Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogniwo Eko Plus 10Kw Czy 16Kw


robertnet

Rekomendowane odpowiedzi

oświeć mnie z czego- ja prosty chłopak jestem i do mnie łopatą trzeba.

wuwok

jak jest cenzura to znaczy że jest coś do ukrycia. faktem jest że ostatnio dużo tematów pada łupem troli ale to nie powinno mieć wpływu na merytoryczną dyskusję. są opcje ignorowania i można nie czytać pierdół i skupić sie na dyskusji. jak dla mnie jak ktoś usuwa wszystko co złe to coś jest na rzeczy. nieważne. jak produkt faktycznie dobry to się obroni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trolują bo sprzedają i produkt który nie jest w ich ofercie jest w ich mniemaniu zły. Wiesz o co mi chodzi. A na Es idą na całość,tam po prostu usuwają co im nie pasuje :). Mało już ludzi pisze o przeróbkach,testowaniu itd. To co kiedyś było normalne teraz zamarło.Zresztą podziwiam cię Timon że masz jeszcze chęć powtarzania ciągle tego samego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mi się trochę chce- czasem jednak ręce opadają jak się pisze a efekt zerowy. zresztą ja zauważyłeś więcej tu piszę niż na FM- tam za dużo pyskaczy a admini mają w nosie. tu pilnuje się pewnego poziomu dyskusji i jest ona bardziej merytoryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Timon120777
"...o OEP naczytałem się różnych opinii i im dłużej jest na rynku tym mniej jest tych pozytywnych. no chyba ze na esterownik ale tam działa dziwne prawo administracyjne sprawiające że część postów znika- przynajmniej tak było gdy jeszcze tam zaglądałem. jeśli ktoś prowadzi taką politykę to raczej nie jest godny polecenia. zresztą na FM tez ten kocioł wypadł z rankingu i się o nim prawie nie pisze.coś zatem w tym musi być moim zdaniem..."
 
Powracasz do swoich, niczym nie uzasadnionych teorii spiskowych?
O kotłach OEP nie pisze się na forach, bo nikt nie próbuje ich sprzedawać pprzez fora. Sprzedają się "same", już od 3 lat.Tyle.
W tym roku uzyskały one pozytywny certyfikat z instytutu w Brnie, więc już nie będziesz mógł używac argumentu, że były badane tendencyjnie, jak to wcześniej robiłeś. Podkreślam ponadto, że forum na esterownik.pl nie ma nic wspólnego z producentem kotłów OEP poza tym, że E-S sprzedaje mu sterowniki eCoal.pl.
 
Bądź, Kolego, uczciwy w informacjach.
Przez ostatnie 3 lata sprzedano ponad 6.000 kotłów OEP. Ile tych mniej pozytywnych opinii o nich przeczytałeś w tym czasie? A pozytywnych opinii o OEP nie czytałeś? Ciekawe...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Timon120777
"...o OEP naczytałem się różnych opinii i im dłużej jest na rynku tym mniej jest tych pozytywnych. no chyba ze na esterownik ale tam działa dziwne prawo administracyjne sprawiające że część postów znika- przynajmniej tak było gdy jeszcze tam zaglądałem. jeśli ktoś prowadzi taką politykę to raczej nie jest godny polecenia. zresztą na FM tez ten kocioł wypadł z rankingu i się o nim prawie nie pisze.coś zatem w tym musi być moim zdaniem..."
 
Powracasz do swoich, niczym nie uzasadnionych teorii spiskowych?
O kotłach OEP nie pisze się na forach, bo nikt nie próbuje ich sprzedawać pprzez fora. Sprzedają się "same", już od 3 lat.Tyle.
W tym roku uzyskały one pozytywny certyfikat z instytutu w Brnie, więc już nie będziesz mógł używac argumentu, że były badane tendencyjnie, jak to wcześniej robiłeś. Podkreślam ponadto, że forum na esterownik.pl nie ma nic wspólnego z producentem kotłów OEP poza tym, że E-S sprzedaje mu sterowniki eCoal.pl.
 
Bądź, Kolego, uczciwy w informacjach.
Przez ostatnie 3 lata sprzedano ponad 6.000 kotłów OEP. Ile tych mniej pozytywnych opinii o nich przeczytałeś w tym czasie? A pozytywnych opinii o OEP nie czytałeś? Ciekawe...

 

czekałem na Ciebie

szkoda że przyszedłeś tak późno

gratuluję wreszcie bezstronnego wyniku bo wcześniej faktycznie trącało mi to nie do końca uczciwymi praktykami.

 

gdyby na tamtym forum nie mieli nic wspólnego z OEP nie znikały by niektóre posty o tym kotle i o problemach z nim.

Wiesz dobrze że to źle wygląda i potem trudno odbudować wizerunek.

napisałem że im dłużej jest na rynku tym mniej czytałem pozytywnych. to nie znaczy że ich nie było wcale. nie przekręcaj moich słów proszę. potrafię przyznać kiedy się mylę- Ty mnie tego nauczyłeś swoją dociekliwościa i czasem uszczypliwością 

ja też bywam dociekliwy i swego czasu dość uważnie śledziłem tamtą  platformę i to co się tam działo. nie musisz się ze mną zgadzać w osądach ale dziwne jest i źle wygląda takie podchodzenie do tematu jakie było tam swego czasu prezentowane.

nie napisałem że to zły kocioł, uważam jednak , że zły marketing się zrobił wokół niego przez takie posunięcia.

liczę i to bez uszczypliwości że ten okres już minął

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robertnet, jak Ci się podoba OE `0kW i pasuje pod kotłownię, to taki bierz

 

Z niskich jest jeszcze ciekawy LIsek 10-15 z kanałami pionowymi, palnikiem ardeo i systemem automatycznego czyszczenia kanałów pionowych

wys. ze sterownikiem 100cm, głęb.92cm, szer. z palnikiem 110cm

 

989577674531756c7ee2a3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, on też jest robiony dla OBI

trzeba tylko zwrócić uwagę, czy dostępna jeszcze starsza wersja bez automatycznego czyszczenia

czy już nowsza (ta nowsza jest od niedawna)

 

Rozpoznać to można po takich dwóch "gwiazdkach" na górze izolacji, za to się pociąga do czyszczenia.

 

Jak pamiętam sam kocioł ma chyba koło 70-80cm wysokości, 100cm jest z koszem

 

Tak wygląda konstrukcja wewnątrz:

lisek-budowa-wew.jpg

a tu z zewnątrz z opisami:

lisek-budowa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że konstrukcja zbliżona i do mojej bestyjki i do tej wersji 12KW o której wcześniej pisałem. tylko w moich płaszcz jest ponad palnikiem a tutaj "od podłogi"

patent z automatycznym czyszczeniem moim zdaniem rewelacja przy takim wymienniku i odchodzi sporo zabawy z czyszczeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OEP = Sadza chociaż 10tka generuje jej najmniej. A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie mam zaintalowany OEP 10Kw od 2 m-cy.

Ogólnie piec ok jak narazie opróćz spalania, szczerze to liczyłem na mniejsze.

parametry domu- 110m2 (na 2 poziomach) podłoga i strop docieplony, okna nowe, ocieplenie scian 5 cm styropian pod sidingiem.

Przy temperaturach zewn ok 0-10 stopni (listopad. grudzien) spalanie 20 kg doba- 3 grzejniki i 30m2 podłogówki tylko chodzi. temp pieca- 49, cwu-40

Przy obecnych temp- czyli poniżej -10 spalanie 35kg- wszystkie prawie grzejniki pracują. Temp pieca 60, cwu 40

temp w domu 22 stopnie.

Piec chodzi w automacie - robiłem korekty dmuchawy na plus i na minus i nie widzę róznicy- cały czas pracuje co chwila podajnik podaje.

Popiół- bardzo dużo żużlu.

Testował różne węgle- efekt podobny na każdym.

Sterownik najnowszy- nie mam zaworów termostat. i czujnika pokojowego.

Prosze o info jak można obniżyć spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.