Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prosba O Sprawdzenie Instalacji C.o I C.w.u


husa66

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przymierzam sie do zrobienia instalacji samemu , mam zdolnosci manualne ale nie mam wiedzy odnosnie zaprojektowania i wpięciu odpowidniego osprzetu typu zawór zwrotny, gdzie kólowy, termometr itp.

prosiłbym was o edycje mojego projektu w odpowiednie zawory i zgodności technicznej.

post-60482-0-77894400-1416741016_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to brak pompy na obwodzie CO - pomiędzy zaw 4-d i rozdzielaczem dodatkowo potrzebny jest zawór zwrotny za pompą kotłową przed zaw 4-D.

Oczywiście wszystkie pompy mają mieć przed każdą pompą filtry  oraz każda z pomp kulowe zawory odcinające.

Zawór różnicowy kulowy na obw grzania CWU jest zbędny a w przypadku montażu w poziomie wręcz szkodliwy dla prawidłowej pracy

Na rozdzielaczach odpowietrzniki - automatyczne lub  lepiej ręczne.

Na kotle zawór bezpieczeństwa 1,5bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha wielki dzieki za sprawdzenie i szybka odpowiedz , pompe mam na c.o. naznaczona jest literka P, czyli wszedzie przed pompami  filtry za pompami zawory zwrotne, zawór różnicowy zbedny.

A zawór bezpieczenstwa to ma byc na powrocie koło manometra przy piecu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam chce sie was doradzić jeszcze odnośnie tej instalacji.

Jaka w moim przypadku była by lepsza i tansza w wykonaniu instalacja.

Może bym zrobił grawitacyjną . Tylko nie bardzo wiem jak to rozprowadzić bo ta z tego projektu chyba sie nie nadaje na grawitacyjną.

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grawitacyjna instalacja jest bardzo dobra, zwłaszcza w połączeniu z grzejnikami żeliwnymi, niestety muszę Cię rozczarować co do kosztów - nie jest tania. Ceny rur o odpowiednich przekrojach są powalające :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy spawaniu robocizna jest droga i nie wszędzie można w prosty sposób podejść do grzejnika. 

Dodatkowo trzeba miec trochę wiedzy na temat inst grawitacyjnych - a to już wiedza zanikająca.

Ale odpadaj cena zaw 4-D, cena 2-3 pomp CO - choć rury raczej grube 2,5" na pion główny to wyjdzie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-60482-0-77894400-1416741016_thumb.jpg

A czy mozna z mojego projektu wywalic rozdzieleacz i spiąc równolegle grzejniki w sasiednich pokojach na rurce miedzianej 18.

miałbym np. 3 gałązki od zasilania.

Cały czas mysle co bedzie lepsze alu pex czy robic w miedzy i połaczyć po 3 grzejniki na jednej gałązce.

Mam taki układ mieszkania tylko jedenpost-60482-0-34078600-1416934656_thumb.png

poziom mam juz metlik co bedzie lepsze rozdzielacz alu pex dalej czy rozdzielacz i miedzianka czy wogóle bez rozdzielacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.