Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co Z Wymiennikiem


kaarool

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chcę zainstalować kocioł stałopalny z podajnikiem na pellet. Z tego co się doczytałem to najlepiej taki kocioł montować, tak aby instalację podzielić na dwa obiegi: otwarty – kotłowy i zamknięty – grzejnikowy. Woda w nich się nie miesza, tylko w wymienniku następuje wymiana ciepła (cieplejsza ogrzewa chłodniejszą). Czy ktoś mógłby mi podrzucić jakiś schemat jak to wykonać? 

Dzięki z góry za pomoc.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 

 

Wymiennik płytowy w instalacjach z kotłem na paliwo stałe stosuje się gdy nie ma możliwości montażu otwartego naczynie wzbiorczego w najwyższym punkcie instalacji lub gdy z kotłem na paliwo stałe współpracuje inne źródło ciepła które wymaga instalacji zamkniętej. 

W innych przypadkach montaż wymiennika uważam za zbędny.

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o konkrety to klient sobie zażyczył: "niskoemisyjny kocioł wielopaliwowy WATT brennt  o mocy 33kW. Do ogrzania będzie 200 m2 pow. biurowej poprzez grzejniki oraz ok. 200 m2 hali do temp 16 st. poprzez wymiennik ciepła - paliwo stałe pellet". I  teraz nie wiem jak mam rozumieć te ogrzewanie poprzez wymiennik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.