Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę o pomoc w dobraniu optymalnych (tzn w miarę oszczędnych) parametrów ustawienia pieca Buderus Silver. Sterownik GECO 403 PO-2, bojler 200l, grzejniki żeliwne, dom 250m, ocieplony, okna plastik. Obecnie mam temp 58st, podawanie-6s, postój-35s, podtrzymanie 20min, przedmuch-5s. Wydaje się ze idzie trochę tego ekogroszku za dużo, prawie 3 tony za 2miesiace grzania, jest sporo popiołu i spieków w popielniku. Proszę o rady i propozycje ustawień najlepiej kogoś kto ma taki piec. Dziękuję z góry i pozdrawiam ohmy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem dosyć "młodym" forumowiczem. Mam Funke Silver 25kW, dom ok.200m, nieocieplony, wymienione okna. Sam mam wątpliwości, czy zakupiłem dobry piec. Dwukrotnie na forum zdałem pytanie, dotyczące tego kotła, ale okazuje się, że niewiele osób go użytkuje. Moje obecne ustawienia, to: U0-58, U1-6, U2-35, U3-15, U4-30. Dodam, że w domu mam żeliwne kaloryfery i nie zmieniłem instalacji, czyli mam duże przekroje rur. Niby źle, ale wczoraj w nocy wyłączył mi się piec (wywalił bezpiecznik) i o 6.30 miałem ledwo ciepłe grzejniki a w mieszkaniu ok.19.5 stopnia. Gdyby to była nowa instalacja, mogło by być znacznie chłodniej. Czekam również na opinie forumowiczów na temat tego pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymiana kaloryferów przy kotłach automatycznych nie ma sensu ( poza estetyką). Moim zdaniem opisana powyżej sytuacja jest dowodem na to że zawsze łatwiej mieć „pod ręką” trochę zmagazynowanej energii niż ją na bieżąco generować na potrzeby domowników. Ponadto instalacja z dużą ilością wody jest łatwiejsza do wysterowania a i jej praca jest stabilniejsza. Dlatego jeśli instalacja nowego typu i kocioł zasypowy a nawet i automatyczny dobrze zainstalować bufor ( lub CWU o zwiększonej pojemności – odpowiednio zespolone spełnia rolę bufora). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.