Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 20 Kw - Ustawienia


edek31

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za info. Ja dalej mam problem ze skokami temp. i z wejściem w stan podtrzymania, ale chyba to już nie jest aż takie ważne

Z ekogroszku też nie jestem zadowolony.

Zakupiłem 4 ekogroszek i będziem go testować

Może uda mi się go kiedyś jakoś w miarę ustawić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temp. jak skakała tak dalej skacze...

po telefonie do serwisu, Pan doradził i :

- zmieniłem min. wentylator roboczy z 13 na 15

- podawanie - 4 s

- przerwa - 7 min

- wentylator - 10 s

- przerwa went. - 10 min.

Pozostałych ustawień nie zmieniałem.

Chyba, że coś powinienem jeszcze skorygować ? :D

 

Ekogroszek weglosmyk - pali się najlepiej ze wszystkich trzech testowanych, obecnie ostatni test - pieklorz - polecony i podobno sprawdzony przez kilka osób więc sprawdzimy.

W ciągu dnia piec przechodzi w podtrzymanie na ok. 20 min. Z ponownym dojściem do temp. +5 od zadanej jest różnie. Raz potrzebuje 30 min., innym razem ok. 1 h a jak już mu się nie chce wejść w podtrzymanie to tak sobie pracuje kilka godzin a później znów przechodzi w podtrzymanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wojtas

obserwuj czy żar nie schodzi zbyt nisko. może trzeba skrócić przerwę podawania aby kopiec wyżej poszedł 

po drugie jakie czasy pracy oraz podtrzymania - palnik jest chłodzony powietrzem z wiatraka w fazie pracy. jak cykl dochodzenia do zadanej jest krótki, to palnik nie wystygnie. potem w długim podtrzymaniu się rozgrzewa. kolejny cykl, znów nie schłodzony i kolejny wzrost temperatury w podtrzymaniu. po kilku godzinach gotowy alarm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pamietam czy pisałeś jaki tam jest palnik ale może jest to dosuszanie jakieś?

z tym pytaniem to raczej do chłopaków z branży (Pieklorz np)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdy węgiel jest inny i każdy potrzebuje innych ustawień

to co na jednym będzie powodować spieku lub niedopał na innym może się sprawdzić i odwrotnie. ustawisz pod jeden i będzie super a zasypiesz inny i jak otworzysz drzwi to poleci wiązanka epitetów po ujrzeniu efektów. 

takie to jest niestety paliwo i nic nie poradzisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Poniżej wykres temp z dnia 22-21.12.2014.

Po kilku dniach ciszy i spokoju tzn. gdzie wykres temp. był prawie linią płaską (ok.60 st.), piec albo chodził na automacie albo w podtrzymaniu (max.5 godz.)

znów temp. zaczęła troszkę "tańcować"

Parametry od ok. dwóch tyg. mam bez zmian tj.:

- tylko ogrzewanie domu

- temp. co - 55 st.

- min. wentylator roboczy na 15

- wsp. mocy kotła  +6 %

- wsp. wentylatora +15 %

- podawanie - 4 s

- przerwa - 7 min

- wentylator - 10 s

- przerwa went. - 10 min.

- hist. co - 2

Ktoś ma jakiś pomysł co się może dziać ?

A może ktoś jest posiadaczem takiego kociołka i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami :rolleyes:

 

PS. WESOŁYCH ŚWIĄT :D

post-60410-0-32450300-1419363555_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przypomnij jak sterujesz temperaturą w domu. masz jakiś zawór z siłownikiem moze?

uzupełnij wpisy pod avatarem o to jaki dom i instalacja nie trzeba będzie szukać co chwilę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poniżej wykres temp z dnia 22-21.12.2014.

Po kilku dniach ciszy i spokoju tzn. gdzie wykres temp. był prawie linią płaską (ok.60 st.), piec albo chodził na automacie albo w podtrzymaniu (max.5 godz.)

znów temp. zaczęła troszkę "tańcować"

Parametry od ok. dwóch tyg. mam bez zmian tj.:

- tylko ogrzewanie domu

- temp. co - 55 st.

- min. wentylator roboczy na 15

- wsp. mocy kotła +6 %

- wsp. wentylatora +15 %

- podawanie - 4 s

- przerwa - 7 min

- wentylator - 10 s

- przerwa went. - 10 min.

- hist. co - 2

Ktoś ma jakiś pomysł co się może dziać ?

A może ktoś jest posiadaczem takiego kociołka i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami :rolleyes:

 

PS. WESOŁYCH ŚWIĄT :D

Witaj,

ja posiadam taki kociolek komfort eko ze sterownikiem K1P, do tego silownik zaworu 4D, pogodowka a od tygodnia podlaczony SPK LUX regulator pokojowy, zadana na kotle 70stopni a na grzejnik temperatua wg. krzywej pogodowej i termostaty. Temperatura na CO "skacze na max. 4stopnie w gore i 4stopnie w dol od zadanej 70stopni ( w sumie oscyluje tak na poziomie 7stopni) ten skok ~7 stopni to chyba spowodowany jest otwieraniem sie termostatow, nie testowalem jeszcze opcji termostaty otwarte na max i regulacja temp. na grzejniki tylko z krzywej pogodowki lub regulacja otwarte termostaty na max. i regulator pokojowy SPK ustawia temp. wg. temp. pomieszczenia wzorcowego. Ktos juz ma jakas wiedze przy ktorej opcji temp. CO bedzie wzorcowa bez minimalnych skokow gora dol. Wydaje mi sie, ze przy otwartych termostatach i regulacji temp. na grzejniki poprzez zawor 4D i krzywa, bedzie staly przeplych w instalacji i nie bedzie skokow temperatury CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz zadana na obieg CO 70°? Zeby nie bylo tak duzych skokow na obiegu za 4D nalezy zwiekszyc czas pomiaru temperatury przez czujnik za zaworem.

70℃ mam na krotkim obiegu pomiedzy kotlem a zaworem 4D za zaworem temp. z krzywej pogodowej 36℃/ 38℃/ 40℃/ 42℃.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

70℃ mam na krotkim obiegu pomiedzy kotlem a zaworem 4D za zaworem temp. z krzywej pogodowej 36℃/ 38℃/ 40℃/ 42℃.

Ten K1P to Tech z tego co sie orientuje. Pogodowke mam ustawiona troche wyzej. Jak sprawuja sie takie nastawy? Wydaje mi sie, ze przy duzych mrozach rozpietosc na pogodowce moze byc troche za mala. To ze temperatura oscyluje w gore i w dol to raczej normalne. Stosujesz obnizenie pokojowki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten K1P to Tech z tego co sie orientuje. Pogodowke mam ustawiona troche wyzej. Jak sprawuja sie takie nastawy? Wydaje mi sie, ze przy duzych mrozach rozpietosc na pogodowce moze byc troche za mala. To ze temperatura oscyluje w gore i w dol to raczej normalne. Stosujesz obnizenie pokojowki?

W chwili obecnej jest ok z tymi nastawami temperatur, mam ustawione roznice ttemp. pokoju 0.5 i zmiane temp. zadanej 3. Zmienilem kontrole temp zaworu z 30s na 60s i z tego co widze skoki temp. CO zmalaly o jakies 2-3℃ zobaczymy co bedzie jak np. otworza sie np. termostaty na poddaszu:-) spk lux kontroluje temp w salonie z otwarta kuchnia. K1P to Tech (ST590).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Ja mam Tech 431 N tylko do obslugi tylko i wylacznie zaworu. Czasy pomiaru mam 55 sek a skok zaworu 15%. Nie wiem czy masz cos takiego w ustawieniach jak wspolczynnik proporcjonalnosci. Ustawilem na 10. W trakcie dochodzenia zaworu do zadanej maleje proporcjonalnie skok silownika. Przy tej metodzie maksymalne odchylki na temperaturze CO to 1°C. Zastosowalem tez obnizenie pokojowki. W przypadku uzyskania temperatury w domu zawor zmniejsza temp o 10°C na obiegu wtornym. Bardzo dobrze sie sprawdza. Bo caly czas grzejniki sa letnie. A w przypadku sygnalu z pokojowki otwiera sie i grzeje do zadanej przez pogodowke. Z tym ze pogodowka u mnie to 39°, 44°, 49° i 54°. Warunek to stale dzialanie pompki obiegowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czas zacząć zabawę z piecem na nowo :D

Poprzednie parametry chyba nie za dobrze się sprawdzają przy obecnych temp. - 10 st.

Po pierwsze piec ma spore wahania temp. 45 - 63 st. (zadana 55)

A po drugie wnętrze pieca wygląda jak po burzy pisakowej... strasznie dużo pyłu...na ściankach ...na pułkach...generalnie wszędzie (piec czyściłem ok.1,5 tyg. temu)

Obecny groszek to ognik zielony

Poprzednie ustawienia miałem nast.

- podawanie - 4 s
- przerwa - 7 min
- wentylator - 10 s
- przerwa went. - 10 min.

zastanawiam się nad zmianą na :

- podawanie - 10 s
- przerwa - 1 min
- wentylator - 10 s
- przerwa went. - 5 min.

Piec pracuje z włączonym PID-em.

 

Coś skorygować przed zmianami czy spróbować z takimi ustawieniami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z PID ja pale 2 sezon z PIDem wszystko jest ok, piec czyszcze 1 w tygodniu temp. zadana na piecu 70℃ skoki temp. okolo 4℃.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspolczynnik mocy kotla = 0 wspolczynnik wentylatora = 0 zawor 4D + silownik+ pogodowka. Temperatura z krzywej pogodowej, mialem problem z weglem strasznie spiekajacy byl robily sie wielkie sople ktore przewracaly sie przez retorte i spadajac do tacki zabieraly nie soalony jeszcze wegiel, wegiel dymil jak smola mial wysoka kalorycznosc tragedia, sprzedawca w porzadku zmienil wegiel na inny i jest kolosalna roznica pali sie bez problemu.

Piszesz, ze z PIDem a te ustawienia ktore podales dotycza czego... Trybu nadzoru? bo w PIDzie to mozesz tylko wspolczynniki kotla i wentylatora zmieniac, no jeszcze w menu serwis mozesz korygowac parametry mocy w PIDzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Te ustawienie które podałem dotyczą trybu nadzoru. Zmieniłem parametry w trybie nadzoru jak napisałem w poście 68. Zobaczymy jutro rano czy piec przejdzie w stan nadzoru.

Za radą ponów z serwisu zmieniłem:

- wsp. mocy kotła +6 %

- wsp. wentylatora +15 %

A w menu serwis podniosłem min. wentylator roboczy z 13 na 15.

Ja mam zawór 3D i zastanawiam się nad siłownikiem.

Przy temp. ok.+5 spalanie miałem na poziomie ok. 12 kg/dobę (ekogroszek Pieklorz)

Zastanawiam się czy nie wyzerować tych dwóch wsp. jak u Ciebie i zobaczyć czy to coś da i piec będzie pracował tylko w automacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam komfort eko 12kW pracje ciagle bez wchodzenia w nadzor, a jesli chodzi o nadzor to moje ustawienia sa takie:

Czas podawania = 7s. Przerwa podawania = 10 minut. Czas pracy wentylatora = 10s. Czas przerwy wentylatora = 5minut. Sila nadmuchu = 40bieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w nowym 2015 roku :D

Hmmmm...W załączniku wykres temp. z dni 31.12.2014

Piec wygasł...

Chyba zmiany które poczyniłem były zbyt radykalne...

Wróciłem wczoraj (ok. godz.11) do starych ustawień

- tylko ogrzewanie domu
- temp. co - 55 st.
- min. wentylator roboczy na 15
- wsp. mocy kotła +6 %
- wsp. wentylatora +15 %
- podawanie - 4 s
- przerwa - 7 min
- wentylator - 10 s
- przerwa went. - 10 min.
- hist. co - 2

Przy okazji wyczyściłem piec i zasypałem podajnik RETOPALEM

Zostawiłem piec ok. godz. 14 z temp.56 st.

 

A dziś "miła" niespodzianka ... ponownie wygasło ok. godz. 4.

 

Ktoś ma pomysł co mogło się stać ?

post-60410-0-49801400-1420119629_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.