Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Utrzymaniem Temperatury


dziki80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wszystkich, jestem posiadaczem pieca od niedawna, i mam wrażenie że im więcej tematów przeczytam tym mam większy mętlik w głowie. Problem polega na tym że mam problem z utrzymaniem temperatuty, próbowałem już wielu ustawień od 5s podawania / 75s prerwy do 15s podawania / 40s przerwy, pompa włączana przy 20 i 60 stopniach. Efekt jest taki że dopóki pompa nie jest włączona to temperatura rośnie i wszystko jest fajnie, po włączeniu się pompy obiegowej temperatura spada i piec ma problem z uzyskaniem temperatury zadanej lub też z podtrzymaniem jej. Dwa przykłady
1. T. zadana 56 stopni, pompa włącza się przy 54 stopniach, uzyskany efekt to ok 9minut grzania i 7 minut podtrzymania, temperatura utrzymue się między 43 a 57 stopni. kaloryfery raz ciepłe jak działa pompa a jak przestaje to stygną.

2. temp. zadana 60 stopni, pompa pracuje od 35stopni, efekt po włączeniu pompy temperatura spada i oscyluje w granicach 36 - 50 stopni, raz na godzinę lub dwie uda się uzyskać temperaturę zadaną.

Pomóżcie, napiszcie jak powinien wyglądać taki cykl,  Dadam że próbowałem różnych ustawień oraz różnych kombinacji  z powietrzem. jest -2 na dworze a ja nie potrafię zagrzać tak by siedzieć w krótkim rękawku. Kocioł 18kw krs tech duo stąporków, powierzchnia ogrzewana ok 100m stary niedocieplony dom, brak zaworu 4d, ogrzewam również cwu na tej samej pompie, bojler z wężownicą ok 60-80l , z góry dziękuję za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie i bez paniki.

 

Napisz, jaki ustawiasz nadmuch przy różnych proporcjach podawania, jak wygląda popiół, ile opału spalasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zdjęcie jak ten bojler jest wpięty. I jak się nagrzał to go zamknij, i zobacz, czy to cos zmieni. Jeśli tak to masz odpowiedź - "popsuta" instalacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wrażenie że z węglem coś nie halo, dziś kupiłem kilka worków z kopalni bezpośrednio, sprawdzę wszystko i opiszę. z odpowiedziami na wasze pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadmuch miałem na 1 gdyż jest on dość silny i przesłonę mam całkowicie zamkniętą a i tak wieje, a w sterowniku nie mam możliwości zmiany mocy wentylatora 1/0.

Jeśli chodzi o spalanie to zależy ustawień, teraz mam ustawione 5/55s podawanie/przerwa podawania, 

Przykład z dziś. z wyłączonym boilerem dla sprawdzenia.

godzina , temperatura, uwagi

15.59 - 45st - załącza się pompa

16,04 - 47,5 st - maksymalna temperatura od tego momentu spada

16,09 - 43 st wyłącza się pompa, tmperatura nadal spada

16,12 - 41,6 st - do tej temp. zszedł kocioł i zaczyna rosnąć

16,18 - 45 st - włącza pompę

16,23 - 46,8 - od tego momentu zaczyna spadać

16,27 - 43 st - wyłącza pompę i spada

16,30 - 41 st - od tego momentu zaczyna rosnąć

16,40 - 47 st i zaczyna spada

w tym momencie włączam boiler na zaworach

16,45 - 43 st - wyłącza pompę

16,30 - 41 st - i zaczyna rosnąć

16,40 - 47 st- i spada

16,47 - 41,5 st - i zaczyna rosnąć

16,57 - 46,6 i w dół 

 

i tak bez uzyskania temepratury zadanej, pewnie raz na 2h dojdzie do temp zadanej t.j. 56 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem się rozwiązał , temperatura pompy była za wysko ustawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.