Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przetwornica Volt Polska


emigrant

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Sambor ;), @szari - u mnie obsada dyżurująca jest niesamowicie upierdliwa, bez zaniku napięcia 3 x w tygodniu nie potrafią żyć. jest dokładnie tak jak piszesz, ostatnio dziwnie się uspokoili bo chyba była awantura, 2 dni nie bylo prądu, pewnie czekają i czają się na gruby atak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do podgrzewaczy he he, ja mam też dwa i przymierzam się do trzeciego bo to dobre i wygodne, 21kW a drugi 24kW trzeci bedzie prawdopodobnie tez nie mnieszy ;)

nie ma znaczenia zresztą do końca i tak chodzą na mocy 8-14,4kW i to wystarczy jednak przydział mocy mam poniżej 20kW i też nie zamierzam tego zmieniać...

 

jak to działa ? automatyka wykluczająca z priorytetem "prysznica" i do tej pory nie zauważyłem dyskomfortu z powodu działania naprzemiennego podgrzewaczy ale robi to wrażenie na gościach ha ha

.. w momencie kiedy leje się wrzątek z jednego podgrzewacza, odpalenie drugiego nic nie powoduje ale na odwrót zaczyna płynąć zimna woda w tym pierwszym...

 

 

prysznic to świętość ;) przy trzecim podgrzewaczu na fajną sumę 66kW z samych podgrzewaczy 2 stopniowy priorytet, uważam, też nie będzie dyskomfortowy

 

 

pora pomyśleć o agregacie, taki 6,5kW brzmi jak bajka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu. Mam od kilku dni SinusPro 800-E z Volt. Piszczy, że przeciążona przy każdym starcie motoreduktora ;).  Chyba będę musiał sprzedać i kupić coś mocniejszego. Macie jakieś propozycję co do sprawdzonego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten SinusPro 800-E Daje 800W w piku pewnie przez 3-8s później jego max to 500W.

Do mojego żona ostatnio wpięła odkurzacz 1800W i nawet nie pisnął, jeśli szukać UPS`a to przynajmniej takiego który chodzi na 3 aku ( 36V ) a najlepiej 48V np:

http://allegro.pl/ups-ever-sinline-1600-cds-sinus-akumulatory-i4858490518.html

http://allegro.pl/mge-pulsar-ex15-nowe-akumulatory-i4840396801.htmlto prawie to z czego korzystam ( EX10 )

http://allegro.pl/ups-mge-pulsar-evolution-1500va-1000wat-fv-255-i4840183928.html( taki 800W mam nieużywany 2 aku ale daje radę - tylko cena zaporowa za swojego dałem 60 PLN bez aku )

 

I trzymać się firm APC, MGE, niektóre Every, Rackowe wersje Dell, na pozostałe raczej szkoda kasy. Lepsza używka tych firm niż nówka firmy "krzak".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tam silnik masz - moc powinna być na tabliczce silnika, ewentualnie prąd też  z tabliczki.

 

Motoreduktor mam EWMAR-NESS silnik 180W

 

 

 

to może też być przyczyna słabego accu, czy to jest nowy UPS czy używka no ale jak nowy,  to podejrzewam, że jakby dołożyć mu chociaż 1 baterie żelową to pociągnie spokojnie

 

Accu jest ok, zeszłoroczny. Przeszedł jakieś 40-45 cykli ładowania. Poniżej 12V na nim nigdy nie zszedłem mimo, że używany był przy silniku elektrycznym 55LBS. To jest 100Ah pełny  GELL DEEP CYCLE.

 

Co ciekawe przetwornica nie za każdym startem motoreduktora sygnalizuje przeciążenie. Podczas pracy obciążenie dochodzi do 3 kresek w skali do 5. Z tego co rozmawiałem z serwisem moc ciągła tego sinuspro 800e to 470W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

180W to dosc mocny, prąd rozruchowy może przekraczać kilkukrotnie prąd znamionowy silnika zatem 470W mocy dla napiecia sieci byłoby 2A, gdzie prąd rozruchowy dla silnika 200W moze byc np 2A, przy dużych oporach na pewno większy zatem faktycznie UPS wydaje się mieć za małą moc.

 

Poza tym przy spadku napięcia przy niedoładowanym accu prąd znacząco wzrasta aby oddać tę samą moc. Dlatego dołożenie drugiego accu mogłoby doraźnie załatwić sprawę spadku napięcia przy dużym obciążeniu i zmniejszyć odrobinę prąd co może oznaczać już prawidowe wartości tego prądu i brak alarmu...

akumulator podłączamy równolegle do istniejącego jeżeli mamy w ups 24V to dajemy 2 żelowe 12V szeregowo + do minusa i zostaje nam po jednym plusie i minusie które podłączamy do fabrycznego accu ale tym razem + do + oraz minus do minus, co chyba jest oczywiste ;)

 

jezeli jak piszesz czasem piszczy czasem nie, to oznacza balansowanie wokół granicy przeciążenia, nie wiem czy nie taniej jak wyżej piszą, jest kupic dobrą używke markową i doposażyć w dodatkowe accu niż to samo robic dla słabego ups. mimo to warto sprobowac, gdyż accu i tak wykorzystamy do nastepnego upsa a jesli wystarczy, to po co inwestowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie 100VA accu wydaje sie byc odpowiednio duży (w teorii) ze o żadnym spadku napiecia przy takich mocach nie moze byc raczej mowy ;) 

z tym ze po zakupie 4 accu a 25VA po 12V kazdy kocioł chodził ponad 11 godzin ale już następnej zimy nie wytrzymywał 7 godzin, co prawda są pokombinowane te accu u mnie 

i w różnym wieku, 

dlatego zwracam uwagę przede wszystkim na jakość accu. szukamy mocnych ups itd, tymczasem wszystko sprowadza się do szybkości starzenia akumulatora, które mnie zadziwia.

żelowe kupione jw mają tylko 2 lata gwarancji, dlaczego nie 10 się pytam? ano dlatego ;)

 

przy ups o większej mocy nie zauwazymy zadnego przeciążenia, ba, w ogóle nic nie zauważymy, jesli czas podtrzymania bedzie sie skracac o kilka godzin rocznie, jak zaczniemy np od 24 godzin to po 5 latach dalej może byc np 5godzin co przeważnie dalej wystarcza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motoreduktor mam EWMAR-NESS silnik 180W

 

 

 

 

Accu jest ok, zeszłoroczny. Przeszedł jakieś 40-45 cykli ładowania. Poniżej 12V na nim nigdy nie zszedłem mimo, że używany był przy silniku elektrycznym 55LBS. To jest 100Ah pełny  GELL DEEP CYCLE.

 

Co ciekawe przetwornica nie za każdym startem motoreduktora sygnalizuje przeciążenie. Podczas pracy obciążenie dochodzi do 3 kresek w skali do 5. Z tego co rozmawiałem z serwisem moc ciągła tego sinuspro 800e to 470W.

 

 

Taki motoreduktor z silnikiem 180W / 1400obr o podwyższonym momencie rozruchu pobiera standardowo ok 1,7-1,75A a przy rozruchu prąd wzrasta 2-2,5 raza w zależności od obciążenia rozruchu czyli wszystko jest w normie - potrzebny jest zasilacz ok 1000VA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rozwialiście moje wątpliwości. Tak przy okazji mam na sprzedaż SinusPro 800E  :)  :)  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Pany odgrzeje troszku temat...
Latam po internetach i szukam. Mam małą pompkę z softstartem, 60W na 3 biegu.
Gość twierdzi, że wystarczy 120W inwerter bo mam właśnie ten softstart, w innym sklepie zać mi odpisał typ że musi być większy zasilacz, 300W minimum.
Znalacłem takie coś, co myślicie?
https://ups-zasilacze.pl/INV120-18ah
albo 300W
https://ups-zasilacze.pl/INV300-33ah.
Kurła, ogólnie dużo tych zestawów tu jest i już całkiem nic nie wiem... HELP!
https://ups-zasilacze.pl/centralne-ogrzewanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pompa będzie podłączona i nic więcej?

Wysłane z mojego HTC One M8s przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Zakupiłem przetwornicę volt sinuspro 800e + 100ah agm aku . Pobór prądu w moim przypadku to podajnik 120w + 75w wentylator , sterownik i pompki to ok. 55w więc wychodzi 250w .

Przetwornica ma moc wyjściową na poziomie 500w więc jest zapas ,ale mam też w kotle zapalarkę sporadycznie używaną 900w . Hipotetycznie co się stanie jeśli przy zaniku prądu się ona załączy ? Wiadomo ,że działa ona chwilowo ,ale czy coś się może stać z urządzeniem bądź piecem i lepiej ją wyłączyć ?

Również będę wdzięczny jak ktoś przybliży czas pracy takiego zestawu na akumulatorze 100ah , ze wstępnych wyliczeń 2-3 godziny powinien piec dać radę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zapalarki 22 A więc spokojnie póki nowy 4 godziny. Hipotetycznie zjara się bezpiecznik i wszystkie zabawki legną na spoczynku. Trzeba było brać 2 kW na 24 volt i dwa takie aku w szereg.

Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie licząc tej zapalarki i wystarczająca moc przetwornicy to był dobry zakup czy anulowac zamówienie i poszukać rozwiązania na 24v ? Akumulator 100ah zostaje , ponieważ wraz z przetwornicą muszę się zamknąć w 1k zł ,a zakup został dokonany tu https://allegro.pl/oferta/awaryjne-zasilanie-ups-pieca-co-pompy-800w-100ah-7026580255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez zapalarki spokojnie styknie do 4 godzin pracy; jak włączy się zapalarka to resetu bezpiecznika będziesz mógł dokonać dopiero po przywróceniu zasilania sieciowego albo wyłączeniu tejże co niestety nie przywróci pracy kotła. Tu jest pies pogrzebany  jeśli zanik sieci będzie podczas nieobecności w domu; a praca jest uzależniona od zapalarki ( impulsowa ) to całe to urządzenie będzie pracować tylko do początku 2 cyklu. Nie wiem jak sterujesz kocioł dlatego ta wstawka. Na 24 V muszą być 2 akumulatory takie same więc się nie wyrobisz w kosztach. Przetwornica https://www.sklepfalowniki.pl/przetwornica-sinuspro-2000s.html  

Pozdrawiam Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie , zapalarka tylko mi służy do rozpalania ,a w przypadku zaniku prądu i zasilania awaryjnego piec nie będzie tego potrzebował więc zostanę przy obecnym zestawie , 4h mnie zadowala , cenowo też chciałem się zamknąć w tej kwocie . Czytałem trochę na forum po odebraniu takiego AGM naładuje go prostownikiem mikroprocesorowym na full i potem pod ups na stałe podpięte na kilka lat spokój będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.