Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pompa Co Z Regulacją Obrotów


sambor

Rekomendowane odpowiedzi

Według  niektórych producentów kotłów sprawność odbioru ciepła jest największa gdy różnica temperatur wody pomiędzy zasilaniem a powrotem jest równa 20C.

Pomyslałem o układzie z pompą w której ilość tłaczonej wody jest regulowana zewnętrznie tak aby "delta" temperatur była równa 20C.

Może dałoby się to zrealizować przez zasilanie pompy z falownika  sterowanego termometrem różnicowym?

Czy ktoś spotkał się z układem płynnej regulacji wydajności pompy CO i w jaki sposób to jest realizowane?

 

Pomysły , sugestie, mile widziane dane tech lub modele takich pomp.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli założę że mam mieć deltę np 20C to częściowo jestem stratny, 

Najlepszym rozwiązaniem była by pompa np Wilo Yonos Pico z pokrętłem z możliwością przerobienia tego pokrętła na sterowanie elektroniczne termostatem różnicowym.

To tylko amatorskie rozważania, ale jakby ktoś miał gotowe rozwiązanie to chętnie bym się z nim zapoznał.

W necie znalazłem np taką pompę ze skokową zmianą obrotów http://www.insbud.org/PL/product-1658878561337674496/IB-Pump-25-60-130A---Pompa-obiegowa-c-o--z-automatyczna-zmiana-predkosci-obrotow.html#

Ale to jeszcze nie to.

Pompy w niektórych kotłach kondensacyjnych są płynnie sterowane przez elektronikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kotle na pellet to jeszcze szukam optimum - i te rozważania są częścią tych poszukiwać,

Natomiast w kotle DS mam optimum wyciągnięte do max i tam nic nie ruszam .

Jak wiesz lepsze czasem jest wrogiem dobrego , więc pewnie nic z tego nie będzie, choćby z przyczyn czysto finansowych.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja mam wilo piko stratos i ta pompa powinna zrealizować twój pomysł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

TA pompa ma regulacje mocy przez zmiane wysokości słupa wody .Chyba ,że nie kumam, o co biega.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie rozwiązanie jest zastosowane w sterowniku od kolektorów słonecznych których zadaniem jest utrzymywanie stałej delty T. W menu ustawiamy żądaną deltę T ( jednak zakres wynosi tylko delta 4 - 15 stopni ) zabraknie więc tych 5 stopni które chcesz uzyskać.

Poniżej fotki oraz wykresy wysterowania pompy kolektorów i żądanej delty, pompa kolektorów to jakaś standardowa pompa Wilo Cały zespół pompowy można sobie wygooglować "ZPS 18a-01" sterownik dowolny od kolektorów słonecznych mój (Geco GH26-P06) zapewnia tylko deltę do 15 stopni jednak zapewne jakimś rezystorem dało by się go "oszukać" o te 5 oC.

 

post-59779-0-39330600-1418645780_thumb.jpg

post-59779-0-88243500-1418645804_thumb.jpg

post-59779-0-32960100-1418645860_thumb.jpg

post-59779-0-17428200-1418646024_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KOL Sambor sorki za głupie wpisy ,jeszcze raz przeczytałem cały temat i już wiem o co biega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.