Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Galmet 12Kw Pochłania Ekogroszek


jasiek28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem nowy na forum i nowicjusz jeśli chodzi o kotły na eko z podajnikiem. Problem jest taki jak w temacie. Sterownik to Expert Pid Dynamic, bez czujnika pogodowego. Piec bierze bardzo dużo ekogroszku. Kiedyś miałem małą awarię i specjalista który poradził sobie z tym problemem chyba inaczej ustawił sterownik.

Wcześniej był tak ustawiony że jeśli zasypałem cały pełniuteńki zbiornik w sobotę rano to w poniedziałek rano (48 h) miałem tego zbiornika prawie że połowę (może ciut mniej) i było tak samo ciepło. A teraz nawet jeszcze nie minie 48 h a eko jest prawie na poziomie dolnego leja zbiornika i  nie wiem co jest nie tak.

Podam ustawienia pieca:

 

- moc kotła 100%

- podawanie: 4s/47s, 5s/46s/ i 6s/45s (w zależności jaka jest temp na piecu)

- korekta powietrza +15%

- moc dmuchawy ok. 30% i co jakiś czas albo troszkę spada albo troszkę rośnie (29 - 31 %)

- przesłona otwarta na ok 3 - 4 cm

- kaloryczność opału wybrana jest ta najniższa

 

Tyle ustawień jestem w stanie podać bo ogólnie piecem zajmuje się konserwator (piec nie ogrzewa domu tylko instytucję, ja tylko dorzucam eko :) ) a nie chcę o byle co dzwonić do konserwatora. Doradzcie coś. Może wydłużyć przerwę w podawaniu? Jak to zrobić? bo jak klikam na regulację spalania to mogę tylko zmienić koręktę powietrza. Może z poziomu INSTALATORA? Jeśli tak to jak wejść w tą opcję? Sory że tyle pytań ale ja się tym ogólnie nie zajmuję, jestem zielony a tylko częściej muszę latać i dorzucać eko  :mellow: Podajcie jakieś najporostsze rozwiązanie które może pomóc a żebym czegoś nie popsuł  :)

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw to ty napisz czy opał spala się prawidłowo i jaka jest temperatura spalin na wyjściu. Sam opał też ma znaczenie i pytanie czy nie został zmieniony (inne źródło, kopalni, rodzaj). Kocioł przed jakimikolwiek zmianami ustawień powinien zostać wyczyszczony, bo na zabrudzonym to zmiany będą nie wiarygodne.

 

Czy wcześniej kocioł też pracował w automacie, czy na ręcznych ustawieniach?

 

Tryb parametrów wybierasz przy starcie sterownika po wciśnięciu ikony klucza i podaniu hasła. Fabrycznie to same zera, o ile nikt nie zmieniał. Masz później wybór trybu użytkownika, serwisowy i instalatora (chyba). Musiałbyś wyłączyć ster i ponownie go uruchomić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod to same zera albo same jedynki, np. 111111. I warto go wyczyścić bo kilka mm osadu powoduje nawet o 30% gorszy odbiór ciepla, a więc i wyższe spalanie. A kaloryczność ustaw na taką, jaka rzeczywiście ma węgiel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiminero - nie wiem czy wcześniej pracował na auto czy na ręcznych bo wcześniej nawet nie dotykałem sterownika :)  Tylko pilnowałem żeby nie wygasł. Teraz dzieją się takie dziwne rzeczy.

 

Jeśli chodzi o spalanie eko to jest normalny popiół i trochę nie dopalonego eko. Nie robi się żużel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie to jest duże zużycie opału, wygląda jak by piec pracował non-stop. ile metrów ogrzeważ , czy masz panel pokojowy, czy może same termostaty ? jak jest zabezbieczony powrót i napisz co było powodem wizyty tego serwisanta bo może rozmowa z tym gościem załatwi problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dowiedziałbym się też co za węgiel sypiesz. może to jakiś słabeusz jest i stąd wysokie zużycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Timon, a tak z ciekawości jakim Ty palisz groszkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki czarny pomieszany z szarym :P ,

trochę łupka i od czasu do czasu jakiś kamień. na pewno kamienny a poza tym to wie tylko ten co go pierwszy wyciągał z kopalni co to jest za cudo. ja pojęcia nie mam i mój sprzedawca zakładam że też nie.

jest dość koksujący i miałem problemy by go spalić ze zwykłym algorytmem więc spalam go na nieoficjalnym oprogramowaniu i jest dobrze, nie ma koksu trochę łupka jedynie i jakiś niewielki spiek się trafi raz na jakiś czas.

wziąłem od tego samego dostawcy co w zeszłym roku ale ten jest zupełnie inny i zakładam że z innego kierunku przyjechał niż poprzedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.