Skocz do zawartości

Zdjęcie

Spalanie ekogroszku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
28 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   warmiak

warmiak

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 28 grudzień 2008 - 18:04

Prawdą jest iż jestem nowicjuszem w paleniu piecem retortą i czytałem to forum o spalaniu ekogroszku i zamieszczam zdjęcia tego co zostaje w popielniku .Kocioł pracuje na 60 stopniach i dmuchawa 50 % kręciłem i temperaturą i procentowym podawaniem paliwa i nic to nie zmienia to coś jest i nic się nie zmienia jest kruche jak to zgniatam to robi się z tego rozkruszony pył ,skleja się na palniku w większe bryłki i spada do popielnika .Próbowałem różnych producentów ekogr. ostatnio zasypałem eko który miał być suchy a po otwarciu okazał się niemokry ale wilgotny i spala się jak widać na foto.Czy to tak wygląda u was jak u mnie ? Czy tak ma być ? i o to wszystkim chodziło Załączony plik  P1010667.JPG   2,5 MB   331 Ilość pobrań Załączony plik  P1010661.JPG   4,21 MB   401 Ilość pobrań Załączony plik  P1010665.JPG   2,66 MB   296 Ilość pobrań Załączony plik  P1010666.JPG   3,83 MB   265 Ilość pobrań Załączony plik  P1010670.JPG   4,04 MB   359 Ilość pobrań Załączony plik  P1010673.JPG   4,13 MB   305 Ilość pobrań
Zdjęcia są specjalnie duże aby było widać dokładnie .
  • 0

#2 OFFLINE   heso

heso

Doświadczony Forumowicz

• Ekspert
  • PipPipPipPipPip
  • 1232 postów

Napisano 28 grudzień 2008 - 18:42

Mogę tylko pokiwać głową: niczego juz nie można być pewnym. Te zdjęcia są jawnym dowodem bylejakości tego (eko)groszku. Może kiedyś, jak trzeba było wypromować te piece i paliwo, to trzymał jakość - kaloryczność i niewiele popiołu...dzisiaj, jak widać: kupa (!) tego zostaje. Czy każdy z Was (nas) ma być ekspertem przy zakupie opału, by nie dać się oszukać ? Bo takie czasy ?
Jak chcecie, to piszcie, że nastawy, że woda...jasne, kupuje się też kota w worku...Paliłem węglem przez 20 lat, to niełatwe paliwo, a ostatnio także nietanie. Pozdrawiam.
  • 0

#3 OFFLINE   marcin

marcin

Doświadczony Forumowicz

• Administrator forum
  • PipPipPipPipPip
  • 1422 postów
  • Zainteresowania: Informatyka, Ogrzewanie (amatorsko), Sport (głównie biernie niestety)
  • Co ogrzewam?: Wskaż tutaj.
  • Instalacja: Wskaż tutaj.
  • Kocioł: Wskaż tutaj.

Napisano 28 grudzień 2008 - 19:18

Skłaniam się do przyznania racji heso. Mój piec w pierwszym sezonie spalał groszek z tej samej kopalni w sposób generalnie diametralnie inny niż obecnie - było mniej (innego nieco) popiołu, nieco mniejsze spalanie, ścianki praktycznie czyste, w kotłowni praktycznie wcale się nie kurzyło (także podczas ładowania). Obecnie wszystkie te czynniki zmieniły się na niekorzyść.
  • 0

Ciepło, cieplej, www.Info-Ogrzewanie.pl :)

10000 osób jest z nami co dnia - dołącz do grona naszych stałych czytelników!

#4 OFFLINE   deska1

deska1

Nowy Forumowicz

• Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 10:54

niestety wszystko u mnie tak samo wygląda
jeszcze bedę próbował z workowanym węglem, bo na składach przejecvhałem się za każdym razem. Nie tylko o jakość chodzi, ale tną na wadze setkami kilogramów
  • 0

#5 OFFLINE   warmiak

warmiak

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 11:19

Szkoda że pomimo tego że jest drogi to jeszcze oszukiwany.Jak na razie poszukuję odpowiedniego eko workowanego jak na razie bez rezultatu mam za sobą trzech producentów nazw nie wymieniam bo admin zaraz robi ACHTUNG !!! nie wolno .Jak byś trafił na normalnego producenta to czekam na info i vice versa. Do zasobnika wchodzi 5 worków 25kg i jeden rodzaj palił się 5 dób drugi równo 6 dób i tak jak widać na fotkach a trzeci właśnie zasypię dziś . Pzdr wszystkich ekogroszkowców i dzielcie się swoimi uwagami na temat producentów i pakowczy może w ten sposób wyeliminuje się tych nierzetelnych.Byłbym za podawaniem nazw firm produkujących ekogroszek .
  • 0

#6 OFFLINE   dora

dora

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 29 grudzień 2008 - 18:30

Witam wszystkich na tym forum miałam ten sam problem wyrzucało mi niedopalony eko jedyną rzecz którą zmieniłam to dmuchawa była otwarta 30% a teraz mam na 90% efekt nie ma niedopalonego eko jest popiół na mój gust tolerancyjny to nie jest to co rok temu zgadzam się z Wami jakość opału niezadowalajaca
  • 0

#7 OFFLINE   warmiak

warmiak

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 30 grudzień 2008 - 10:31

Witam wszystkich na tym forum miałam ten sam problem wyrzucało mi niedopalony eko jedyną rzecz którą zmieniłam to dmuchawa była otwarta 30% a teraz mam na 90% efekt nie ma niedopalonego eko jest popiół na mój gust tolerancyjny to nie jest to co rok temu zgadzam się z Wami jakość opału niezadowalajaca

Dmuchawę mam na 50 % ale poprzestawiam i będę obserwował .Załadowałem nowe eko (bez nazw) do zasobnika i już widzę że jest mniej popiołu i na palniku nie ma takich spieków jak na foto jest pył ale jest sporo droższy od poprzedników .Potrenuję z nim i zobaczę .pzdr
  • 0

#8 OFFLINE   dora

dora

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 11 postów

Napisano 04 styczeń 2009 - 20:59

witam ponownie wszystkich użytkowników wracając do tematu złego spalania eko oprócz zmiany dmuchawy zmieniłam parametr podawania eko na częstrzy tzn jak miałam podawanie 30 sek a przerwa 2 min to teraz mam 15 sek /1 min częściej sie rusza inie ma spieków pozdrawiam wszystkich na forum w tym Nowym 2009 Roku życząc łagodnej zimy
  • 0

#9 OFFLINE   lambda

lambda

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 06 styczeń 2009 - 14:55

Prawdą jest iż jestem nowicjuszem w paleniu piecem retortą i czytałem to forum o spalaniu ekogroszku i zamieszczam zdjęcia tego co zostaje w popielniku .Kocioł pracuje na 60 stopniach i dmuchawa 50 % kręciłem i temperaturą i procentowym podawaniem paliwa i nic to nie zmienia to coś jest i nic się nie zmienia jest kruche jak to zgniatam to robi się z tego rozkruszony pył ,skleja się na palniku w większe bryłki i spada do popielnika .Próbowałem różnych producentów ekogr. ostatnio zasypałem eko który miał być suchy a po otwarciu okazał się niemokry ale wilgotny i spala się jak widać na foto.Czy to tak wygląda u was jak u mnie ? Czy tak ma być ? i o to wszystkim chodziło ...

Te duże spieki popiołu są spowodowane niską temperaturą topnienia popiołu.
Węgiel eko powinien mieć tą temperaturę powyżej 1200 oC. Można tego uniknąć
zmniejszając dopływ powietrza - zmniejszy to temperaturę paleniska ale spowoduje nie dopalanie
węgla(te czarne grudki na twoich zdjęciach). U siebie mam piec z podajnikiem tłokowym. Jadę z wysoką
temperaturą paleniska, węgiel spala się na popiół i powstają spieki. Spieki w niczym nie przeszkadzają,są usuwane z popiołem do popielnika. Po spaleniu 5 wiader węgla mam 0.5 wiadra popiołu razem ze spiekami.Palę węglem sprowadzanym z Rosji, ponoć ma 22MJ, tak twierdzi dostawca.
  • 0

#10 OFFLINE   warmiak

warmiak

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 06 styczeń 2009 - 20:15

Czyli co mam dostarczyć większą ilość powietrza aby się dopalało ???? i w ten sposób uzyskać większą temperaturę w palenisku ?????
  • 0

#11 OFFLINE   lambda

lambda

Bywa od czasu do czasu

• Forumowicz
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 07 styczeń 2009 - 12:55

Czyli co mam dostarczyć większą ilość powietrza aby się dopalało ???? i w ten sposób uzyskać większą temperaturę w palenisku ?????

Dodaj truchę więcej powietrza. Przedawkowanie powietrza będzie powodować wychładzanie paleniska i wydmuchiwanie ciepła do komina. Obserwój jednocześnie temperaturę na czopuchu, powinna mieć
wartość zgodną z zaleceniami producenta(z reguły jest to 150-200 oC). Temperature paleniska można oszacować na podstawie koloru palacego się węgla. Na twoich zdjęciach węgiel ma ok 800oC,kolor czerwony. Kolor żółty swiadczy o temperaturze ok 900 - 1000 oC. Musisz poeksperymentować.
  • 0

#12 OFFLINE   warmiak

warmiak

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 10 styczeń 2009 - 06:14

Dodaj truchę więcej powietrza. Przedawkowanie powietrza będzie powodować wychładzanie paleniska i wydmuchiwanie ciepła do komina. Obserwój jednocześnie temperaturę na czopuchu, powinna mieć
wartość zgodną z zaleceniami producenta(z reguły jest to 150-200 oC). Temperature paleniska można oszacować na podstawie koloru palacego się węgla. Na twoich zdjęciach węgiel ma ok 800oC,kolor czerwony. Kolor żółty swiadczy o temperaturze ok 900 - 1000 oC. Musisz poeksperymentować.

OK poeksperymentuje zobaczę co się będzie działo bo jak na razie to powstaje popiół i spieki i na dodatek koks jak na fotkach Już nic z tego nie rozumiem .

Załączone pliki

• 0

#13 OFFLINE   automatyk

automatyk

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 5427 postów
  • GaduGadu: 1514991

Napisano 10 styczeń 2009 - 14:39

OK poeksperymentuje zobaczę co się będzie działo bo jak na razie to powstaje popiół i spieki i na dodatek koks jak na fotkach Już nic z tego nie rozumiem .

tak wentylator zwieksz na wyzsze obroty i podawanie zwieksz przerwe przynajmniej o 5 sek
  • 0

#14 OFFLINE   warmiak

warmiak

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 11 styczeń 2009 - 13:00

tak wentylator zwieksz na wyzsze obroty i podawanie zwieksz przerwe przynajmniej o 5 sek

Opanowałem powstawanie koksu po zwiększeniu parametru czas postoju w podtrzymaniu o 5 sec tak jak napisałeś i jest ok wielkie dzięki .
Natomiast nie mogę się pozbyć powstawania tworzących spieków -20 % to popiół a 80 % to spieki .
Jeżeli możesz zaradzić to podaje nastawy dla Rk-2006 jakie mam w chwili obecnej :
-Temp zadana kotła 60 st
-czas powtarzania cyklu podajnika w trybie praca 25
-czas pracy podajnika w podtrzymaniu 15
-% czasu podawania opału w trybie opalu w trybie praca 15
-moc wentylatora 50
-przysłona na wentylatorze najmniejsza szczelina Załączony plik  P1010662.JPG   4,03 MB   184 Ilość pobrań
  • 0

#15 OFFLINE   Mateusz

Mateusz

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 105 postów

Napisano 06 luty 2009 - 11:47

A jeśli można wiedzieć, bo to będzie najbardziej przemawiało do wszystkich. Prosiłbym jeśli to możliwe o zważenie ilości popiołu i podanie z jakiej ilości węgla powstał.
  • 0
Dział Techniczny Klimosz Sp. z.o.o.
ul. Rybnicka 83; 44 – 240 Żory
tel. (32) 475 21 77
e-mail: techniczny2@klimosz.pl

#16 OFFLINE   adammonika

adammonika

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 06 luty 2009 - 12:34

U mnie podobnie wyglada sytuacja tyle że ja dopiero azaczynam palić w tym piecu i już się zraziłem.
  • 0

#17 OFFLINE   automatyk

automatyk

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 5427 postów

Napisano 06 luty 2009 - 12:47

U mnie podobnie wyglada sytuacja tyle że ja dopiero azaczynam palić w tym piecu i już się zraziłem.

nie ma czym sie zrazac po za kosztami opału jak ustawisz raz to zapomnisz o kotle jak ja dwa tygodnie temu i popioł był wyzej od retordy zapomniałem wyczysic popielnika przez dwa tygodnie hihihi tylko wpadałem wegla do pelna i juz mnie nie było
  • 0

#18 OFFLINE   adammonika

adammonika

Stały Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPip
  • 119 postów

Napisano 06 luty 2009 - 13:09

nie ma czym sie zrazac po za kosztami opału jak ustawisz raz to zapomnisz o kotle jak ja dwa tygodnie temu i popioł był wyzej od retordy zapomniałem wyczysic popielnika przez dwa tygodnie hihihi tylko wpadałem wegla do pelna i juz mnie nie było

No nie wiem czy nie ma się czym zrażać. To tak jakbyś kupował auto rocznik 2008 a potem okazało się że faktycznie jest z 1998 r. - nie ma się czym zrażać - to tylko 10 lat różnicy a i to jeździ i to jeździ. Tak nie może być że jak płace za towar który ma spełniać pewne paramerty to powinienem dostać taki za jaki płacę. Czasy kiedy wszystko co na półkach było sprzedawało się od ręki minęły. Nie wolno tolerować takiego czegoś. Ja już dzisiaj zadzwoniłem do sprzedawcy od którego kupiłem i odpowiednio powiedziałem mu parę słów. Może nic nie wywalcze ale niech nie myślą że każdy klient to idiota. Tłumaczył soitym że to nie on produkuje on tylko handluje. Ale 5 takich jak ja i wtedy owy sprzedawca powie parę słów swojemu dostawcy itd.
  • 0

#19 OFFLINE   automatyk

automatyk

Doświadczony Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPipPipPip
  • 5427 postów

Napisano 06 luty 2009 - 13:12

no nieukrywam ze nie znam tematu
  • 0

#20 OFFLINE   warmiak

warmiak

Bywa od czasu do czasu

• Autor tematu
  • Forumowicz
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 08 luty 2009 - 13:07

A jeśli można wiedzieć, bo to będzie najbardziej przemawiało do wszystkich. Prosiłbym jeśli to możliwe o zważenie ilości popiołu i podanie z jakiej ilości węgla powstał.

Na spalone 225 kg ekogroszku powstało około 22 kg popiołu ,na opakowaniu 25 kg producent podaje od 6-10 % popiołu czyli jakby się zgadzało ????
  • 0