiedy masz podjąć decyzję? Jeśli możesz się wstrzymać kilka tygodni to niedługo będę testował mojego przewymiarowanego Kempesa po zmniejszeniu szamotem i dorobieniu paleniska. Zapowiada się fajnie. bo osoba z jakimiś tam umiejętnościami manualnymi prawdopodobnie będzie mogła palić w nim od góry albo od dołu poświęcając na przeróbkę parę minut. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę Meping,że dopiero 2016 dam cokolwiek radę zdziałać więc czas jest. Najpierw muszę przerobić domek,ocieplić a potem dopiero instalacja i kocioł,ale najpierw muszę mieć schemat takiej instalacji a jakoś nikt się nie kwapi aby mi narysować (temat instalacja c.o.)na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj na spokojnie dział o instalacjach, narysuj coś, ktoś wtedy poprawi i będziesz miał schemat... Trochę nie wypada całej roboty zwalać na innych. Pisałem o tym parę dni temu. Zresztą nawet ja parę miesięcy temu wrzucałem schemat bardzo kompletnej instalacji który można zaadoptować do własnych potrzeb wyrzucając to co niepotrzebne. Jak skończę obecne prace to też wrzucę schemat tego co zostało zrobione i zostanie dorobione w przeszłości. Będziesz mógł skorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 mialem okazje sprawdzic zebca z dmuchawa moc o ile pamietam 15kw górny wymiennik takie male co nieco......gdzie zapaliłem miałem,ogien oczywiscie od góry  instalacja grawitacyjna grzejniki zeliwne, jedyna modyfikacja to dołożona pompa c.o. budynek nieocieplony mur cegła,jedynie sufit 10cm styropianu i wylewka beton 5cm powierzchnia ok 70mkw.

do komory weszło troche wiecej niż całe 20 litrowe (wiaderko po farbie)...niech bedzie ze jakieś 30 litrów

po rozpaleniu i ustawieniu sterownika okazało sie ze kocioł pracował 12 h

 

i choc  jak dla mnie to zadawalajacy wynik to gospodarzom nie przypadło takie palenie do gustu........dalej zostali przy łopatologi wegla

bo łatwiej i prościej

  

bede miał okazje być u nich w niedziele wiec podam jaki to typ kotla.....

 

jesli chodzi o brak pradu....

ja rozwiazałem to w ten sposób....akumulator samochodowy,przetwornica napiecia 12V-/230Vo mocy ciut wiekszej niz suma mocy pomp c.o. c.w.u. i sterownika,przekaźnik (stycznik) i prostownik do akumulatora

 

niestety nie miałem okazji sprawdzic tego wynalazku na dłuższą mete ,ale przy krótkotrwałych wyłaczeniach (kilka godzin)zdaje egzamin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bede miał okazje być u nich w niedziele wiec podam jaki to typ kotla.....

Z dwoma drzwiczkami to SWK 14kW, z trzema KWK 16kW.

Co do zasilania awaryjnego, to sam mam aku 52Ah i przetwornicę pełny sinus 300W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.