Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ekogroszek Grupatrust I Czarny Jan - Palił Ktoś Nim?


robertokot25

Rekomendowane odpowiedzi

Już probojemy,wstępne wnioski;drobna szlaka,po1 dniu ręczne oczyszczenie retorty,piec idzie na ok 31 procent na 100 może byc  mały problem,ust te same co na Kazimierzu 14 podawanie 60 przerwa powietrze 70% ok bo mam zwykły potencjometr do reg obrotów,w kominie temp.  do140.Uczucia mieszane.

Krotko i na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki ciekawski31 :

 

- płomień ma ładny ale Ty chyba masz podajnik sporej mocy to retorta wydaje się spora

- nie robią się duże twory żużlowe? raczej drobna szlaka?

- jak za tą cenę chyba nie jest zły? jak przepalisz całość to będziesz miał pogląd jakie jest jego zużycie i co za tym idzie kaloryczność.. daj znać i ewentualnie foto/film jak wygląda popiół lub mozcno zaszlakowana retorta po całym dniu palenia

- może zmniejsz dopływ tlenu a wydłuż trochę czas podawania to wtedy może będzie mniej szlakował, bo teraz masz ust, sporą moc 1:4 i sporo wiatru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mniejszym dmuchu robi większy kopiec,dać mniej podawania?czy zwiększyć przerwę,co lepsze na spieki.

Jak zejdzie czuk ,rzucę pelet -fajny w obsłudze i mam wraźenie że szybciej dochodzi do zadanej.

 

Rejestrator by się przydał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj np :

 

- 5s podawanie i 30s przerwy czyli 1:6

lub

- 5s podawanie i 40s przerwy czyli 1:8

- powietrze już sam musisz dostosować ale jak pauza dłuższa to wiatry musi być mniej

- na tym Czuku bez problemu dochodzi do zadanej temp.?

- jaka masz moc palnika? to jest zwykła stała retorta typu fajka?

- daj foto/film popiołu z szuflady i z retorty jak jest porządnie zasypana popiołem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 4 wory poleciały w komin,moźe jeszcze podwiozą kilka to potestuję,

Czas dochodzenia chyba będzie najbardziej miarodajnym kryterium.W tunelu foliowym warunki zewnętrzne mają bardzo szybki wpływ na temp,ołówek stoper i parę dni dam znać

 

Zapomniałem,to stara retorta fajka 75 z firmy eko tom,ale wygląda mi na Pancerpol.12 latek już pcha,jedno zerwanie zawleczki tylko,na pelecie -trudny towar do pchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli CZUK :

 

- popiołu sporo więcej z polskiego ekogroszku? raczej drobny i sypki? czy pełno większych grudek i spieków?

- sporo słabszy/mniej kaloryczny niż polski eko?

- robią jakieś większe twory lub kalafiory, które mogę blokować płomień na retorcie?

- co jeszcze negatywnego zauważyłeś względem polskiego EKO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmik już po ciemku robiony,płomień jaśniejszy i w rękę bardziej grzeje.z polskiego grubsze spieki,jutro będę na miejscu,pomierzę czasy dochodzenia.200 stówki róźnicy,czuk zaworkowany,ale bardziej wilgotny,krople w zbiorniku.Czuka można 10t,krajowy 25t na taką cenę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzisiaj dotarł do mnie ekogroszek z GrupyTrust. Pan powiedział, że postara się by był suchy. Na staraniach się skończyło, ekogoszek mokry jak ryba w morzu. Wrzucę go do kotła za jakieś 2 dni i dam znać co dalej. Narazie z plusów to mocne worki, zważyłem 3 woreczki waga się zgadza. Poniżej parę fotek

 

 

post-10389-0-58199900-1423071988_thumb.jpg

post-10389-0-01148000-1423071993_thumb.jpg

post-10389-0-87847100-1423071996_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale błoto...

Ja rozumiem, ze bywają wilgotne groszki tym bardziej, jak są w foliowych workach.

To co Ci sprzedali to gnoj dosłownie.

Wysyp zawartość worka na 3 do 4 dni i ponownie na wagę , to zobaczysz czy się waga zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź mnie nie denerwuj :). Wysłałem mu parę fotek. Najbardziej wkurzające jest to że pisał "pogoda jest jaka jest ale możemy się postarać" Ciekaw jestem jak wygląda ten węgiel gdy się nie postarają :). Jeszcze sie pocztowiec wywalił z wózkiem na śniegu i musiałem to nosić do kanciapki 30 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem im co nieco, propozycja trusta jest następująca: Mogę odesłać węgiel, ewentualnie rabat na następny zakup :). O odsyłanie nie dopytałem ale pewnie na swoj koszt. Bez umowy z firmą kurierską conajmniej 200 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gerix

 

- sypałeś już coś do zasobnika? czy suszysz?

- a ile tego rabatu dadzą na następny zakup? z rabatem może być jeszcze mocniej płukany :)

- zobaczymy ile worek będzie ważył jak przeschnie z tydzień w ciepłym pomieszczeniu.. może nie będzie tragedii z ubytkiem na wadze....

- najważniejszy żeby się dobrze palił i był w miarę kaloryczny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.