Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za Duża Temperatura Na Piecu


ra9om1ak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie pewnie laickie, ale nie znam odpowiedzi, przeczytalem kilka watkow na forum, niestety, nie rozwialo to moich watpliwosci. Posiadam piec o mocy 14 kw, ktory ogrzewa ok. 65-70 m2 (dol plus gora). Piec wczesniej ogrzewal caly dom, teraz polowke (blizniak). Przy piecu jest wentylator, ktory ladnie rozpala opal, szybko dochodzi do zadanej temp. (ustawilem 65 st.), przedmuchy ustawione.

Problemem jest to, ze piec ma za duza moc, jak na taki metraz. Zasypie go ledwo ledwo weglem, 3-4 polanka jesionu, za godzinke, dwie juz mam 70 st. Pytanie: czy jakbym zasypal go w calosci (czyli po 2 h na bank zagotowal wode), to sterownik ma jakies zabezpieczenia, zebym nie wysadzil chalupy ? "Celowanie" ile mam zasypac jest malo smieszne ;/

Porady: zmien na miarkownik, zmien piec CO na gaz, zamien piec na mniejszy, zabuduj ceglami znam...szukam czegos, co pomoze mi w tej chwili wybrnac z patowej sytuacji. Sterownik ST22. Ogolnie chodzi mi o to, zebym o 6 rano nie zgrzytal zebami z zimna, przy ostatnim podlozeniu o 24 czy 1 w nocy, co niestety teraz ma miejsce. Malo opalu, przedmuchy...i w nocy nie ma juz paliwa, a za duzo nie nawale od razu.

Palic moge i z gory, bez dmuchawy i z dolu, przetestowane to i to.

Bardzo dziekuje i pozdrawiam serdecznie,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powyższe porady nie pasują  to kol. Łysy gdzieś tu miał linka do wróżki czy cudotwórcy czy cuś...

ewentualnie łóżko do kotłowni i farelka..

lub 3 możliwość palenie grubą kostką węgla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat porada odnośnie zabudowy cegłami jest super trafna. Idziesz do marketu budowlanego, kupujesz parę cegieł i stawiasz na ruszt zmniejszając komorę o połowę. Na razie możesz to uszczelnić popiołem i jazda. Przecież to najtańsze wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Porady: zmien na miarkownik, zmien piec CO na gaz, zamien piec na mniejszy, zabuduj ceglami znam...szukam czegos, co pomoze mi w tej chwili wybrnac z patowej sytuacji. Sterownik ST22. Ogolnie chodzi mi o to, zebym o 6 rano nie zgrzytal zebami z zimna, przy ostatnim podlozeniu o 24 czy 1 w nocy, co niestety teraz ma miejsce. Malo opalu, przedmuchy...i w nocy nie ma juz paliwa, a za duzo nie nawale od razu.

 

 

Obawiam się, że pozatym niewiele można zrobić. W zasadzie jeśli masz klapkę na dmuchawie, to zagotować się nie powinien. Każdy sterownik, który spotkałem ma przy 90st.C wyłącznie dmuchawy i alarm piszczy. A tak poza tym to funkcja przedmuchu jest cholernie nieekonomiczna, bo wywala niespalone gazy z kotła. Bez odzysku z nich energii.

Jedyne co może Ci pomóc to zmiana paliwa na jakiś nędzny miał, który się sam nie rozbuja. Jakiś Piast 19MJ, czy coś w podobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masakra, nie wiem, czy na 140 m (caly dom), to 14 kw tez nie bylo masakra. Ja nie neguje porad innych, bo pewnie kazda z wymienionych jest dobra, tylko jestem delikatnie mowiac, w dupie i myslalem ze moze da sie to jakos ugryzc - jak widze, farelka. Coz, dziekuje raz jeszcze i pozdrawiam. Musze po prostu zastosowac sie do jednej z rad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jasnej anielki a może w końcu napiszesz jaki to kocioł albo chociaż narysujesz jaki ma przekrój bo na tym etapie to faktycznie wróżka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno to górniak chociaż przekroju nie widziałem . Skoro górniak i w tej chwili ma za dużą moc to przerób go na miałowca wstawiając w środek pionowo na ruszcie  rurę ok5/4 cala  z otworami co ok 8cm po 4 w rzędzie zaślepioną od góry . Rura długości od rusztu do dolnej krawędzi drzwiczek zasypowych . Paliwo zmień na miał lub groszek brunatny i rozpal od góry . Jako miałowiec z ta mocą się sprawdzi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje. 

Przy okazji: jaki kociol dolnego spalania mocy rzedu 7 kw (mysle, ze taki bedzie ok, prosze o poprawke, jesli sie myle - blizniak ok. 65 m2, ocieplony, dom poniemiecki, okna plastikowe szczelne) polecacie, moze sprobuje cos wymienic. Wertuje forum, nie ide na latwizne, tylko sporo tego jest i od cholery opinii. Budzet ok. 2000, jesli nie uda sie wymienic tego, co mam.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Per Eko KSW 5 kW lub ostatecznie Ogniwo S7WC 8 kW, wybór bardzo ograniczony w tych mocach. Dolniaka takiej mocy szukaj na zamowienie. Teraz jedyne co możesz zrobic to z mnijeszyc moc zabudową z szamotu. Sterownik powinien mieć taki termik, zobacz czy jest takie złącze, ono odcina nadmuch jak sie za mocno rozbuja kociołek. I ustaw mniejszą temp. np. 60 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.