Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Co Kupić? 3 Letnie Kermi, Czy Nowe Diamondy?


Okid2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stoję przed dylematem (tak jak w tytule). Mam do wymiany 3 grzejniki z c11 na c22, jeden już mam z Purmo, używany ale to od rodziców więc wiem, że jest ok. Nie dysponuję dużym budżetem gdyż inne remonty wyssały mi portfel już dosyć mocno. Zastanawiam się co kupić, nowe Diamondy za 460 zł, czy używane, podobno z demontażu Deutsche Banku w Niemczech, KERMI za 400 zł. Rzekomo mają 3, 4 lata.

Proszę Was o radę bo nie chcę zrobić głupstwa, a średnio się na tym znam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie jakaś kolosalna nie jest. Ja bym raczej rozważał zakup nowych. Tamte pomimo, że tańsze, to na pewno będą miały jakieś ślady użytkowania itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowe masz gwarancję, uzywane to ryzyko. Może niedługo zaczną przeciekać, z zewnątrz rdzewieć, no nie wiadomo co sie kupi. A Purmo są dużo droższe od tych Diamondów? U mnie Purmo juz kilkanaście lat pracują i nie widac po nich zmęczenia, za to zawory z Diamonda padły dość szybko, atualnie KFA z Krakowa i Valvexy w mało uzywanych pomieszczeniach, co by za często nimi nie kręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko moja opinia. Nie twierdzę, że nie masz racji. Wszystko zależy w jakim stanie są te używane. Jeśli nie są poobijane, porysowane, są ładne i nie trzeba je malować to może i warte są swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz większość jest za nowymi grzejnikami. Na zdjęcie nie patrz, bo to loteria.

Moja rada kupuj nowe, Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny faktycznie fajne, ale Kermi 10 letnie wyglądają jak nowe - sam miałem w  poprzednim domu grzejniki Kermi które miały 12lat - stan wizualny - ideał.

Do nowego domu też kupiłem Kermi.

Używane Kermi mają jedną wadę - wymagają nietypowych wieszaków, które podczas demontażu praktycznie zawsze zostają w ścianach

Oczywiście można je powiesić na zwykłych hakach lub nawet prętach, ale to nie jest to.

 

Kup nowe, mimo że skośnookie z 10 lat pochodzą, ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli widzę, że przeważa opinia, iż lepiej używane, mimo, że Diamondy. Czy one faktycznie są takie strasznie słabe? Czy to po prostu uprzedzenie większości? Tak jak mówiłem, natknąłem się na masę opinii o tych grzejnikach. Fakt, zdarzały się i pozytywne, ale jednak większośc ludzi z góry twierdzi, że szajs :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup używki to tez loteria , co do stanu jeśli wybierasz na miejscu to widzisz co kupujesz a jak przyślą poobijane lub powgniatane to potem huśtaj się ze sprzedawcą .

Kilka lat temu bodajze na forum muratora gość miał takie same rozterki jak Ty i kupił diamondy i wcale na nie nie narzekał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podjedź, zobacz a potem kup nowe, serio.

Chyba, że kupujesz to na krótki okres czasu, bo zamierzasz np. robić generalny remont mieszkania i wywalisz je na złom – wtedy moim zdaniem taki zakup ma uzasadnienie.

Miałem już się nie wypowiadać, ale widzę, że poważna dyskusja.

Raz jeszcze – kup nowe, na gwarancji, bez obić i śladów użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomogę w oględzinach z wielu względów.
 W ciemno powiem po raz trzeci i ostatni – kup nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zależy Ci na kasie to zobacz ofertę Leroy Merlin. Tam w tej chwili są grzejniki C22 600x600 coś ponad 800W (przy 75st C na zasilaniu) za 99zł.  600x800 1100W + za 158zł. Gwarancja 5 lat. Składając instalację po najniższych kosztach właśnie niedawno kupiłem takie z założeniem, że będę się martwić za 5 lat, a na pewno wszystkie na raz nie padną. Wyglądają solidnie. Może to jakaś alternatywa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja potrzebuję 600x1200 i 500/600x1000 :) Dzięki za info. Popatrzę :)

 

Podałem przykładowe ceny jakie pamiętam, bo mnie interesowały. Te 600x600 przytuliłem 4 szt., te większe jeszcze się zastanawiam. Tym niemniej mają całą linię niedrogich grzejników. Zobacz na stronie.

 

P.S. właśnie z ciekawości zerknąłem: 600x1200 - 247zł. 600x1000 PURMO - 265zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.