Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Tv Kupić ?


SONY23

Rekomendowane odpowiedzi

  Powiem tak: przesiadka z topowego crt. 32" Philipsa z doskonałym obrazem (niestety pada ), myślę o minimum 42" a max. 50 ". Z tego co widziałem w sklepach to obraz z naziemnej już nie wystarczy i trzeba pomyśleć o jakiejś platformie cyfrowej ( mam 3 niezłe tunery sat. do wykorzystania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Moze nie ten budzet ale gwarantuje, ze nie bedziesz zalowal. Mam co prawda inny model ale w tej jakosci obrazu. Nie da sie opisactej  jakosci obrazu jaka generuje ten telewizor. Podchodzisz metr do telewizora i nie widzisz pikseli. Pomimo, ze dany program nie jest nadawany w ultra HD( kazdy piksel jest podzielony na cztery). I jezeli Sony to udaj sie do sklepow Sony Centre. Nie spotkalem sie nigdzie jak do tej pory z doradztwem na takim poziomie.

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kd-49x8505b.bhtml

http://www.sony.pl/electronics/telewizory/x8500b-series

Ceny w sklepie Sony i Euro sa identyczne. Przynajmniej u mnie w miescie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Dzięki za opinię. Przyznam, że rozważałem Sony ale z serii W8. Mieści się w budżecie a co do 4K, to spotkałem opinie, że zalety widać tylko z bliska, przysłowiowy metr od ekranu. Ja będę ogladać z 3-3,5 m ale kto wie jak bym zobaczył na własne oczy, to może i budżet by się rozciągnął... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

Musisz przekonac sie sam najlepiej. Zafundowalem sobie 55 cali za naprawde ciezkie pieniadze. Wtargalem do domu i pomyslalem chlopie co ty najlepszego zrobiles. Kasy ci nie szkoda bylo? Jak powiesilem potwora na scianie i podlaczylem wszelkie watpliwosci prysly jak banka. Kosmos jednym slowem. Pomimo tego, ze do tej pory mialem Sony 46 cali bardzo dobry jakosciowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 6 lat mam LCD Sharpa 52" HD  i na razie mi wystarcza, oczywiście zawsze może być większy np 60".

Stała współpraca z satelitą, obraz w SD i HD bardzo dobry ,  niestety to był model jeszcze zTV analogową naziemna ,

ale tuner sat obsługuje także sygnał cyfrowy z naziemnej i jest OK

Tą firmę mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Visitor1230

      A jak z czernią, bo jest na matrycy IPS a te w ciemności chyba czernią nie grzeszą. No i do jakiego sygnału jest na codzień podpięty, bo o naziemnej TV, to trzeba chyba zapomnieć...

Kompaktowy test

http://nt.interia.pl/raport-ultrahd/4k-informacje/news-test-bravia-x85-kd-55x8505b-ultra-hd-po-japonsku,nId,1446924

Odbieram NC + z anteny 90.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hurtownia , jeden z moich dostawców sprzedaje  TV 55" LCD LED LG 55LB671V po 3940zł brutto - gwarancja 24m  może jednak warto o tym pomyśleć

 

Zaś plazmy LG z wbudowanym tunerem sat  - TV 50" Plazma LG 50PB660V są po 2200zł brutto i też 24m gwar.

 

A jak coś taniej to TV 55" LED 3D Sony KDL-55W805A (400Hz, USB) za 4500 brutto 24m gw  w uszkodzonym pudełku.

 

Jest towaru na rynku, tylko dobrze  wybrać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

    Z tego co wiem to LG chodzą na matrycach IPS, wiec z założenia w nocy powinny mieć gorszą czerń i kontrast, czy tak jest trudno mi powiedzieć. Co do plazm z LG- to nic nie wiem, zawsze słyszało się tylko o pionierze i panasoniku, jeszcze ewentualnie samsung. Co do sony, to właśnie podobny model sobie na początku wytypowałem  (KDL-50W829B), te B na końcu to model z tego roku i matryca VA, "A"- to model ubiegłoroczny na matrycy IPS, więc teoretycznie gorszy, ale czy tak jest rzeczywiście to niestety nie mogę potwierdzić. Rzeczywiście jest z czego wybrać aż głowa boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie @Sony teraz nie ma z czego wybrać za rozsadne pieniądze jeśli chciałoby się dość wysoką jakość obrazu... jak panasonic produkował plazmy to była wysoka jakość obrazu  i w miarę niska cena.. żeby jakikolwiek lcd osiągnął takie parametry obrazu ( głęboka czerń, a co za tym idzie kontrast jeden z najważniejszych parametrów obrazu) jak ostatnie modele plazm panasa to niestety trzeba za niego zapłacić dwa razy tyle co za plazmę... jeśli chciałbyś lcd (led) i dobrą czerń to musi on mieć miejscowe wygaszanie( dużo stref wygaszania), i nie może być podświetlany krawędziowo bo oglądając w nocy będziesz miał po prostu szarość a nie czerń... pozatym lcd led cierpią na tzw. clouding czyli nierównomierne podświetlenie matrycy, a objawia się to tym ze ogladajac ciemne sceny mamy jasne i ciemniejsze plamy niby czarnego ekranu....  niestety nie ma z czego wybrać.. chyba ze potrzebujemy tv do kilku seriali i wiadomości czy pogody.... jeśli jestesmy kinomaniakami to niestety będziemy rozczarowani jakośćią obrazu dzisiejszych lcd... a plazmu już niestety umarły...z powodu zbyt małego udziału w rynku i powielanych nieprawdziwych stereotypów na ich temat jak: prądożerność,powidoki,wypalenia.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

   Dzięki za opinię. Przyznam, że rozważałem Sony ale z serii W8. Mieści się w budżecie a co do 4K, to spotkałem opinie, że zalety widać tylko z bliska, przysłowiowy metr od ekranu. Ja będę ogladać z 3-3,5 m ale kto wie jak bym zobaczył na własne oczy, to może i budżet by się rozciągnął... ;)

4k to taki bajer bo teraz prawie nie ma nic w tej rozdzielczości oprócz kilku tytułów na plytach blu-ray... pozatym już niedługo wejdą tv z rozdzielczością 8k....

 

Niestety nie polecę Ci nic.... bo nie miałbym serca Cię oszukiwać.... jeśli możesz to się wstrzymaj ... panasonic teraz po zaprzestaniu produkcji plazm wypuścił super tv i to własnie lcd tylko ceny zabijają.. Poszukaj w google Panasonic AX-900...jest to lcd bez wad tej technologii i z zaletami najlepszych plazm..ale tak jak powiedziałem cena zabija... jakość kosztuje niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4k to taki bajer bo teraz prawie nie ma nic w tej rozdzielczości oprócz kilku tytułów na plytach blu-ray... pozatym już niedługo wejdą tv z rozdzielczością 8k....

 

Niestety nie polecę Ci nic.... bo nie miałbym serca Cię oszukiwać.... jeśli możesz to się wstrzymaj ... panasonic teraz po zaprzestaniu produkcji plazm wypuścił super tv i to własnie lcd tylko ceny zabijają.. Poszukaj w google Panasonic AX-900...jest to lcd bez wad tej technologii i z zaletami najlepszych plazm..ale tak jak powiedziałem cena zabija... jakość kosztuje niestety...

    Widzę, że oprócz palenia w kotle DS przegladąmy jeszcze to samo  forum -hdtvpolska.com- . Przyznam, że tam też szukałem informacji, niestety jakieś dziwne panują u nich zwyczaje, ponieważ pomimo że jestem zarejestrowany i zalogowany, to nie mogę pisać postów...

     Jest mała szansa, że mój obecny TV. jednak da się ocalić więc może jakoś przetrzymam do nadejscia jakiejś nowej lepszej technologii. Swoją drogą sprzedawca w jednym ze sklepów RTV coś wspomniał, że jednak producenci chyba zamierzają wrócić do produkcji plazm, przynajmniej w jakiejś ograniczonej ilości. Ile w tym prawdy nie wiem ale gdzieś czytałem, że nawet pioneer robi coś w tym kierunku. Zapewne nie będą to jednak TV dla Kowalskiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadłeś @Sony.... akurat jeśli chodzi o obraz i kino domowe to moje dość dużo mnie kosztujące hobby... można powiedzieć że jestem "delikatnie" zboczony... i oczekuję dużo więcej od obrazu i nagłośnienia tegoż obrazu.... chętnie służę radą i wg mnie nie ma teraz co kupić oprócz panasa ax-900 lub dobrego projektora i ekranu do niego. ..

Jestem zwolennikiem dużych przekątnych :) :) ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 A mówią, że wielkość nie ma znaczenia... ^_^ .  Co do TV led, to nie widziałem jak wyglada obraz na nim w całkowitej ciemności. W dzień będzie pewnie znośnie a moze nawet dobrze ale właśnie w ciemnosci mógłbym nie  "zdzierżyć", niestety w sklepie tego nie da się sprawdzić U kolegi mialem okazję obejrzeć małego 32"philipsa i w dzień z 3 m było calkiem fajnie ale wieczorem ze zgaszonym swiatłem mój crt miażdżył go jak chciał  i nie chodziło tylko o brak czerni ale i ilosć wyświetlanych kolorów, nie chcaiałbym takiego za darmo. Pytanie jak dużo lepsze są wyższe modele o których pisałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matryce VA z tego co się orientuje maja lepszą czerń natomiast IPS mają lepsze kąty..... Ogólnie seria sony W8 i W9 to udane lcd jak na tą technologię.... W dzień lcd są ok ale w ciemnym pomieszczeniu i nocnych seansach niestety już nie jest tak słodko....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawa podstawowa lcd i led to nadal ta sama technologia..tylko w przypadku lcd matryca podświetlana jest lampą a led podświetlany jest diodami... i teraz w przypadku led ważne jest aby nie były one (diody) rozmieszczone tylko krawędziowo, i by miały najwięcej stref wygaszania miejscowego wtedy możemy mówić o jakieś przyzwoitej czerni....ale niestety takie lcd kosztują dużo więcej niż te podświetlane krawędziowo z małą ilością stref wygaszania... jakość i technologia kosztuje i tutaj nic nie dadzą zbawcze szamotki po 3 pln-y :) :) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i sie zastanawiam do czego wykorzystujecie telewizory ?? do projektowania w CAD gdzie potrzebna jest prawdziwa czerń tła ???? czy moze do ogladania reklam???? a tak z ciekawosci od 2 dni sie wpatruje w TV i patrze gdzie te wasze wady i doszedłęm do wniosku że albo jestem slepy albo w tym modelu co mam to sa niezauwazalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.