Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wybór Pieca Dwufunkcyjnego


Ptak86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zastanawiam się nad wyborem pieca do domku jednorodzinnego. Projekt domu można zobaczyć na http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m5236b6c741081 

Developer montuje zwykły piec dwufunkcyjny. Ogrzewanie w systemie mieszanym w kuchni w wiatrołapie oraz łazience ogrzewanie podłogowe. Poddasze nie będzie ogrzewane.
Jak widać na projekcie łazienka jest oddalona od pieca umieszczonego w kotłowni dlatego myślę o zmianie koncepcji developera na piec dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem. System cyrkulacyjny będzie zamontowany dlatego myślę ze to dobry pomysł. Tylko jestem zielony w tej materii dlatego doradźcie jaki piec jakiej firmy i na co zwrócić uwagę.. 


Pozdrawiam z góry dziękuje za rady i konkretne propozycje 

Jeśli potrzebne są jakieś dodatkowe informacje napiszcie podam smile-2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że najpierw warto określić zapotrzebowanie,cwu a potem myśleć o kotle. Ale zgadzam się kocioł dwufunkcyjny to marne rozwiązanie. Pewnie trochę lepsze rozwiązanie to kocioł z wbudowanym zasobnikiem ładowanym warstwowo, ale nie do wszystkich można podłączyć cyrkulację cwu. Dlatego optymale wydaje się zastosowanie kotła jednofunkcyjnego z podgrzewaczem cwu. Co do pojemności podgrzewacza to wyniknie właśnie z zapotrzebowania cwu. I najlepiej kupić taki który jest przystosowany do montażu cyrkulacji ( dodatkowy króciec, a pompa jest sterowana przez sterownik kotła). Jak w domu ogrzewanie mieszane to zdecydowanie kocioł sterowany pogodowo z dwoma obiegami grzewczymi a podłogówka na mieszaczu (oczywiście zestaw dedykowany przez producenta a nie jakieś zintergowane rozdzielacze).Myślę że kocioł powinien być kondensacyjny. Model kotła i producent jest sprawą wtórną, na rynku jest wybór różnych kotłów na każdą kieszeń, za to patrz na dostępność serwisu na swoim terenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zapotrzebowania wody użytkowej to narazie będę mieszkał w dwójkę z żoną chodź niebawem rodzina się zwiększy dlatego zapotrzebowanie uznajmy 4 osoby. Dużo ludzi poleca marki takie jak buderus czy viessmann znane nawet laikowi takiemu jak ja :) W moim mieście jest dużo punktów sprzedaży i serwisów marki De Dietrich.

Jeśli już ktoś prześwietlał tą markę a może zupełnie inna chciał by polecić to który kocioł jest odpowiedni do mojego domu i zasobnik. Bo jednak po wgłębieniu się w temat od wczoraj to dużo za przemawia za kotłem jednofunkcyjnym z podgrzewaczem CWU w zasobniku i możliwością podpięcia cyrkulacji tak jak to proponuje mak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogrzebałem i znalazłem coś takiego De Dietrich MCR 3 24 + BS 150  http://www.ceneo.pl/18011641#tab=spec de dietrich. Ten model pieca jest dostępny w dwóch mocach grzewczych 24 oraz 35. Co sadzicie o tym :)   tylko nic nie jest w prost napisane ze współpracuje z cyrkulacja ale domyślam się gdy piszą ze  - Przystosowany do współpracy z pojemnościowymi podgrzewaczami cwu po doposażeniu w zawór przełączający co/cwu jest to możliwe  Czy się mylę  ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.