Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szybsze Grzanie Wody Uzytkowej


MichaŁ26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Panowie mam pytanie czy jest jakiś sposób aby przyśpieszyć grzanie wody w bojlerze?mam teraz piec ustawiony na 60—65 i np umyje naczynia zaraz kąpiel dziecka za chwilę żona i zaczyna wiadomo chlodniejsza lecieć i musi minąć żeby dobilo znowu. Mam jedna pompke zamontowana na powrocie do kotła i baniak bodajże 120l.

 

Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaki typ bojlera. Jeżeli pojedyncza wężownica to raczej nic więcej się nie wymyślisz. Ja mam bojler dwupłaszczowy i przy temp na kotle 65-70stC to praktycznie ciepła woda na bieżąco jest, no chyba, że ktoś na raz wypuści 50l to 15-20min trzeba poczekać i znowu gorąca leci.

A tak z innej beczki to jaką masz długość rury od bojlera do kranu w kuchni czy w łazience? Ja miałem 15m  nieocieplonej rury od bojlera do kranu w łazience i też narzekałem ciągle na małą ilość ciepłej wody. Teraz mam do kramu niecałe 9m cienkiej ocieplonej rurki i na dwie osoby 120l potrafi wystarczyć na dwa dni.

Poza tym to jaką średnicą masz podłączony bojler, może za mały przepływ jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o typ to nie szrzecze nie wiem. Było to kupione i montowane jakies 9-10 lat temu także sadze że pojedyncza węzownica. litraż to ok 120 litrów . Co do długości rury do kuchni to będzie w granicach 5 - 6 m. a bojler podłączony jest rurami 22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domontuj sobie zawór termostatyczny 3D na wyjściu ciepłej wody z bojlera. Dzięki temu bardziej ekonomiczne będzie wykorzystanie tak wysoko grzanej wody. Innymi słowy w zbiorniku dogrzejesz wodę do 60, ale zaraz za nim zmieszasz ją do np. 45 i de facto wolniej będzie ubywać wody ciepłej w zbiorniku.

 

Zakładam, że problem nie pojawił się z dnia na dzień.

 

Docelowo pomyśl o nowym podgrzewaczu z wydajną wężownicą. Przez 10 lat pracy wężownica mogła obrosnąć kamieniem i gorzej przekazuje ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domontuj sobie zawór termostatyczny 3D na wyjściu ciepłej wody z bojlera. Dzięki temu bardziej ekonomiczne będzie wykorzystanie tak wysoko grzanej wody. Innymi słowy w zbiorniku dogrzejesz wodę do 60, ale zaraz za nim zmieszasz ją do np. 45 i de facto wolniej będzie ubywać wody ciepłej w zbiorniku.

 

Zakładam, że problem nie pojawił się z dnia na dzień.

 

Docelowo pomyśl o nowym podgrzewaczu z wydajną wężownicą. Przez 10 lat pracy wężownica mogła obrosnąć kamieniem i gorzej przekazuje ciepło.

 Własniie te 10 lat to było nie używane .... ja zmieniłem sposób palenia w swoim kotle i chce to tez wykorzystać do ogrzewania wody.

 

 

Szybko to wymiennik płaszczowy.

 wymiennik płaszcowy masz na myśli to co wspomniał kolega w drugim poście o bojlerze dwupłaszczowym /?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.