Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Może mi ktoś podpowiedzieć jak mogę odpowietrzyć podłogówkę, co należy zamknąć, a co odkręcić po kolei . Dodam, że ogrzewanie podłogowe w jednym miejscu na płytkach grzeje bardziej w drugim mniej a w trzecim prawie wcale. Domniemam w takim razie, że gdzieś musiała się utworzyć poduszka powietrzna czy coś w tym stylu i chciałbym się tego pozbyć teraz aby ogrzewanie działało równomiernie na całej powierzchni. Nie mam doświadczenia w temacie, a z instalatorem tego układu nie mam obecnie kontaktu. Proszę o jakieś rady - (poniżej dodaje zdjęcie)

post-60236-0-21340200-1415259313_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te rurki biegną w górę , może to sufitówka a nie podłogówka?

A tak naprawdę to na górnej belce zakręcasz 3 zawory  i ich odpowiedniki na dolnej.

Zamykasz powrót z belki do instalacji- dolna belka , zawór po prawej stronie .

Na końcówkę po lewej powrotu zakładasz kawałek węża i podstawiasz wiadro .

Następnie otwierasz ten zawór od węża i spuszczasz wodę  i ew powietrze, tak długo aż jesteś pewny że jest ok,

Wtedy zamykasz ten zawór, zamykasz pętlę na górze i na dole, otwierasz następny zawór na górnej belce , itd.....

 

Jeżeli podłogówka jest poziom wyżej lub jest inny syfon w instalacji to powinny być odpowietrzniki powyżej każdej z pętli ogrzewania, inaczej może się sytuacja powtarzać.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.