Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Duo 4,5 - 50Kw


mefju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Niedawno zakupiłem kocioł grzewczy z automatycznym zasypem paliwa DEFRO DUO o mocy cieplnej 15-50 kW do tego został zamontowany sterownik termoregulator DEFRO K1P 230 V, 50 Hz. Powierzchnia do ogrzania to ok. 120 m2. Od początku były małe problemy ze sterownikiem (prod. TECH), zacinał się i został wymieniony na nowy. Wczoraj przyszedł monter-instalator pieca aby rozpalić piec. Niestety z braku czasu postanowił rozpalić eko groszek za pomocą palnika gazowego. Wtedy wentylator(nadmuch) przestał chodzić, uruchamiany na różnych pracach i programach również nie działał, po kilku restartach sterownika załączał się na sekundę i gasł (moc dochodziła do 100-120 volt) temp. pieca 38*C. Zastanawiam się czy poprzez takie rozpalanie mógł uszkodzić czujniki w piecu? Dodam iż piec wcześniej chodził przez ponad miesiąc.

Kolejny problem jaki zauważyłem to to, że piec po ustawieniu na skale  3 wygaszał się. Wydaję mi się, że w piecu nawet na 1 pozycji powinien być płomień. Czy piec na ustawieniach fabrycznych dostosowuje się do rodzaju eko groszku, temp. zewnętrznej otoczenia, powierzchni mieszkania, czy metodą prób i błędów mam go ustawiać?



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy napewno posiadasz kocioł 15-50kW do ogrzania 120m2??? Myślę że przez pomyłkę napisałeś 15-50 kW zamiast 4,5-15kW. Jeżeli masz ten pierwszy to spokojnie możesz ogrzać jeszcze 4 takie domki i pewnie nadmiar mocy jeszcze będzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pomyliłem się. Piec to Defro Duo 15, a moc to 4,5 - 15 kW. Wczoraj monter zainstalował kolejny sterownik i rozpalił piec, zostawiając go na ustawieniach fabrycznych. Początkowo pracował na 5 poziomie aby dogrzać dom, a rano zmieniliśmy na 2. Jednak gniazdo płomienia bardzo się obniżyło w palenisku i pewnie gdyby nie podwyższenie pracy pieca ogień by zgasł...

Co zrobić aby wyregulować tak piec aby pracował ekonomicznie, wypalał do końca ekogroszek, i tak aby w ciepłe dni powoli pracował sobie nawet na 1 poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, a co to znaczy 1,2 poziom ? :)

Posiadam ten sam piec o mocy 25 kw z tym samym sterownikiem i nie widziałem w nim żadnych poziomów?

 

Jedyny parametr jaki możesz dostrajać to moc i nawiew kotła.

Postaraj się też ustawić blaszkę na wiatraku tak jak opisałem.

obecnie spalam ok 60 kg na tydzień z baniakiem 250L 3os.

 

Ten sam piecyk tylko moc 25 kw.

 

Oczywiście korzystam z Pid.

Niestety ja nie mam podłogówki i moje ustawienia mogą działać inaczej jak u Ciebie, ale możesz spróbować.

Zadana temp pieca 55,

Zawór 4d z siłownikiem elektrycznym i włączoną pogodówką.

Żeby dobrze działała pogodówka musisz wyciągnąć czujnik temp. (Ja nie mam podłogówki więc czujnik temp. powrotu jest mi nie potrzebny, użyłem tego czujnika) na zewnątrz i wykalibrować temp. zewnętrzną z termometrem tradycyjnym. Ustawiasz krzywą grzewczą i jest rewelacja, piec automatycznie dostraja temp. grzania domu z panującymi warunkami na zewnątrz.

 

Zadana wody 46(różnica 6 C)

 

wspóczynnik wentylatora:  -2

współczynnik mocy kotła:  2

(ja u siebie 1 nakrętke w wiatraku wykreciłem a drugą wyregulowałem tak że nawet na 1% nadmuchu otwiera,odradzam całkowite otwarcie bo wiatr będzie psuć kopczyk)

 

Ustawienia tryb letni:

podawanie 5 sec

przerwa podawania 12 min

czas pracy wentylatora 14 sekund

czas przerwy wentylatora 23 min

siła nadmuchu 46 bieg

 

Piec pracuję na pompach równoległych, zauważyłem że mniej wytraca ciepła i zużywa eko-groszku gdy jest ustawiony na priorytet bojlera.

 

Dodam jeszcze że piec ma pracować cały czas w trybie pid, więc nic nie zmienisz po za mocą kotła lub nawiewu. Piec czysty, nic się nie przykleja, kopczyk to sam popiół.

 

Cyrkulację mam na włącznik obok włączników światła łazienek.

Zamontowaną mam również dodatkową pompkę i włącznik do niej, przy cyrkulacji, do grzania łazienek latem na chłodniejsze dni.

 

Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy wyjściu rur z pieca mam regulację 10 stopniową. Dzięki tej regulacji piec po wygaśnięciu szybciej się dogrzewa (przy ustawieniu na na 10) obecnie pokrętło ustawione jest na 3 poziomie, siła nadmuchu i ilość podawania eko groszku jest dużo mniejsza niż na 10 poziomie, przez co nie ma tak dużych wahań temperatur.

Ja mam chyba źle zamontowany piec... brak grawitacji, brak pompy przy bojlerze z wodą, mimo iż temperatura docelowa wody jest 40 stopni , hybryda 5 stopni, to temperatura dochodzi do 28 i dalej nie drgnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ty chyba piszesz o zaworze 3 lub 4 d on nie jest odpowiedzialny za kopczyk tylko za temperature jaką puszczasz na grzejniki. No chyba że piszesz o czymś innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam, dołącze do tematu, mam problem z zaworem wbudowanym. 4 drogowy. Piec: DEFRO Komfort EKO DUO UNI R 25kw, Temperatura kotla ustawiona na 60 stopni, powrót 50, zawór na 55, woda uzytkowa na 50, podłogówka narazie odłączona. A mianowicie jak Pale na ruszcie awaryjnym (z podajnikiem to samo sie działo) i temperatura kotła osiąga 60 stopni lub wiecej, zawór zamyka sie i grzejniki zimnieja a temperatura kotla wzrasta do 100 stopni, wtedy zawór przełączam na reczne sterowanie i odkrecam go na 50 % aby temperatura z kotla poszla na grzejniki. Przy nirzszych temperaturach wydaje sie ze zawór normalnie działa. W tym roku uruchomilem kotlownie, i nie wiem co jest nie tak. zawór sprawdzalem i raczej jest dobrze podłączony, jedynie nie wiem gdzie powinien bycz zapiety czujnik zaworu, u mnie hydraulik wpiął go za zaworem na zasilaniu grzejników, Tam powinien byc?? Dziekuje za wszelakie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.