Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Komfort Eko 20 Kw - Ustawienia


edek31

Rekomendowane odpowiedzi

strażak dobra rzecz jeśli masz problemy z częstym schodzeniem zaru w dół palnika ewentualnie zbyt duży ciąg który może ten sam efekt powodować. zawsze to dodatkowe zabezpieczenie.

co do siłownika- nie wiem jak sterujesz instalacją i temperaturami na dom. jeśli uważasz że dzięki temu poprawi się komfort termiczny to montuj. ja nie uważam tego za rzecz niezbędna zwłaszcza jeśli w sezonie robisz tylko kilka korekt ustawienia zaworu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz głowice to moim zdaniem jedyne o co dbać to temperatura powrotu a to można ogarnąć bez siłownika. pytanie jeszcze czy Ci ten zawór pilnuje powrotu czy obniża zasilanie. jeśli to drugie to zupełnie nie widzę sensu inwestycji w siłownik, chyba że duża różnica w temperaturze na podłogówkę potrzebna przy spadku temperatur na dworze? to mozna załatwic poprzez sterowanie pogodowe. wszystko zależy od instalacji i  możliwości sterownika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz głowice to moim zdaniem jedyne o co dbać to temperatura powrotu a to można ogarnąć bez siłownika. pytanie jeszcze czy Ci ten zawór pilnuje powrotu czy obniża zasilanie. jeśli to drugie to zupełnie nie widzę sensu inwestycji w siłownik, chyba że duża różnica w temperaturze na podłogówkę potrzebna przy spadku temperatur na dworze? to mozna załatwic poprzez sterowanie pogodowe. wszystko zależy od instalacji i  możliwości sterownika

zawór obniża zasilanie. obecnie mam ustawione 17 st na podłogówce. Po dojściu do zadanej temp na podłogówce pompa się nie załącza bo nie musi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekogroszek Retopal w "całej okazałości" a raczek to co z niego zostaje :)

Nie wiem czy zamawiać większość ilość czy szukać dalej innego...

Edek  - u mnie wypala się RETOPAL bardzo podobnie. Widzę, że też masz niewielki spieki z popiołu.

Ale na tym opale wszyscy tak chyba mają.

Jakie masz teraz ustawienia na tym groszku? Jakie spalanie i jaką powierzchnie ogrzewasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edek

musisz określić czy do komfortu w domu wystarczy Ci regulacja ręczna czy wolisz siłownik.

Ja nie podpowiem ponieważ nie mam podłogówki a każdy woli co innego

generalnie z tego co głoszą gminne wieści to lepiej podłogówką sterować przy pomocy zmian temperatury a pompa powinna wodę tłoczyć w trybie ciągłym. przerywanie pracy powoduje że sporo wody stygnie w rurach i potem zalewa kocioł a chwilę trwa zanim znów się podłoga podgrzeje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek  - u mnie wypala się RETOPAL bardzo podobnie. Widzę, że też masz niewielki spieki z popiołu.

Ale na tym opale wszyscy tak chyba mają.

Jakie masz teraz ustawienia na tym groszku? Jakie spalanie i jaką powierzchnie ogrzewasz?

Ustawień nie mam "żadnych".

Na piecu ustawiłem temp co 50 z opcją tylko ogrzewanie domu i piecyk tak sobie chodzi w okolicach temp 50-52 st i nie podnośi się o +5 wiec nie jestem w stanie sprawdzić "moich" ustawień.

Za "radą" serwisu podniosłem wsp mocy kotła o 6% i wsp. wentylatora o 15% i dalej nic.

Powierzchnia ok. 150 m2

Kupiłem go 150 kg i tydzień temu zasypałem podajnik i myślę że jeszcze na kilka dni my wystarczy.

Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to słucham :)

A Ty jaki masz kociołek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edek

musisz określić czy do komfortu w domu wystarczy Ci regulacja ręczna czy wolisz siłownik.

Ja nie podpowiem ponieważ nie mam podłogówki a każdy woli co innego

generalnie z tego co głoszą gminne wieści to lepiej podłogówką sterować przy pomocy zmian temperatury a pompa powinna wodę tłoczyć w trybie ciągłym. przerywanie pracy powoduje że sporo wody stygnie w rurach i potem zalewa kocioł a chwilę trwa zanim znów się podłoga podgrzeje 

chyba pójde za Twoimi słowami że pewnie będę go korygował kilka razy w sezonie więc nie wiem czy naprawdę jest mi to konieczne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczysz czy będzie to dla Ciebie uciążliwe

jeśli nie zostawisz jak jest 

jeśli tak zakupisz siłownik który Cię wyręczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie walcz z nim

zostaw go w spokoju nic nie kręcąc niech pracuje.

przyjdą cieplejsze dni sam się przeciągnie i odstawi gdy nawet moc minimalna z algorytmu będzie zbyt duża na uzupełnianie strat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z góry przepraszam za jakość zdjęcia ale może uda się komuś rozpoznać wykres pracy kotła

Tak w razie ..

29.11.2014 :

 - godz.   9.49 temp. bieżąca 56 st. (przechodzi w stan podtrzymania na 10 min)

 - godz. 19.19 temp. bieżąca 42 st.

 - godz. 20.04 temp. bieżąca 60 st. (przechodzi w stan podtrzymania na ok. 20 min.)

 - godz. 20.24 temp. bieżąca 53 st.

 - godz. 20.29 temp. bieżąca 57 st. (przechodzi w stan podtrzymania na ok. 20 min)

 - godz. 20.49 temp. bieżąca 53 st.

30.11.2014:

 - godz.   6.24 temp. bieżąca 43 st.

 - godz. 12.54 temp. bieżąca 56 st. (przechodzi w stan podtrzymania na ok. 10 min.)

 

Może ktoś ma pomysł na wyjaśnienie pracy kociołka ?

post-60410-0-84219400-1417351370_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz żeby nie było takich wahań w temperaturach to zmniejsz moc. wtedy będzie krócej w podtrzymaniu i szybciej wystartuje do pracy ponieważ na palniku nie wychłodzi się złoże i nie przygaśnie. będzie może trochę dłużej w trybie pracy ale nie będzie tak nisko z temperaturą schodził

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam defro komfort eko 12kw z tym samym sterownikiem co Ty- dom 95m2, typu klocek, bardzo dobrze docieplony, węgiel z Wesołej 29,5kj . Mieliśmy podobne problemy dopóki nie wyłączyliśmy PIDa... z pidem kocioł ciągle pracował, nie przechodził w podtrzymanie bo nie osiągał zadanej temperatury (46 stopni)... spędziłam długie godziny w kotłowni i co bym nie przestawiła w ustawieniach to ciągle było to samo - spieki, niedopałki i tak naprawdę zero poprawnego popiołu jak na Twoich zdjęciach plus kocioł i tak podawał kiedy chciał i ile chciał....

 

Poczytałam, pogrzebałam i stwierdziłam, że jestem za głupia na pida i go wyłączyłam - ustawienia ręczne i momentalnie była poprawa! 

Aktualnie próbuje się dokształcić o co chodzi z tym pidem i czemu nam nie szło na nim bo skoro ma ułatwiać życie to czemu mi utrudniał? być może jak już zrozumiem o co tam chodzi to spróbuje go włączyć ale na razie jest znacznie (o wiele, wiele) niż było i oglądając popioły innych mam wrażenie, że wiele lepiej już nie będzie

mardormar, możesz podać jakie masz ustawienia na pracy ręcznej?

3 dni temu wstawili mi kociołek defro komfort eko 12 kw ze sterownikiem k1p v2... chodzi na pidzie, a przy włączonym pidzie można regulowac jedynie 2 ustawienia - wsp. wentylatora i wsp. mocy kotła.... może ktoś podpowie na jakim poziomie powinny być te 2 współczynniki dla w miare normalnej pracy????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na takim aby opał spalał się poprawnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mardormar, możesz podać jakie masz ustawienia na pracy ręcznej?

3 dni temu wstawili mi kociołek defro komfort eko 12 kw ze sterownikiem k1p v2... chodzi na pidzie, a przy włączonym pidzie można regulowac jedynie 2 ustawienia - wsp. wentylatora i wsp. mocy kotła.... może ktoś podpowie na jakim poziomie powinny być te 2 współczynniki dla w miare normalnej pracy????

te dwa parametry p których piszesz podkręciłem dopiero po telefonie do serwisu

wsp. mocy kotła o +6% a wsp. wentylatora + 15%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem o tym wcześniej...

Ustawienia na piecu

Ogrzewanie domu

Temp. zadana - 50 stopni

Czas podawania - 7 s

Przewa - 7 min

Praca wentylatora w podtrzymaniu - 10 s

Przerwa wentylatora w podtrzymaniu - 2 min

Histereza c.o. - 2

A jeśli chodzi o temp to mam tak samo jak u Ciebie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszych 11-stu dniach palenia wychodzi mi ok.19-20 kg na dobę,po wykonanych w tym roku tynkach, posadzkach i gładziach....

Obecnie testuje 3 ekogroszek... - węglosmyk

A ty czym palisz ?? I jak wygląda u Ciebie praca tego kociołka ? dalej masz takie wahania temp ? a jakie masz ustawienia w podtrzymaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz - też testuje ekogroszki. kilka dni temu piec w nocy sam mi się wygasił i był problem. rozpaliłem go od nowa i zauważyłem, ze nie mam kopczyka, a wegiel pali sie w retorcie ( w środku)... zwiekszalem moc kotła itp, ale nie mogłem dojść do ładu...zadzwoniłem do serwisu, naswietliłem problem....podali mi jakies ustawienia i na razie chodzi.....niestety do mojej budowy mam 25 km, wiec bywam tam co 2- 3 dni.... gość od gładzi dzwonił wczoraj, ze chodzi i jest ciepło....

Podejrzewam, że żar zszedł bardzo nisko, podniosła sie temperatura na czujniku przy podajniku i wypchnął ten żar.... bo jak sie wygasił, to nie było na retorcie popiołu ani spieków....był czyściutki groszek.

Kupiłem polecany na naszym terenie groszek z Katowickiego Węgla, dosypałem 2 worki do podajnika i zobaczymy jutro rano jak zajade na budowę....

Groszek który miałem od początku palił sie w miare ok....nawet w miare był kopczyk....a na tym co ostatnio to tak jak napisałem masakra....

Dużo zalezy od paliwa.....

No i zrozumieć ten kocioł też trzeba.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.