Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piec Na Biomasę Trox


artur1111

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam kilka pytań o piec trox firmy Kołton na biomasę posiadam dostęp  do trocin, drewna i zrębki w dużych ilościach.

1.interesuje mnie czas grzania na pełnym  załadunku  trocinom i drewnem 

2.czy można dosypywać trocin do zasobnika podczas spalania 

3. ile czasu i jak często trzeba czyścic cały piec

 

mam jeszcze jedno pytanie czy w piecach na holzgas można zgazować trociny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania skieruj do producenta. Zwykle to kilka godzin ale takie kotły maja dużą moc cieplną, jak masz dom 100 - 150 m2 ocieplony styropianem czy wełną, to musisz miec do niego bufor, bo w domu będziesz miał 32 stopnie jak się rozpali na maxa. Trociny można gazować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jestem w trakcie procesu wyboru pieca na drewno i zrębki (w tej właśnie kolejności). Oglądałem tego Troxa, ciekawa sprawa z tym powiększeniem komory zasypowej przez dodatkowy pojemnik. Czy już ktoś to wypraktykował? Z doświadczenia wiem, że trociny lubią się "zbijać", ciekawe czy nie zawieszą się w tej powiększonej komorze. Na przekroju pieca widać, że jego komora roszerza się do dołu, czyli jest ok, ale ten dodatkowy pojemnik jest chyba trochę szerszy na górze. No i jak to ładować? Po drabince? Pytam poważnie, piec z pojemnikiem nie jest niski, warto by zapytać producenta, jaka jest wysokość pieca z założonym pojemnikiem i otwartą pionowo klapą pojemnika. Ja mam dość niską kotłownię i może się okazać, że nie będę mógł otworzyć pojemnika albo przechylić nad nim wiadra.

Co do pytań Artura, to odpowiedź na trzecie wiąże się bezpośrednio z pierwszym. Jak suche te trociny, to pewnie nie trzeba będzie bardzo często czyścić pieca, pod warunkiem, że będą spalane na pełnym ciągu. Dlatego kolega Młodzieniec bardzo słusznie doradza bufor. Nie podoba mi się ten wentylator nadmuchowy, dla tego typu pieca lepszy byłby wyciągowy na czopuchu, co ułatwiłoby znacznie podkładanie/dosypywanie w trakcie spalania.

Piec ma opcję spalania dolno-górnego. Na przekroju pieca tego nie widać, pewnie jest tam na górze jakaś klapka to regulująca, jeśli nie, to niedobrze - trocina będzie się wsypywać górą bezpośrednio na ceramikę, przy nieostrożnej eksploatacji można całkowicie zasypać kanał z ceramiką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego hogan dzwoniłem do producenta piec z koszem to wysokość 172 cm  mogą zrobić mniejszy lub większy jest to piec dolniak.

Piec jest na zamówienie od ręki  brak. będę firmie kołton początek grudnia mam też podjechać do osoby która już ma taki piec i wtedy zobaczę jak to wygląda w rzeczywistości ile paliwa potrzeba na ogrzanie cały sezon. Z tego co powiedział producent kocioł wygasza sie raz na dwa tygodnie w celu wyczyszczenia trociny i zrębki można dosypywać cały czas pod warunkiem że na dole jest sporo żaru. między trociny można sypać miał co wydłuża proces spalania. więcej wiadomości będę miał po spotkaniu w firmie. o bufor nie pytałem   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.