Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobór Awaryjnego Zasilacza Ups


cder

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, jak pisałem mam zasilanie z UPS-a 1000VA i dużego aku, u mnie przełącza sam UPS.  

A ty chcesz mieć tylko pompę z UPS-a zasilaną to trzeba jej zasilanie podczas zaniku podłączać pod UPS.

Zdobądź przekaźnik np R-15 z cewką na 230V i podstawką lub inny z dwoma lub 3 stykami przełączającymi i podaj typ , to ci napiszę jak to zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Ever 500 nie ma pełnej sinusoidy jak się nie mylę.

Co do podłączenia samej pompki to ja mam tak właśnie zrobione.Pompka podłączona bezpośrednio pod UPS za pomocą wtyczki.A dmuchawa ze sterownika.Nie ma prądu dmuchawa nie działa a pompka sobie hula z UPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sterownik ma wyjście na pompę.Podłączyłem ją jednak bezpośrednio do UPS-a i pracuje cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UPS-ie są dwa akumulatory 7Ah połączone w szereg (24V).Ładowanie z UPS-a.Kiedyś jak sprawdzałem to pompka działała na tym ok. godziny co wystarczyło do wystudzenia kotła.Myślę nad wiekszymi akumulatorami.Wiąże się to jednak ze zmianami w układzie ładowania w UPS-ie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ten Ever Eco 500 cds ma sinusoidę.Zwracam honor.

@cder podłączałeś już pompkę pod ten UPS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc podłączyłem dzisiaj pompę przez tego UPS-a i działa bez zarzutu.Nie buczy nie ma wibracji nie różni się od zasilania z sieci i dałem aku 50Ah.Pod awaryjne zasilanie mam tylko pompę która bierze 40W więc myślę że w razie zaniku prądu spokojnie ostudzi piec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cały czas będzie targać 150W, to około 4 godziny, dlatego wcześniej pisałem, lepiej przejść na miarkownik i oszczędną pompę, bo niewielki akumulator żelowy wystarczy nawet na kilkanaście godzin, a 50Ah, na kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedźcie mi czytam te posty i się zastanawiam te za silacze po 150-250 zł używki które wyglądają jak zabytki pomijając że nie mają gwarancji a nowy po 450zł link http://allegro.pl/awaryjne-zasilanie-przetwornica-sinus-co-ups-600w-i3742266369.html  oczywiście oba bez akumulatorów  , chcę kupić ten z aukcji ale piszecie o oszczędnościach ale jeżeli chodzi o te 200zł to nie ma to żadnych kożyści w dalszej ekspoloatacji a ten za 450zł ma jeszcze nadmiar mocy ,nie jest wyżyłowany Pozdrawiam i czekam na wasze sugestie bo właśnie jestem po gotowaniu się pieca są wichury i brakło prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią tego, jaki model cię interesuje, na pewno nie warto płacić za niże modele 150-250zł, za te pieniądze to tylko jakiś wyższy APC, którego mocy nie wykorzystasz, wiec też szkoda pieniędzy. Za 100zł były niedawno ever 500 cds, nawet wrzucałem linka kilka stron wcześniej. Ja za swój dałem 70zł, więc dopłacanie kolejnych prawie 400zł uznałem za zbyteczne, a w razie gdyby padł to te 70zł nie zaboli. Na pewno jeśli nie ma aktualnie nic w niższych pieniądzach, a sezon na UPS w pełni, warto rozważyć fabrycznie nowe urządzenie, w końcu co nowe to nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UPS ma wbudowany aku a przetwornica taka jak chcesz kupić tego nie ma.

Natomiast ja cenię swój stary model za stabilność pracy oraz tak zwane przewymiarowanie elementów a co za tym idzie mozliwość przeciązenia i długotrwałej pracy 

Co do mocy tej przetwornicy INTEX 600W/12V to dane tech podają max moc w szczycie 600W - http://www.mse.pl/awaryjne-zasilanie/1005-awaryjne-zrodlo-zasilania-intex-12v-230v-600w-z-przebiegiem-sinusoidalnym-i-funkcja-ladowania.html

Czyli nie warto z nią szaleć z obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a według mnie to po co wydawać kupę kasy  jak można temat załatwić tanim kosztem.Wiadomo że jak się kupi urządzenie specjalnie do tego przeznaczone to jest na pewno dobrze,ale jak da się to załatwić tanim kosztem a efekt jest podobny to też dobrze jak w kieszeni zostanie pare stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdziły się Wasze UPSy po ostatnich wichurach i śnieżycach ?

 

ja jestem bez prądu z sieci już ponad 24h

Moja przetwotnica w aucie zasila kocioł gazowy, telewizor oraz laptopa (razem około 300W)

Auto odpalane co 1,5h pracuje godzinkę i znów 1,5h przerwy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to 3h trzymał ups 1500VA ale pompa szła na 7W + sterownik ST431. Pozostało jeszcze jakieś 50% teoretycznie bo wiadomo, że im dłużej tym szybciej akumulator się rozładowuje. Acha mam akumulatory żelowe ale głębokiego rozładowania a nie te standardowe co to można wszędzie kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.