Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Bufora


markoremoncik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam taki mały problem. Zamówiłem w hurtowni bufor kombinowany galmet 380 na 120 z wężownicą, ale niestety przyszedł bez wężownicy. Ktoś źle zamówił. Czy mógłby ktoś mi napisać jak go podłączyć. Tzn gdzie zasilanie i powrót pieca, oraz wyjście na podlogowke. Dodam że instalacja to sama podłogówka. Jeden rozdzielacz ,9 sekcji. No i piec na paliwo stałe 15kw.

W moim zamyśle piec miał chodzić na układzie otwartym, a bufor i podłogówka na zamkniętym, no ale bufor się zmienił i potrzebny inny plan.

W załączniku daje zdjęcie bufora.

Z góry dziękuję.

post-40601-0-94447800-1417176943_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił tak jak mam u siebie w buforze kombinowanym:

1) Zasilanie z kotła (nawet w lato po lekkim przepaleniu będziesz miał cwu )

8) powrót do kotła ( po przekątnej )

 

zasilanie podłogówki:

6) (ewentualnie 3) dlaczego tak wysoko albo nisko  aby cwu zawsze była w buforze i podłogówka "nie kradła" ciepła z zasobnika cwu.

4) powrót z podłogówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz generalnie powinno być podłączone po przekątnej aby woda w buforze się przemieszała odpowiednio. Ale na upartego może być.

Sterowanie pompą rozdzielacza zapewnia sterownik, ustawiam jaką temperaturę chce mieć w cwu i wszystko powyżej leci w ogrzewanie czy to podłogówka czy kaloryfery. Sterownik od kolektorów słonecznych który steruje 2 pompami kaloryfery i podłogówka.

Czujnik od sterownika (powinieneś mieć w buforze jakieś króćce na termometry elektroniczne), jeśli ich nie ma na ściance bufora przyklej srebrną taśmą klejącą taką do kominków a na to ocieplenie bufora nie wiem czym tej czujnik ma sterować (startem podłogówki? ) umiescił bym na wysokości zasilenia podłogówki z bufora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być po przekątnej. Może być tak jak napisałeś wyżej.

 

Jakoś nie przekonują mnie te kombinowane bufory. Na pewno musisz mieć mieszanie CWU na wyjściu, bo jak pogonisz bufor do 80-90, to ci nikiel na bateriach popęka i poparzenia. Okres letni też jest udziwniony, bo chcesz czy nie, musisz utrzymywać cały bufor w pracy, aby mieć ciepłą wodę (o ile nie masz alternatywnego źródła CWU na lato).

Ta mała pojemność też nie pozwoli na sensowne okresy wygaszania w kotle, raczej traktowałbym ten bufor jako duże sprzęgło i stabilizator pracy kotła. Sam kocioł obowiązkowo zabezpiecz zaworem termostatycznym 3D.

 

Czujnik podłogi za pompą. Mieszanie najlepiej 3D z siłownikiem w funkcji pogody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.