Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłączenie Kotła Weber Reto Duo Do Starej Instalacji Co


Cinekhh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam pewien problem gdyż chciałbym podłączyć kocioł weber hainztechnik reto duo w starą instalację co zamiast śmieciucha. na stronie weberht.pl jest dostępny schemat pierwszy w zakładce schematy i pośrednik sprzedający te kotły mówił żebym tak podłączył a ja narysowałem swój  na drugim rysunku mało odbiegający od producenta i stwierdził że może powstać bomba, gdyż obecnie jest grawitacyjne a muszę zamontować zawór 4d. Proszę doświadczonych kolegów o pomoc

 

tylko nie wiem co przed grzejnikami dać sama pompka wystarczy?

post-60367-0-17590200-1416074813_thumb.jpg

Projekt1.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje mój pomysł na najłatwiejsze podłączenie do starej instalacji z zaworem 4d. Wiem, że wszyscy powiecie: "zawołaj instalatora" zawołam ale na wiosnę jak będziemy przenosić kotłownię. Wtedy podłączy wszystko od A do Z jak trzeba, ale narazie jest zima przed nami i inne wydatki... A spawacz z lutowaniem rurek sobie poradzi :)

post-60367-0-80438000-1416078130_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4-d możesz wstawić pod warunkiem nie odetniesz tym zaworem naczynia przelewowego od kotła.

W innym razie musisz albo zrezygnować z zaw 4-D lub poprowadzić oddzielną rurę 1" lub Cu28 do naczynia przelewowego.

Za zaworem 4-D stosowanie zaworu różnicowego jest zbędne - tam grawitacja nie będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dokładnie ten sam piec i zawór grawitacyjny... Masakra!!! Sterownik jest przystosowany tak na prawdę, tylko i wyłącznie do 4d z siłownikiem. Inaczej ustawienie czegokolwiek, graniczy z cudem!! Pompka chodzi cały czas i nie da się jej ustawić, żeby załączała się z termostatem. Można najwyżej ustawić, że na parę minut się wyłączyć jak termostat załapie temp. A Z kolei potem nie wiadomo kiedy się włącza i najczęściej załączam ręcznie(lepiej to niż 28c w domu..) Na górze grzejniki ukrop cały czas nie zależnie co się poustawia(ZAWÓR GRAWITACYJNY)

 

U mnie ster Ecomax800 i teromstat ecoster200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie mam tak podłączone z zaworem 3d ale jak kolega "SIVYX" są ogromne problemy z utrzymaniem jakiejkolwiek temperatury w domu, fakt mam jedna pompkę i musiałem oszukac system czujnik CWU podłączyłem do rury powrotu kaloryferów i jak spada temperatura to załącza się pompka bo sterowaniem pompą CO nie ma szans. Dlatego zamówiłem zawór 4d z siłownikiem i termostat pokojowy ECOSTER200 a sterownik mam ECOMax800 model R2  

 

Tylko moje pytanie brzmi:

1. Czy mogę podłączyć zawór tak jak na drugim foto? Czyli bez pośrednio do zaworu grawitacyjnego i na CWU oraz zbiornik wyrównawczy?

2. pompka za zaworem 4d może być sama bez zaworu i filtra?

3.Pompka druga do CO ma być na zasilaniu czy powrocie?

 

post-60367-0-91523000-1416150880_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podłączyć chciałbym tak z zaworem 4d

 

Prozę o wyjaśnienie podłączenia zawory 4d wyjście zasilanie z kotła i dalej gdzie ,ma się rozchodzić?

post-60367-0-93735300-1416151915_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pompy lepiej na powrocie czy żeby pchały ciepłą wodę? 

 

Czyli zawór 4d, filtr i dopiero pompa? 

Dzięki wielkie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim układzie jak na rys w poprzednim poście masz szansę na grawitację w obiegu grzania CWU, przy pompie na powrocie,

jest kłopot gdyż zawór różnicowy pracuje tylko do góry, w dół już nie i trzeba kombinować z zaworami klapowymi.

kolejność montażu :zawór 4-D, zawór kulowy (odcinający), filtr, pompa, zawór zwrotny i znowu zawór odcinający.

Odcinające są po to aby można było pompę wymienić lub przeczyścić filtr bez spuszczania całej wody z układu.

Podobnie dla CWU, tylko tam dodatkowo zawór różnicowy równolegle do pompy.

Pompy powinny być zamontowane jednakowo - albo obie na zasilaniu, albo na powrocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wszystko rozumiem i dziękuję bardzo za pomoc :) na okres zimowy muszę podłączyć drugą pompę do CO i zawór 4d na wiosnę przyjdzie instalator który podłączy całą kotłownię od nowa w nowym miejscu. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.