Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Gdzie Kupić Kocioł Vienybe 16Kw ?


tomaszgaw

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym się przywitać,to mój pierwszy post.

 

Jestem przed wymianą kotła w moim domu,niestety po 30 letniej służbie stary kocioł zaczął ciec.

Zainteresowałem się kotłem dolno spalającym Vienybe.Ale nigdzie nie mogę znaleźć przedstawiciela

,ani sprzedawcy ,który mógłby mi go sprzedać.Dzwoniłem do Sanitsystem ale nie mają.

Czytałem gdzieś na forum ,że można sprowadzić samemu z Litwy ,ale niegdy tego nie robiłem.

Może ktoś wie, gdzie można kupić go w Polsce.A może inny kocioł zaproponujecie?

Moja instalacja:

Dom z połowy lat 60,instalacja grawitacyjna sprawna,obecnie wspomagana pompką(rury 2'',kocioł w piwnicy,instalacja otwarta),

grzejniki żeliwne ok.105 żeberek.

Dom ocieplony styropianem 10cm,z pustaka i cegły,stropodach,okna plastikowe,120m2 powierzchni całkowitej (parter i piętro) do ogrzania,

Chciałbym dodać zasobnik CWU.Dodam ,że palę weglem i drzewem z własnego lasu.

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno firma Cichewicz przymierzała się do przedstawicielstwa producenta tych kotłów , ale w temacie cisza.

Tu kolega sprowadzał z Litwy kocioł - złap się z nim na priv to może cię uświadomi https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/17644-vienybe-10-kw-gdzie-kupi%C4%87/

 

Jakbyś kupił taki kocioł to wywal pompę i grzej na grawitacji, wtedy nie potrzeba ochron powrotu lub innych wynalazków

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem maila z zapytaniem do hurtowni na Litwie w sprawie tego kotła.Ciekawe,bo na ich stronie jest model Vienybe 16+,ze zdjęcia wynika

,jak by miał sterownik na górze i nie widzę klapki na dole od powietrza głównego.Nie wiem,może to nowy model?Zobaczę, co odpiszą.

Z tą ochroną powrotu ,to chodzi żeby temperatura nie była zbyt niska na wejściu?Zastosowałem pompkę,żeby grzejniki podczas pracy miały górę

i dół mniej więcej wyrównane,z pompką jest cieplej w domu.Ale zaznaczę ,że palę metodą przepalania,bo stary kocioł był średnio ekonomiczny i miałem

problem z regulacją jego temperatury.Rozpalał się cały zasyp i dość szybko się wszystko wypalało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu akurat ten kocioł chcesz mieć za wszelką cenę? Co w nim jest tak szczególnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o spalanie drewna to dobrze kombinujesz, dolniak do drewna powinien mieć podawane powietrze pierwotne od góry, przez klapę, a nie przez popielnik. Ja też zastanawiałem się nad Vienybe, ale sam widzisz jak jest z dystrybucją. Obejrzyj sobie czeski kocioł Opop, np. H412 czy H416, podobna konstrukcja, łatwiejszy do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o Zębcu KWKD?Patrzyłem na Opop ,ale czytając różne opinie, ludzie nie są do końca zadowoleni z niego.Powoli już głupieje od natłoku informacji

dotyczących różnych kotłów.A może Kalvis,też dolniak, droższy niż Vienybe ,ale czy warty swojej ceny?Czy węgiel dobrze by się w nim spalał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest cały temat o KWKD, poszukaj i poczytaj. To dobry kocioł dolnospalający. Inne to np. Dakon DOR albo Viadrus. Łatwiej je kupic niz Vienybe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.