Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinia O Tych Piecach


Fixer111

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu ktoś pisał na forum, że te dwa pierwsze cieszą się w okolicy producenta nie najgorszą opinią (fabryki dzieli niespełna 20km). Podobno producent SKED-a może na życzenie zaślepić przelot nad pierwszą przegrodą robiąc z niego rasowego dolniaka. Sam przymierzałem się do SKED-a 12KW jako alternatywy do zlecenia wyspawania kociołka i ciągle biję się z myślami, czy nie lepiej kupić takiego gotowca i nieco stuningować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

O kotłach Kempes była rozmowa w 2012r:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/12878-kempes-ocena-pieca/

Kilka dni temu jeden z forumowiczów kupił rocznego Kempesa i będzie go montował:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18356-zakup-dolniaka-czyli-chwal%C4%99-si%C4%99-i-pytania/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na te kotły z allegro to wydaje mi sie że to klony Moderator Unica, a to niezbyt dobra konstrukcja, wyszukaj go sobie na forum. Górną szczeline zaspawasz a jak doprowadzisz PW?? Mój szef miał go (Moderatora) 3 lata i szlag go trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja kupiłem rocznego Kempesa 18KW. Dziś go przywiozłem. Co prawda było za późno na fotki, ale jak przeczyszczę w weekend to wrzucę. Nie porównuj go do moderatora. Tego ostatniego oglądałem jeszcze parę dni temu w sklepie jako ciekawostkę. W moderatorze masz faktycznie wiszący wymiennik - można nad nim przełożyć pięść. W Kempesie jest szczelina oddymiająca w którą ledwo wchodzą palce i sama zalepia się sadzą. W moim prawie już jej nie było. Zaspawanie jest proste - schemat na stronie nijak się ma do stanu faktycznego prócz ilości płyt w wymienniku. Wystarczy dociąć kawałek kątownika i przypunktować spawarką. Resztę sadza załatwi. Z PW jest trudniej. Najłatwiej z popielnika i tak zapewne będzie na początku, albo ingerencja w płaszcz wodny. Po sezonie się zobaczy. I tak chcę stawiać bufor, więc będę mógł spuścić wodę i pokombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.