Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki To Piec Dolniak Czy Górniak ? Kocioł Sked


Gość Jastrzab315

Rekomendowane odpowiedzi

Mam teorię co do tej przerwy na górze.  Cosik mi się wydaje że producenci stosują takową zapobiegawczo by "niedoświadczonym" palaczom dym przy podkładaniu nie zaiwaniał w pysk. Już słyszę komentarze "a bo te dolniaki to *** bo dymią - słaby ciąg, potrzebny duży komin a dalej dymi ... itp". Lepiej zrobić "szparę" i mieć spokój a ludziska więcej takowych zakupią a gadania nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jastrzab315

Czyli generalnie przy tym SKED-dzie od którego zacząłem , jest tam 10mm przerwy na górze , wiec szansa jest że to będzie całkiem dobrze latało. Prawdopodobnie jest możliwość zmiany konstrukcji(na etapie jego składania przez producenta) tego pieca mam na myśli wielkość szczelin na górze i dole pierwszego wymiennika, macie jakieś  propozycja jak to dobrać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przestać już bić pianę w temacie tej szparki ( tak ja nazwe ) a skupić się na wysokości palnika i paliwie jakie powinno być do tego kotła stosowane . Tego parametru jakim jest wysokość palnika to nie widziałem jeszcze w żadnych danych technicznych tego typu kotłów . Chyba wynika to z polityki najpierw kup a potem się dopasuj . W gre wchodzi powierzchnia rusztu  x wysokość palnika i to daje nam objętość paliwa biorącego udział w spalaniu po nagrzaniu kotła i to jest parametr mocy paleniska przy zakładanym przez producenta ciągu kominowym czyli przepływie powietrza przez kocioł i pośrednio mocy samego kotła . Wielkość i rodzaj wymiennika to już kwestia sprawności kotła i utrzymania temperatury spalin na zakładanym poziomie bez szkody dla komina , stąd do niektórych kotłów zaleca się wkłady kominowe bo temperatura spalin jest tak niska że komin w środku cieknie zwłaszcza jak jego połowa jest zimna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Staram się nie wypowiadać do póki nie przetestuję mojego Kempesa. To co mogę powiedzieć na tą chwilę o tym kotle, to to, że oprócz sporych zastrzeżeń co do jakości wykonania, to że pomimo iż szczelina nad pierwszym wymiennikiem miała 4cm, to przy katowaniu kotła na niskich temperaturach (45 st C) równo zarosła sadzą. Szczeklina 2 cm czy mniej powinna zarosnąć jeszcze szybciej jeśli ktoś nie będzie jej czyścił.

 

Poza tym jeśli szczelina jest jedyną wadą jaką w tym kotle widzisz, to naprawdę nie ma problemu -albo producent Ci ją zatka podczas spawania na Twoje życzenie (w Kempesie to możliwe), albo sam możesz ją zatkać kawałkiem szamotu lub kątownika stalowego jak ja mam zamiar zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.