Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciśnienie Wody Ciepłej Termet Microterm A Rury


torento

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z kotłem dwu funkcyjnym Termet microTerm. Mianowicie, podgrzewa wodę CO bardzo dobrze - współpracuje z termostatem, ale od jakiegoś czasu nie grzał CWU -  w ogóle nie odpalał, woda leciała jedynie lekko ciepła, kiedy piec załączał się do CO i puściło się w tym momencie ciepłą wodę z kranu. Po paru miesiącach, kiedy zaszła potrzeba naprawy grzania CWU, wezwałem fachowca. Poszperał coś, przeczyścił w piecu (wg. papieru - odblokowanie turbinki) piec zaczął się załączać przy odkręcaniu ciepłej wody, lecz ciśnienie jej jest bardzo niskie - kiedyś było dostateczne, kocioł ma moc cieplną 4,5 - 14 kW więc cudów się nie spodziewam, ale strumyk jest naprawdę mały. Fachowiec wytłumaczył, iż rury są zatkane i należy je wymienić, sądząc po ich wyglądzie zgodzę się z tym, że kocioł nie załączy grzania jeśli nie dostanie odpowiedniego ciśnienia wody z rur, dodał jeszcze że wymiennik  jest zakamieniony i ogólnie piec do wymiany - oczywiście poszła reklama ich produktów z możliwością rozłożenia na raty. Czy jednak jeżeli jednak piec dobrze grzeje wodę CO, to czy wina małego ciśnienia nie leży w zwłaszcza rurach, można też winić piec? Dodam, że ciśnienie wody zimnej zarówno w kuchni obok pieca jak i w łazience jest wysokie, wody ciepłej - równie niskie tu i tam. Chciałbym sam sprawdzić ciśnienie w rurach zanim ktoś znowu skasuje mnie 200 zł za 5 min roboty, ale nie wiem co gdzie jak i na jakiej wysokości odkręcić i jak sprawdzić żeby nic nie uszkodzić, dlatego wstawiam zdjęcie z numerkami i proszę o propozycję jak to zrobić, bo jeżeli wina leży jednak w piecu to wymiana rur z piecem wyjdzie taniej, zamiast najpierw wymieniać rury, później piec (wiem że rury wymagają wymiany tak czy siak)

 

1. wlot zimnej wody do pieca
2. wlot zimnej wody do kranu
3. wylot ciepłej wody z pieca do kranu, rura biegnie także w ścianę więc chyba również wylot CWU do łazienki?
4 i 5 to chyba wyloty CO
6. wlot gazu do pieca

post-60420-0-55922000-1416396881_thumb.jpg

post-60420-0-42472900-1416396929_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!.Na początek proponuję Ci abyś sprawdził (oczyścił) filtr na rurze zimnej wody po prawej stronie baterii.Pytanie :czy zimna woda z tej baterii leci pod wysokim ciśnieniem?.Ciepła zaś tylko "ciurka"?. Jeśli tak to zdecydowanie należy odkamienić wymiennik w "kociołku".Na pocieszenie(chociaż marne) dodam,że te "kociołki mają niewielką wydajność cw.Na zmniejszenie wydajności dyży wpływ ma zakamienie wymiennika ,przed turbinką chyba też jest sitko (może się przytkać).Jeśli coś pomyliłem to liczę na sprostowania przez doświadczonych bardziej.Temat podjąłem ze względu-"na bez rybiu i rak ryba".Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.