Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Tv Kupić ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

Tak czytam i sie zastanawiam do czego wykorzystujecie telewizory ?? ,,,,

 

Także się zastanawiam nad tym fenomenem telewizora czy też telewizji.

Ja praktycznie nie oglądam telewizji od 12 lat. Od 7 lat nie mam w domu telewizora, po prostu popsuł się i postanowiliśmy go nie naprawiać.

 

Oczywiście mam możliwość odbioru i podglądu TV na ekranie komputera, ale rzadko z tego korzystam.

 

Za 4000 zł to ja mam.

1 - Zestaw inteligentnego sterowania domem (taki dla ubogich).

Skład zestawu: 12 sterowań roletami, 12 przekaźników bistabilnych 5A, 12 przekaźników bistabilnych 16A, 10 przycisków dotykowych do puszki o 6 sensorach, 8 przycisków na szynę, interfejs ethernetowy i 11 silniczków do rolet.

Do tego zestawu należy jeszcze dodać mnóstwo czasu własnego (pracy), którego niewątpliwie zaoszczędzę nie oglądając TV.

 

2 - Wentylacje mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Ciężko się będzie zmieścić w tej kwocie, ale życie pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie każdy lubi coś innego... na pewno ja tv nie wykorzystuje do oglądania wiadomości i seriali a głównie do filmów z płyt blu-ray.... mam "w miare" duży ekran ;) , a jestem na etapie adaptowania osobnego  pomieszczenia, pod projektor , ekran 130 cali  i nagłośnienie( ciemne ściany,wygłuszenia i takie tam :) ).... do kina nie chodzę bo nie znosze siorpiących browary i "cicho" jedzących popcorn kinomaniaków wychodzacych co chwile do kibla bo browar ich pędzi... Pozatym dźwięk w kinie i obraz pozostawia wiele do życzenia...

 

@automatyk  gdybyś postawił obok swojego  tv  skalibrowaną plazmę panasonica , (tak tv się kalibruje),to byś się bardzo zdziwił jak sztuczny i niefajny masz ten swój obraz.... po prostu nie wiesz jak może wyglądać super obraz ,chociaż wszystkie technologie posiadają swoje wady.... pozostaje jeszcze kwestia potrzeb i hobbystyczna  :) ;)

naprawdę nie widzisz szarej czerni w swoim LG na IPS-sie? zgaś swiatło wieczorem zeby w pokoju panowała zupełna ciemność i porównaj w  bardzo ciemnych scenach czerń swojego LG i ciemność panującą wokół tv( zobaczysz jak panel świeci)... zobaczysz jak szarą masz czerń która jest jednym z podstawowych parametrów obrazu bo daje nam głębię tegoż obrazu....lub wpisz sobie w googlach i tam znajdziesz porównanie stojących obok siebie plazm i lcd w ciemnych pomieszczeniach...

.Pozatym twój tv nie ma podświetlenia krawędziowego ( duży plus) i ma pkt. podświetlenie led co jest dużym plusem na korzyść tego tv( lepsza czerń niż w standardowych lcd) ( pisałem o tym wcześniej do kolegi @Sony) ale w starciu z plazmą niestety były by różnice na niekorzyść LG i to duże...

 

Różnice naprawdę widać nawet jak mamy problem ze wzrokiem  :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie widzę tej szarosci czarne jest czarne a na plazme mnie nie namówisz miałem poł roku i znalazł sie napaleniec co ją odkupił mało tego ze zre pradu co farelka to jeszcze widziałem logo po poł roku tvn 24 hehe na wyłaczonym tv lub włąsnie przy czerni na innym programie ta technologia to przeszłosc i jak dla mnie super ,ale jak stwierdziłęs kazdy lubi coś innego i jak dla mnie ten TV jest super ,energooszczedny ,kompatybilny ze wszytkim co chce zdalnie podłaczyć ,kontynuacja ogladania tv z samochodu i nagle to samo w na tv wdomu ,prowadzenie konferrenji i wiele innych naprawde sprzet bezproblemowy ,jakośc dzwieku wyprwadzona swiatłem rewelacja ,mozliwosc sterowania kazdego sprzetu z jednego pilota czy aplikacji kopatybilny z wiekszoscią sprzetów głosno grajacyh ,brak koniecznoci kupowania dekoderów satelitanych czy tez kablowych i wieeele wielee innych fajnych rzeczy ktore skonfigurowane robią z tv fajny kombajn no i wpraktyce tylko 50-60W na godzinę przy jasnych kolorach do 80W wiec jak na 47 cali wynik rewelacyjny

No i najwazniejsze nie zebym reklamował ale niech kazdy kupuje tv do swoich mozliwosci finansowych i mozliwosci ich wykorzystania a nie po to zeby sie podobał sąsiadom czy wzbudzał zazdrosc rodziny ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz automatyk to musiała być jakaś stara plazma bo ostatnie to nie farelki ;)

Tvn24 jak to można oglądać ? :)

Co do jakości dźwięku wyprowadzanej optykiem to niestety to złącze może tylko pszesyłać skompresowany dźwięk DD...a tam gdzie kompresja tam nie ma mowy o wysokiej jakości.... dźwięk i obraz wysokiej jakości to tylko płyty blu-ray i złącze hdmi...(dolby true hd i dts-hd master audio)...

Mamy inne wyczucie wysokiej jakości w tym temacie..... ;)

Nie zrozumiemy się skoro wykładnią dla ciebie jest pobór energii...i wszystkie bajery w tv...mnie nie interesują wodotryski tylko obraz czyli to do czego służy tv czy projektor...

Najważniejsze że każdy z nas jest zadowolony z wydanych PLN-ów na źródło obrazu i dźwięku. . ;) :)

Sprawa następna to plazma i plazma to także różnica...(tak jak auto i auto ;) )... kiedyś pioneer a ostatnio panasonic to firmy warte grzechu jeśli chodzi o panele plazmowe ( panasonic modele st60 i wyższe)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Ja tam jakimś wielkim fanem TV nie jestem ale nieraz jak puszczą na antenie jakiś dobry film ale z formatu kinowego zrobią np. 4:3, czy jakieś nieudolne 16:9 albo birate dadzą tak beznadziejne, że na ekranie jest kaszana to dziękuję i rezygnuję z ogladania. Podobnie z jakością samego TV, nie będę oglądać go całymi dniami ale jeżeli już to chciałbym, żeby obraz sprawiał mi przyjemność a nie odpychał. Powiem tylko tyle, że jak leciały transmisje z MŚ w piłce kopanej i pokazywała je nasza TVP1 HD naziemna, to nawet na moim kineskopowym TV nie mogłem na to patrzeć. Oglądałem na niemieckich kanałach HD z Astry (FTA). I chociaż przekaż tam był "tylko 720p" to jakość o klasę lepsza o naszego 1080i. I najśmieszniejsze, że nawet mój 32" crt to dokładnie pokazywał. Mogę już tylko się domyślać co było na ekranach wspólczesnych TV, które praktycznie takim sygnałem trzeba karmić. Każdy obraz postrzega inaczej i ma do tego prawo jak do własnego gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz automatyk to musiała być jakaś stara plazma bo ostatnie to nie farelki ;)

Tvn24 jak to można oglądać ? :)

Co do jakości dźwięku wyprowadzanej optykiem to niestety to złącze może tylko pszesyłać skompresowany dźwięk DD...a tam gdzie kompresja tam nie ma mowy o wysokiej jakości.... dźwięk i obraz wysokiej jakości to tylko płyty blu-ray i złącze hdmi...(dolby true hd i dts-hd master audio)...

Mamy inne wyczucie wysokiej jakości w tym temacie..... ;)

Nie zrozumiemy się skoro wykładnią dla ciebie jest pobór energii...i wszystkie bajery w tv...mnie nie interesują wodotryski tylko obraz czyli to do czego służy tv czy projektor...

Najważniejsze że każdy z nas jest zadowolony z wydanych PLN-ów na źródło obrazu i dźwięku. . ;) :)

Sprawa następna to plazma i plazma to także różnica...(tak jak auto i auto ;) )... kiedyś pioneer a ostatnio panasonic to firmy warte grzechu jeśli chodzi o panele plazmowe ( panasonic modele st60 i wyższe)....

chcesz przyjedz sie przekonasz ,denon wymiata a po hdmi dzwiek jest gorszej jakosci ale zauwazalny tylko w pewnym pasmie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu ponownie Ci się zdawało ( tak jak z super czernią w twoim LG)... po pierwsze wazne jest źródło tegoż dźwięku,czyli materiał źródłowy i co go odtwarza... po drugie z cyfrowych gniazd hdmi ma największą przepustowość... po trzecie jakość kabla i jego przepustowość też jest ważna, kabli hdmi mamy kilka kategorii, w zależności od ich szybkośći przesyłu danych....,( hdmi 1.1 , 1.2 , 1.3 , 1.3 cat1, 1.3 cat 2, 1.4  itd.)... dochodzą jeszcze głośniki,ale to już wogóle sprawa indywidualna, zależy jakiego rodzaju muzyki słuchamy.....i oczywiście wzmak lub ampli (do kina)...

....  i ten tekst- "denon wymiata" ,tak jak Twój LG?... u Ciebie wszystko wymiata... ;) :) Cieszę się ze jesteś bardzo zadowolony ze swojego sprzętu... ;)

tak jak pisałem.. ilu ludzi tyle gustów.... Kazdy ma inne ucho i oko więc każdy inaczej odbiera tą jakość..co dla jednego wymiata dla drugiego niestety nie... i na odwrót.... :) ;)

 

 Ja mam osobne gniazdo do obrazu(hdmi) i osobne gniazdo do dźwięku(hdmi) w odtwarzaczu blu-ray.... Słyszałeś o odtwarzaczach OPPO 105D.....?

...muzyki słucham po analogu... hdmi tylko do filmów... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się cieszę ze jestes zadowolony ze swojego sprzetu ale i tak podejzewam że bys się zdziwił jakoscią  a wiecej nie potrzebuje do własnego uzytkuale nie ukrywam że z prawdziwego zdażenia dzwiękowca chetnie bym posłuchał co ma do powiedzenia

a odosnie TV to kady musi dobrac wg swoich upodobań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dźwiekowca z prawdziwego zdarzenia byś posłuchał", napisałeś ,oj nie ładnie obrażać innych.... ja wcale nie uważam się za dźwiekowca tym bardziej z prawdziwego zdarzenia... za to Ty masz nikłe pojęcie o dźwięku i obrazie pisząc takie farmazony jak powyżej.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Kotły zdecydowanie również analogowe... Jedyna elektronika to strownik pompy co.  ;)

i jeszcze takie co nie da sie kopcić jak np HG hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Dźwiekowca z prawdziwego zdarzenia byś posłuchał", napisałeś ,oj nie ładnie obrażać innych.... ja wcale nie uważam się za dźwiekowca tym bardziej z prawdziwego zdarzenia... za to Ty masz nikłe pojęcie o dźwięku i obrazie

nie znasz mnie ,nie widziałes mojego zestawu a masz czeslnoć mnie oceniać  gdzieś ty sie wychował w lesie ??? powiedziałem wyrażnie jesli jakis meloman z prawdziwego zdazenia powiedziałby co jesct zjjj... i to poprawił i wyciagnał ze sprzetu max jakosci to bedzie miał uznanie a puki co twoje zdanie nie jest brane narazie pod uwagę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki że wychowałem się daleko od lasu, ale teraz mam tą przyjemność blisko lasu mieszkać.... atomatyk co się tak spinasz... Piszesz głupoty o wysokiej jakości złącza optycznego więc wnioskuje to co wnioskuje.... ;):)

I nie oceniam Ciebie ani tego co tam u Ciebie gra, tylko Twoje wypowiedzi :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec nie oceniaj ,stwierdzam że to dobry sprzet a nie że najlepszy bez wad jesli mam do wyboru analog cyfrowe czy tez cyfrowe po swietle to wybieram swiatło i tyle w temacie a długosc kabla ma ogromne znaczenie no i marka i o tym sie przekonałem u siebie, kazdy sprzet pracuje na innym pasmie i dlatego czy ja podłącze do analogu (wg mnie tragedia )czy coax lub swiatło to wybieram światło na dobrym przewodzie i nie zadługim i ta opinia jest potwierdzona przez kazdego co jest u mnie i usłyszy efekty .Widac cos w tym jest a mnie tak pasuje ,kazdy sprzet jest inny kazdy z nas jest inny w innym stopniu ma ubytek scłuchu (bo jak wiesz po 30 roku zycia mamy juz jedynie 80% pasma słyszalnosci wgledem noworodka  ) i kazdy z nas inaczej bedzie odbierał dzwięk wiec prosze Cię o powsciagliwosć w opiniach a jesli chcesz to zapraszam na konfontacje i sobie powytykamy wady i wystosujemy opinie sprzetów ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz wybrać "analog cyfrowe" bo nie ma takiego wejścia ani wyjścia. ...są analogowe lub cyfrowe i właśnie do cyfrowych należy optyczny, czyli po świetle mówiąc po Twojemu... :) ;)

P.s. chyba że zjadłeś przecinek między"analog cyfrowe" ;) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny tv... tylko cena nie świetna 15 tysi za 65", i występuje jeszcze w bodajże w 55" i 85" ( chyba)....

Oczywiście ax900 panasa jest lepszy ale cena także . ..;) :) za tą kase (cene panasa) to można mieć projektor wysokiej klasy i ekran Stewarta lub jeszcze niedopracowanego oleda z czernią nie do pobicia... oczywiście są projki jeszcze droższe ( firmy SIM )ale to hi-end i cena też ( 100 tyś.i więcej)...

P.s. "znawce"?..... dobre..dobre...

to taki sarkaźmik ;) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze nowszy model z podświetleniem full led...x-9505.... niesamowity jak na lcdeka i na dzisiejsze technologie. .... ale panas ax-900 niestety na pudle jest pierwszy.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.