Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobry Węgiel Orzech Sprzedaż Wysyłkowa


Walgrad

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Po częstych i gęstych odwiedzinach na tym forum zmodyfikowałem swoją kotłownie wywaliłem kocioł na ekogroszek i mam teraz DEFRO DS + bufor ciepła (opis instalacji potem). W tej chwili przymierzam się do zakupu węgla typ orzech lub kostka tak abym miał w przypadku b dużych mrozów. Chodzi tutaj o 1-2 tony. Jestem z południa polski (kaszuby) i na tą chwile ni znalazłem dobrego dostawcy węgla. I zastanawiam się nad zakupem węgla wysyłkowo. Z tym ze jak groszek to dość łatwo kupić wysyłkowo to węgiel typu orzech lub kostka to niekoniecznie. I nie wiem z czego to wynika. Czy macie namiar na dobrą firmę handlującą węglem typu orzech/kostka wysyłkowo. W tej chwili mam namiar jedynie na firmę 

http://eko-groszek.org/sklep/index.php?id_product=57&controller=product z tym że po przeczytaniu wątku  https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18211-defro-palenie-od-g%C3%B3ry/page-2 widzę że szlaństwa z tym węglem niema.

I bynajmniej nie musi być to węgiel w workach może być w BIG BAGU ważne żeby w rozsądnej cenie i żeby go przywieźli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja kilka dni temu zakupiłem węgiel z B&E energy, a dokładnie Orzech II typ 31.2 ( http://eko-groszek.org/sklep/index.php?id_product=63&controller=product ) i jak narazie jestem zadowolony. Mój kocioł to dolniak Biawar Optimax. To co miałem wcześniej to ruski węgiel, a teraz to niebo a ziemia. Niestety zostały mi jeszcze 3 tony ruska do spalenia. 

Kupiłem od tej firmy jedną tonę na próbę. Kontakt dobry, wysyłka na drugi dzień (tylko poczta przetrzymała 3 dni na sortowni). Co do samego węgla to popiołu dużo mniej niż w ruskim, mam wrażenie że trochę dłużej trzyma i miej kopci.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK to może zaryzykuje zakup w firmie B&E energy mam jeszcze ew jeden dylemat dla dolniaka lepszy będzie Orzech I Orzech II czy kostka. To mój pierwszy zakup węgla do tego kotła stąd też to pytanie (pewnie dla wielu śmieszne). Przy czym zaznaczam węgiel  jako paliwo w głębokie mrozy tak aby mieć ogień w kotle na czas pobytu w pracy. A paliwo podstawowe to drewno i zrębki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak zbaczając lekko z tematu to mam pytanie ?

 

A kiedy zdążyli Kaszuby przenieść na południe Polski ?? :o

A kaszubi zdążyli przenieść się na południe jakiś czas temu stąd też wzięli się górale jak to słyszałem w jednym z kawałów. A na poważnie to grypa trochę mnie położyła stąd też moja wzmożona działalność na tym forum (większa ilość czasu) przy czym wypowiedzi mniej sprecyzowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wczoraj przyjechał węgiel z firmy B&E energy identyczny jak kolegi rymon. Wypaliłem jeden worek i faktycznie popiołu mało. Palił się w moim Defro dobrze i porównując z węglem dostępnym w Castoramie to na pewno ma większą ziarnistość i chyba większą energetyczność (bufor doszedł do wyższej temp ale mógł to być błąd pomiarowy póki co testuje) . Nie wiem jak się ma ten węgiel do np. Wieczorka (może gorszy nie mam doświadczenia) ale na tą chwilę widzę że tym węglem będę palić a nie z nim walczyć i o to głównie mi chodziło bo wcześniej różne miewałem akcje (w poprzednim piecu na ekogroszek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. lysy1l o co chodzi? W moim poście jest napisane wyraźnie "orzech II 31.2". Kolega Walgrad napisał "identyczny jak kolegi rymon."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to cieszę się, że mogłem pomóc w wyborze węgle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw wymagaj od siebie a potem od innych... z jednej strony wymagasz od kolegi gulczas "Gulczas, a jak myślisz? Pali od góry, czy nie? Przeczytaj tytuł tematu" w wątku W temacie: Palenie Od Góry- Początkowa Faza Odgazowania Węgla a z drugiej strony nie widzisz potrzeby zaznajomienia się z krótką lekturą w tym wątku. Coraz częściej obserwuje na tym forum że osoby które w dużej mierze  rozkręciły to forum i wniosły do niego mnóstwo dobrego spoczęły na laurach i teraz  większość czasu poświęcają  na zasadzie poprawiania błędów rozkręcających się forumowiczów.(twoje 3 trzy wcześniejsze posty nie wnoszą do forum wiedzy a jedynie porządkują ład wypowiedzi pozostałych uczestników co jest potrzebne ale czy naprawdę jedynie o to chodzi na tym forum...)   Zgadzam się z Tobą że gdybym dodał dokładne oznaczenie węgla który zakupiłem to post byłby precyzyjny i nie wymagałby od innych uczestników zbędnego przeczesywania forum jeśli nie mają na to ochoty.

 

Koledze rymon pozwoliłem sobie dodać plusika bowiem dzięki jego namowie kupiłem węgiel który nie powinien powodować u mnie depresji zimą- Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gdybym dodał dokładne oznaczenie węgla który zakupiłem to post byłby precyzyjny i nie wymagałby od innych uczestników zbędnego przeczesywania forum jeśli nie mają na to ochoty.

 

To wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Koledze rymon pozwoliłem sobie dodać plusika bowiem dzięki jego namowie kupiłem węgiel który nie powinien powodować u mnie depresji zimą- Dzięki.

Witaj!!!

Jeżeli kolega rymon ci pomógł ,i chcesz mu dać "plusika" to naciśnij zieloną strzałkę i zatwierdz .W ten sposób dziękujemy za pomoc na tym forum.

.No a ja się naszukałem .kto dał mu minusa i za jaką wypowiedz ,bo na liczniku przy postach kolegi same zera.

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/8571-system-reputacjipodziekowan/

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13387-czy-kazdy-uzytkownik-powinien-moc-zobaczyc-kto-dal-punkty-reputacji/

pozdrawiam. henryk1953

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.