Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kłopot c.o węgiel


marko24

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem zakładane miałem nie dawno centralne ogrzewanie piec na węgiel + 4 grzejniki problem robi sie od paru dni po rozpaleniu w piecu wszystko jest ok ale tylko do pewnego stopnia nagrzeje sie w piecu temperatura ok 60 stopni i staje sie problem pompka przestaje działać i momentalnie jest temp 100 a wszystkie grzejniki zimne co robić proszę o jakaś rade co może być nie tak pieco co 0,8 SKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marko24,

Podaj czy piec ma jakiś sterownik, czy jest to najprostszy sterownik samej pompy, który powinien załączyć pompę po osiągnięciu na kotle zadanej temperatury, czy w instalacji jest jakiś zawór mieszający itp. Sprawdź, czy przez pomyłkę, ktoś nie przymknął jakiegoś zaworu, lub nie przestawił czegoś na sterowniku kotła - jeśli taki jest. Z objawów wnioskować można, że sterownik działa odwrotnie jak powinien, pompa chodzi do osiągnięcia 60 st. C, później przestaje?? Z tego co napisałeś trudno jest postawić trafną diagnozę, coś wnioskować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na złe podłączenie pompki do sterownika. Mam znajomego co ma zwykły sterownik i u niego może pełnić 2 funkcje:

1)działa do zadanej temperatury i się wyłacza

2)dział od zadanej temperatury i się włącza

robi się to u niego jednym pstyczkiem.

Lub jak wyzej napisane zamienione wentylator z pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to najprostszy sterownik samej pompy, który powinien załączyć pompę po osiągnięciu na kotle zadanej temperatury pompa chodzi do osiągnięcia ok 60 st. C, później przestaje no i temperatura w piecu rośnie momentlanie do 100 st C . Grzejniki zimne ogólnie sam sie na tym nie znam dlatego taki opis skromny jest to zwykłe centralne w małym mieszkaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wina leży po stronie sterownika. A nie mozesz na sterowniku ustawić temperatury powiedzmy 90stopni tak żeby pompa chodziła non-stop lub wogóle odpiąć czujnik temperatury i wtedy pompka bedzie chodział na okragło bo nigdy nie osiagnie zadanej temperatury. Drugi sposób chyba bezpieczniejszy bo bez względu na temperaturę na piecu, nawet jak się zagotuje ciepło bedzie przepychane.

 

Może na allego uda ci się znaleźć taki sterownik co posiadasz? Bedzie juz jakis pogląd.

 

Jeszcze jedno pytanie?!

Czy jak pompka chodzi to grzejniki są gorące czy cały czas zimne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik pompy jest odłączony dziś znów próbowałem zapalić i tak wszystko ok do pory aż na piecu jest 60 stopni w jednym momencie z zbiornika wyrównaczego leci ciągle woda pompa po chwili piszczy kiedy chciałem ją odpowiedczyć leci sama para choć nie powinna grzejniki zimne a na piecu 100 stopni i nic nie idzie zrobić znajomy mówił że może to być przyczyna zapowietrzenia pieca ale coś mi sie nie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może termometr masz zepsuty i tylko się tobie wydaje, ze 60stopni.

Zacznijmy jeszcze raz po kolei.

 

Piec się nagrzewa, grzejniki ciepłe w domu jest ciepło. Jak piec osiągnie 60stopni to pomka działa, ale zaczyna piszczeć. Po odkręceniu śruby od pomki leci para wodna nie woda, grzejniki zaczynają stygnąć, w piecu się gotuje i wylatuje woda ze zbiorniczka.

 

Pompka zaczyna piszczeć z dwojga powodów. Za popmką tworzy się zator, pęcherz powietrza, którego nie może pompka przepchać i dochodzi do jej przeciążenia i wtedy zaczyna zgrzytać. Czy nie masz czasem głowic termostatycznych na gzrejnikach? Jak masz zawory to może wszystkie w tym samym czasie się zamykaja. Sprawdź czy wszytstkie zawory otwarte.

 

W pompce zbiera się powietrze i nie ma siły zaciągnąć wody, "mieli" tylko powietrzem a nie pompuje wody.

 

Kolejna rzecz jak masz pompke na bajpasie to masz zawór różnicowy, może on jest walniety i pompa tłoczy wodą sama dla siebie przez co rośnie temperatura bo nie jest oddawana nigdzie dalej.

 

Dobrze jakbyś mógł zrobic zdjecie instalacji.

 

Może piec nie jest wypoziomowany, zbiera się powietrze w jednym rogu, aż nagle wylatuje blokując pompkę.

 

Masz bajpas czyli może twój uklad działać grawitacyjnie. Czy na grawitacji dzieje się tak samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem zakładane miałem nie dawno centralne ogrzewanie piec na węgiel + 4 grzejniki problem robi sie od paru dni po rozpaleniu w piecu wszystko jest ok ale tylko do pewnego stopnia nagrzeje sie w piecu temperatura ok 60 stopni i staje sie problem pompka przestaje działać i momentalnie jest temp 100 a wszystkie grzejniki zimne co robić proszę o jakaś rade co może być nie tak pieco co 0,8 SKI

 

Witam!

 

Posprawdzaj czy masz dobrze odpowietrzone grzejniki - może to jest powód tego że jest zimno... narysuj może schemat jak to u Ciebie jest wszystko podłączone. Co do pompki to nie wiem bo u mnie grawitacyjnie chodzi, ale na początku też mi się raz woda zagotowała... okazało sie że układ nie był dobrze napełniony wodą (odpowietrzony) sterownik dobił do chyba 70 dych a później samo poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.