Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterowanie Ogrzewaniem Podłogowym


kondensat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów

 

Cały dom ogrzewanie podłogowe.

Sterowanie pogodowe z kotła.

Chciałbym sterować temperaturą poszczególnych pomieszczeń za pomocą regulatorów pokojowych(termostatów)

Pytanie:

Czy sterowanie kotła będzie współpracować ze sterowaniem siłowniki+regulatory pokojowe?Czy musi być komunikacja kocioł-listwa ogrzewania podłogowego?

Czy wystarczy po prostu to co zamieściłem na poniższym schemacie.

Będę wdzięczny za poradę.

post-58380-0-70937500-1416127112_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat dośc złożony ,generalnie wstępne przygodtowanie wody na rozdzielacz wg pogodówki a nastepnie termostaty w pokojach czy tez sterowane pogodowo (zalązek inteligentnego domu )lub termostatami ,alę zeby dobrze wszytko dizłało bez dyskonfortu to musisz znaleśc fachowca co juz taki ukłąd robił bo przy dzisiejszym nowym budownictwie gdzie wytarcza 25W/m2 przy przecietnym mrozie to o dyskomfort nie trudno a ukłąd masz prawidłowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż tym fachowcem mam być ja ) Technicznie jestem w stanie to ogarnąć.Problem jest

w doborze odpowiednich elementów instalacji.Najlepiej byłoby natrafić na człowieka

który robił już coś takiego (w dodatku życzliwego-chcącego się podzielić swoimi

doświadczeniami) )Póki co się troszku miotam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz  połączyć sterowanie pogodowe kotła które już masz i odpowiada za właściwą temp wody w instalacji z termostatami pokojowymi połączonymi z listwą ogrzewania podłogowego przewodowo lub radiowo która również może pracować w trybie pogodowym i sterować temperaturą w pomieszczeniu według określonej krzywej grzewczej na podstawie zadanej temperatury na termostacie i temperatury zewnętrznej, po zamknięciu wszystkich siłowników morze wyłączyć pompe, morze wyłączyć piec itp

zależy wszystko od tego co chcesz osiągnąć i zasobności portfela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkowo miałem zamiar wykonać tego typu sterowanie jak podaje w poniższym

załączniku ale odradzono mi je sugerując że to bardziej pasuje do kotła stałopalnego

a jeżeli będzie kondensat to musiałbym zadać na nim stałą temperaturę zasilania.

No nie wiem czy wtedy można zamontować drugi czujnik zewnętrzny tym razem dla kotła,

czy sterowanie się nie zdubluje i czy w ogóle to jest poprawne rozwiązanie.

Jednym słowem czy wtedy sterowanie nie byłoby przekombinowane.

 

post-58380-0-12825400-1416140192_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja jest wykonana błędnie. Na kazdą kondygnacje budynku powinien być oddzielny obieg grzewczy. Powinieneś mieć min dwa obiegi z mieszaczem. Wtedy jak najbardziej wskazane jest sprzęgło. Oczywiscie należało by użyć zalecanych przez producenta elementów jak divicon czy zestawy uzupełniajace obiegów. Do tego sterowanie pogodowe i zdalne sterowania w pomieszczeniach. Należało zapoznać się z tym co proponuje producent kotła, w ofercie większąci są systemy ogrzewania strefowego i to je należało wykorzystać. To co proponujesz można zrealizować, ale niestety z dużym prawdopodobieństwem mozna napisać że nie zmusisz sterownika kotłowego do współpracy z obcymi urzadzeniami. Pozostaje praca kotła na stałym parametrze (czyli sterowanie pogodowe można wyłączyć. To co proponuje kol heineken wcale nie musi zadziałać. Trzeba wiedzxieć czego się chce a potem stosować elementy dedykowane przez producenta i napewno wszystko działa jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się zmartwiłem(Myślałem że pójdzie to na dwa rozdzielacze na jednej

odpowiednio większej pompie dobranej pod względem przepływu i oporów instalacji

i doborze odpowiedniego zaworu mieszającego.Nie wiem co jest w środku takiego

divicona ale myślę że także pompa i zawór mieszający trójdrogowy.Czyżby potrzebne

były dwa divicony.Sprzęgło musi być bo pompa kotłowa nie da rady.Przepływ w instalacji to 1700l/h.Maczku prosze o wyrozumiałość )ja początkujacy hydraulik mimo

zaawansowanego wieku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I To co proponuje kol heineken wcale nie musi zadziałać. 

dokładnie tak, na pewno zadziała przy kotłach na paliwo stałe, z kondensatem który ma własne sterowanie może być różnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to się zmartwiłem(Myślałem że pójdzie to na dwa rozdzielacze na jednej

odpowiednio większej pompie dobranej pod względem przepływu i oporów instalacji

i doborze odpowiedniego zaworu mieszającego.Nie wiem co jest w środku takiego

divicona ale myślę że także pompa i zawór mieszający trójdrogowy.Czyżby potrzebne

były dwa divicony.Sprzęgło musi być bo pompa kotłowa nie da rady.Przepływ w instalacji to 1700l/h.Maczku prosze o wyrozumiałość )ja początkujacy hydraulik mimo

zaawansowanego wieku)

wystarczy jeden mieszacz i jedna pompa nie słuchaj głupot zrobisz taka jak na schemacie do tego pompa 25/60 elektronik i to wszytko co potrzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.