Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Grawitacyjna , Szybko Stygnie Mało Wydajna Pomocy


maciekchn1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam od 2 lat domek ok 70m/2 w tamtym roku paliłem węglem i koksem musiałem wstawać w nocy dosypywać by było ciepło, kotłownia była na zewnątrz, w sumie było ok po za tym ze przed każdym wyjściem trzeba było sie ubrać... , teraz rozbudowałem troszkę kotłownia jest w przedpokoju(tzn piec został nie ruszony,dostawione ścianki), problem jest taki ze szybko stygną grzejniki, tzn napalę nawet do 110* parzą ale po godzinie już temperatura jest 70-80* pomimo ze piec zasypany jest ,porostu się wypala powoli nie dając ciepła,w nocy nawet jak wstaje 3 razy muszę hajcować na max by znowu rozgrzać do 110 czemu tak się dzieje? instalacja pełna grawitacyjna, pale węgiel ,ekogroszek,drewno,koks już wszystkie możliwe mieszanki piec mam 5letni,powrót idzie pod podłoga, a zasilanie na strychu.W tym roku spuściłem cała wodę i od nowa wypełniłem ,grzejniki sa odpowietrzone bo równomiernie są ciepłe po dłuższym paleniu nawet na dole

 

PIEC TAKI

LINK

 

 

0faca7eb6cbd3de5gen.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ocieplenie do kitu. Zastanów się jak w nim palisz . Jest to kocioł górnego spalania wiec o dosypywaniu nie ma mowy, chyba że koks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ocieplenie pieca? to jak nim palić? ja po prostu pale wrzucam rozpalam jak sie nagrzeje zasypuje np do polowy zamykam drzwiczki o od dołu odkręcam śrubkę by powietrze docierało .

 

Na górze jak idą rury są ocieplone gipsowa otulina, dodatkowo ociepliłem je np szmatami kłodami co tam miałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ocieplenie domu.

A palić tak:

http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic-w-piecu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

czy kiedyś było lepiej? może wartoby sprawdzić przepływ w rurze , która znika w podłogę...przez lata mogło sie w niej nazbierać różnych fafołów

skoro jest niżej niż kocioł, i teraz jest utrudniony przepływ.

Ile kW ma Twój kociołek? Jak była spuszczana woda z układu to z  "góry"  czy przez rurkę w podłodze?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo jeszcze palenia od góry oglądam ten film https://www.youtube.com/watch?v=ZX0dhRVR5SI

i zrobię tak ja kna nim w moim piecu, ale pytanie czy gorą ma być otwarta jak się rozpala a jak się rozpali zamykam i uchylam na 2mm a dol na 1cm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

czy kiedyś było lepiej? może wartoby sprawdzić przepływ w rurze , która znika w podłogę...przez lata mogło sie w niej nazbierać różnych fafołów

skoro jest niżej niż kocioł, i teraz jest utrudniony przepływ.

Ile kW ma Twój kociołek? Jak była spuszczana woda z układu to z  "góry"  czy przez rurkę w podłodze?

Pozdro

 

 

Woda nieudalnie spuszczona, bo dkrecony grzejnik i woda wypłyneła, kiedys tzn rok temu bylo ok, raz w nocy wstawałem i paliło sie dzien noc dzien noc od dołu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet do 110*

Prawdopodobnie masz uszkodzony termometr

 

ale po godzinie już temperatura jest 70-80* pomimo ze piec zasypany jest ,porostu się wypala powoli nie dając ciepła,....................czemu tak się dzieje?

 

1. Zamieść rysunek swojej instalacji w rzucie poziomym (Twój rysunek jest w rzucie pionowym). Pozwoli to lepiej zorientować się jak masz instalację zmontowaną.

 

2. Jakie masz średnice rur zasilających i powrotnych? Prawdopodobnie są one małe, bo przy spadku temperatury wody grawitacja nie działa. Przyczyną nie działającej grawitacji może być także źle podłączony zbiornik przelewowy (czytaj punkt 3).

 

3. Może jest  źle podłączony zbiornik przelewowy i woda w większości przepływa przez naczynie zamiast przez grzejniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Do pompy na zasileniu należy przerobić naczynie wg rys poniżej.

 

attachicon.gifUkład otwarty.jpgTR

 

Do pompy na zasileniu należy przerobić naczynie wg rys poniżej.

 

attachicon.gifUkład otwarty.jpg

CO TY PIER...OLISZ... POMPKE NA POWROCIE ??? 99% LUDZI MA NA ZASILANIU.. ODMIEŃCE CHCESZ CHŁOPAKA WYSADZIĆ NIE ZNASZ SIĘ TO NIE PISZ BZDUR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow!  Dziwne zwyczaje w tym Koszalinie.W pierwszym wpisie walisz prosto w mordę.  A gdzie "Dzień dobry. Witam wszystkich serdecznie"?

 

Kolego, zamiast argumentu siły sugeruję użyć siły argumentu. Wtedy porozmawiamy.

 

P.S.

Powinieneś dostać ostrzeżenie od admina, ale... to nie moje forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś oszołom - nie dość że odpisuje po przeszło trzech latach to jeszcze takim językiem. Żeby to jeszcze coś mądrego napisał a tu widać zero pojęcia w temacie.

Albo zapomniał wziąć leków albo przedawkował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może jakiś tajniak. Ja mam pompkę na powrocie,czy jestem 1% ryzykantem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.