Skocz do zawartości
IGNOROWANY

100% Podłogówki-Rozdzielacz Z Mieszaczem Czy Bez?


nosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem tu nowy i mam pytanie odnośnie mojej instalacji c.o

Przeglądałem podobne tematy, ale dla laika filtrowanie opini i wyciagnięcie konkretnych info nie jest takie proste.

Żeby było jaśniej opisze moją instalację.

Na zasilaniu kocioł kondensat Vitodens 100 (juz zdążyłem wyczytać że nie jest on prosty tylko mocno ubogi). Powierzchnia grzewcza to 102mkw podłogówki. Całość podzielona na 10 sekcji (razem ok 800mb rury). Odległość z kotła do rozdzelacza to ok 7mb i tutaj juz wałkowany i z przecztania kilku postów raczej  nie chwalony rozdzielacz TECEfloor z mieszaczem pompowym. Sterowanie bezprzewodowy Vitotrol 100 (bez pogodówki). Dom nowy, b.dobra izolacja, wentylacja mechaniczna. Niestety (juz wiem ze to błąd) instalacja wykonana na bez projektu nie wiem na jakiej podstawie.

Załącze może fotkę  (tece_1) rozdzielacza żeby było całkiem jasno

 

Mam problem ze zrozumieniem tego schematu i problem z regulacja już nie samych obwodów (wiem brak rotametrów) tylko parametrów zasilania. Wydawało mi się że kondensat to na zasialniu ustawie max 40C i bedzie działać. Potem doczytałem ze w tym mieszaczu temp. zasilanie musi byc wieksza o ok 20C czyli dałem 50C na piecu żeby powiedzmy 30C wchodziło. Ale zeby na tym termometrze nad pompą uzyskac temp zasilania belki górnej 34C (więcej nie mogę uzyskać) na piecu jest 60C.

Głównie gryzie mnie fakt po co tak grzać skoro z założenia to miała być niskotemperaturowa inst. tania w eksploatacji. Wszedzie sie pisze ze zasilanie podłogówki to 40C albo prosto z kotła 35C i już.

Skontaktowałem sie z TECE i tam kolega potwierdził że to źle dobrany rozdzielacz i żebym wywalił całą lewą stronę (pompa z bypassem) i zamienił zasilanie z powrotem jak na załączonym rys. z przeróbką. Dodał tylko że nie wie czy pompa z kotła wszystko dzwignie i  niestety więcej nie odpowiedział  na moe pytania. Spotkałem się też z teoria że ak tak przerobię to będzie za mała różnica temperatu zasilania i powrotu i nie będzie kondensacji. Ma ktoś może na to teorie i jakąś poradę.dzięki

 

 

post-60181-0-12753700-1414969751_thumb.jpg

post-60181-0-45521000-1414970501_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tu są dwie rzeczy - po pierwsze przeróbka rozdzielacza + montaż rotametrów  oraz montaż sprzęgła hydraulicznego + pompy do zasilania podłogi,

tu nada się ta którą zdemontujesz z rozdzielacza.

Wtedy będziesz miał lepsze parametry inst do pracy kotła w zakresie kondensacji.

 

Dodatkowo czy te rurki zasilające nie są rozmiarem Cu22?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal te pompy i zezłomuj ,wywal cały osprzet  ,kup nową pompe 25/60 elektroniczną do tego mieszacz i tu albo do pogodówki to zawór 3d z siłownikiem a jesli do sterowanie recznego to termostatyczny do 42st i zrobić porzadny mieszacz przy kotle a żeby wykrecisć z kotła jak nawiecej to zastanowiłbym sie na zainstalowanie zaworu nadmiarowo upustowego zamiast sprzegła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.